Będzie trudniej o zasiłek

Bezrobotni na Wyspach będą musieli bardziej wysilić się aby znaleźć pracę i podtrzymać wypłacanie swoich zasiłków. Nowe przepisy w Wielkiej Brytanii wchodzą w życie 18 października 2013 roku. Claimant Commitment – tak nazywa się nowe zobowiązanie, które bezrobotni będą musieli podpisać. Zobowiązanie polega na spełnieniu odpowiednich warunków, a ci którzy zawiodą, mogą nie otrzymać kolejnej wypłaty zasiłku dla bezrobotnych lub ponieść inne konsekwencje. Warunki te będą spisane w formie tabeli i wydawane bezrobotnym co tydzień.

Bezrobotni mogą liczyć na pomoc doradcy w Jobcentre przy wypełnianiu formularza, a treść każdego zobowiązania będzie ustalana indywidualnie. Co kilka miesięcy zostanie przeprowadzona kontrola, która wykaże czy pobierający zasiłek rzeczywiście zrobił wszystko co w jego mocy, aby znaleźć pracę. Jeśli okaże się, że warunki zostały spełnione, umowa będzie przedłużana, w przeciwnym razie – wypłaty benefitu wstrzymane. Począwszy od 18 października br. przepis ten będzie wdrażany przez ok. 100 Jobcentre (urząd pracy) miesięcznie w całym kraju. Jest on ważną częścią programu Universal Credit, który wszedł w życie w Zjednoczonym Królestwie w 2010 roku. Universal Credit to oparty na ocenie indywidualnej zasiłek dla osób wieku produkcyjnym, przysługujący bez względu na status zawodowy beneficjenta. Minister Pracy Ian Duncan Smith o Claimant Commitmenł:

Chodzi o określenie na nowo relacji między wnioskodawcami świadczeń, a Państwem. Państwo opiekuńcze będzie wspierało swoich obywateli w ciężkich czasach, lecz i oni muszą wywiązać się z pewnych zaciągniętych zobowiązań. Osoby pobierające zasiłek, powinny znaleźć pracę w pełnym wymiarze czasu. Jest to sprawiedliwe i rozsądne dla podatnika, który ma prawo oczekiwać, że beneficjenci zasiłków zrobią wszystko co w ich mocy, aby znaleźć zatrudnienie. Jest to uczciwy układ; należy podpisać zobowiązanie, i z niego się wywiązać, aby otrzymać pomoc od Państwa.

Źródło: Praca i nauka za granicą, nr 255, str. 3

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera