Chcesz odzyskać swój podatek z Belgii? Z EU Service jest to możliwe!

Jeśli należysz do grupy osób, które zdecydowały się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu lepszych możliwości zarobkowych lub po prostu właśnie tam znalazły swoją wymarzoną pracę, to na pewno ucieszy Cię fakt, że masz możliwość odzyskania swojego podatku z Belgii. Kraj ten, podobnie jak Niemcy czy Holandia, jest częstą destynacją Polaków, z których spora grupa zdecydowała się na podjęcie legalnego zatrudnienia. To właśnie te osoby stają przed szansą uzyskania zwrotu swoich pieniędzy. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak możesz tego dokonać.

podatek z belgii

Podatek z Belgii – podstawowe informacje

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest posiadanie przez Ciebie belgijskiej karty podatkowej Fiche, którą z łatwością możesz otrzymać od swojego pracodawcy, oraz zaświadczenia EOG, wydawanego na życzenie płatnika przez właściwy dla niego polski Urząd Skarbowy. Zaświadczenie to stanowi formalne potwierdzenie dochodów osiągniętych przez Ciebie na całym świecie. Te dwa dokumenty są konieczne, aby rozpocząć proces ubiegania się o odzyskanie podatku z Belgii.

Uzyskanie wyżej wspomnianych formularzy nie powinno stanowić problemu, ponieważ każdy pracownik, który podjął się legalnej pracy na terenie Belgii, jest zobowiązany do rozliczenia podatku za dany rok podatkowy we właściwym urzędzie skarbowym. Przepis ten obowiązuje także osoby, których zatrudnienie było chwilowe, a one same nie zamieszkują stale na terenie tego kraju. W takich przypadkach, aby odzyskać swój podatek z Belgii, konieczne jest złożenie odpowiednio wypełnionej deklaracji do dnia 9 grudnia 2017r. Co więcej, szansę na zwrot swoich pieniędzy mają także osoby, które pracowały na belgijskim terytorium w ciągu ostatnich trzech lat. Termin, w którym odzyskasz swój nadpłacony podatek z Belgii, zależy przede wszystkim od daty złożenia prawidłowo wypełnionego rozliczenia podatkowego oraz dodatkowych formularzy i dokumentów.

System podatkowy w Belgii

Belgijski system podatkowy wyróżnia pięć różnych stawek podatkowych. Są to kolejno: 25%, 30%, 35%, 40% oraz 50%, a osiągnięcie danego progu jest uzależnione od dochodu, jaki osiągnął pracownik podczas trwania roku podatkowego. Pamiętaj jednak, że niektóre przychody w Belgii są opodatkowane na innych zasadach. Do tej grupy należą między innymi dywidendy.

Aby móc ubiegać się o uzyskanie ulg i zwrot podatku z Belgii, musisz spełnić jedno bardzo ważne kryterium – dochody uzyskane na terenie belgijskim muszą stanowić co najmniej 75% Twojego łącznego przychodu, który został wskazany w formularzu EU/EWR. We wspomnianym dokumencie musisz przedstawić wszystkie uzyskane przez Ciebie w danym roku dochody. Jeśli rozliczasz się po raz pierwszy i nie otrzymałeś deklaracji podatkowej, to nie musisz się o nic martwić. Jest to dość częste, dlatego też wystarczy, że złożysz wniosek o jej wydanie w odpowiednim urzędzie skarbowym.

Procedura zwrotu podatku z Belgii

Po wypełnieniu odpowiednich dokumentów i formularzy Urząd Skarbowy w Belgii, zwany Federale Overheidsdienst Financien, wydaje decyzję o wysokości kwoty, która zostanie Ci zwrócona. Podatek z Belgii może zostać przelany na Twoje konto belgijskie lub w przypadku jego braku – drogą pocztową otrzymasz specjalny druk, w którym należy podać numer polskiego konta, a następnie odesłać z powrotem do belgijskiego urzędu skarbowego.

 

Należy pamiętać, że niepełna dokumentacja lub niepoprawnie wypełnione formularze znacząco wydłużają czas trwania procedury zwrotu podatku z Belgii, dlatego też warto w tej kwestii zaufać profesjonalistom. EU Service z radością pomoże Ci otrzymać należne Ci pieniądze – wystarczy, że wypełnisz formularz na naszej stronie internetowej. W ciągu dwóch dni skontaktuje się z Tobą jeden z naszych konsultantów, aby nie tylko poinformować o kwocie, która może zostać Ci zwrócona, ale także odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Zaufaj profesjonalistom i odzyskaj swój podatek z Belgii już dziś!

 

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera