Jak uzyskać zwrot podatku z Norwegii?

zwrot podatku z Norwegii
Decyzja o wyjeździe za granicę bardzo często jest odpowiedzią na niskie zarobki osiągane w Polsce oraz brak perspektyw rozwoju zawodowego. Coraz większa liczba Polaków za kierunek obiera Skandynawię, która kusi wyjątkowo atrakcyjnymi pensjami. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na wyjazd, a do tego regularnie odprowadzałeś właściwe składki, to przysługuje Ci zwrot podatku z Norwegii! Jak go uzyskać? Komu przysługuje? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań znajdziesz w specjalnie przygotowanym przez nas artykule. Życzymy przyjemnej lektury!

Co muszę zrobić, aby uzyskać zwrot podatku z Norwegii?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest dokonanie corocznego rozliczenia. To właśnie ono może zagwarantować Ci zwrot podatku. Choć Norwegia nie wymaga od swoich obywateli przedstawienia deklaracji podatkowej, to jednak specjaliści z branży zachęcają, aby mimo wszystko nie rezygnować z tej możliwości. Dlaczego? To bardzo proste. W przypadku gdy podatnik nie skorzysta ze swojego prawa do złożenia rozliczenia, zostaje ono dokonane automatycznie przez norweski urząd skarbowy. Choć może to brzmieć dość atrakcyjnie, w szczególności dla osób, dla których prawo podatkowe to przysłowiowa czarna magia, to jest jednak jeden haczyk. Mianowicie w takich sytuacjach urzędnik nie uwzględnia w deklaracji żadnych przysługujących Ci ulg. Efektem tego jest o wiele niższy zwrot podatku z Norwegii.

Wstępne zeznanie a zwrot podatku. Norwegia i jej system podatkowy

Każdy z legalnie zatrudnionych pracowników, którzy regularnie odprowadzają należne składki, otrzymuje na przełomie marca i kwietnia Selvangivelse/Tax Return, czyli wstępne zeznanie. Twoim obowiązkiem jest dokładne sprawdzenie, czy zawarte w nim informacje są prawdziwe i kompletne, nawet jeśli zdecydowałeś się nie dokonywać rozliczenia. W przypadku jakichkolwiek błędów nie tylko otrzymasz niższy zwrot podatku z Norwegii, ale także możesz narazić się na karę finansową. Wynosi ona aż 30% podatku należnego! Jeśli masz jakiekolwiek problemy z wypełnieniem stosownych formularzy, skorzystaj z pomocy profesjonalistów, którzy zadbają o to, aby uzyskany zwrot był jak najwyższy, a dane w Selvangivelse prawidłowe.

Kiedy Norwegia wypłaca zwrot podatku?

Rozliczenia podatkowe publikowane są od końca czerwca aż do 15 października. To właśnie w tym terminie możesz spodziewać się decyzji urzędu skarbowego na temat przyznania ewentualnego zwrotu podatku z Norwegii. Pamiętaj jednak, że kolejność wydawania wspomnianych decyzji jest losowa i nie ma możliwości przyspieszenia całego procesu. Mamy jednak dobrą wiadomość dla pracowników, którzy zdecydowali się na złożenie zeznania w formie elektronicznej. To właśnie oni mają szansę na uzyskanie zwrotu w pierwszej kolejności. Po otrzymaniu decyzji pieniądze zostają przelane na konto lub wypłacone osobiście w ciągu około 6 tygodni. Również i zapominalscy pracownicy mogą liczyć na zwrot podatku. Norwegia umożliwia zmianę rozliczeń do 2 lat wstecz, natomiast składanie zapytań możliwe jest aż do 10 lat wstecz.

Zwrot podatku – Norwegia. Oferta EU Service

Potrzebujesz pomocy w dokonaniu rozliczenia i zapewnieniu sobie zwrotu podatku z Norwegii? Z EU Service, aby tego dokonać, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że wypełnisz dostępny na stronie formularz, a w ciągu 48h skontaktuje się z Tobą jeden z naszych konsultantów. Rozmowa telefoniczna to doskonała okazja do zadania wszelkich nurtujących Cię pytań oraz poznania szczegółów naszej oferty. Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, aby zagwarantować Ci najwyższy zwrot podatku. Norwegia i inne państwa europejskie nie mają przed nami tajemnic! Zapraszamy do współpracy.

EU Service Centralna

Plac Wolności 2, lokal 4

47-220 Kędzierzyn-Koźle

W celu złożenia dokumentów lub w bieżących sprawach prosimy o kontakt:

kom: 512 355 064

kom: 519 568 936

tel: 77 483 85 06

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
pon.- pt.: 08:00 – 17:00

 

EU Service Wrocław od 20.02.2024.

City Space Aquarius Business House

Swobodna 1

50-088 Wrocław

Wizyta w City Space Aquarius we Wrocławiu prosimy ustalać telefonicznie pod

nr. kom: 519 568 936

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
wtorek i środa: 10:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

 

EU Service Szczecinek

Bohaterów Warszawy 31 – 35

78-400 Szczecinek

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

EU Service Biała Podlaska

Gestia Biuro Rachunkowe

Ul. Warszawska 13/14

21-500 Biała Podlaska

 

EU Service Głogówek

Ewa Szała Biuro Rachunkowe

Zamkowa 18

48-250 Głogówek

 

EU Service Nysa

Julka Biuro Rachunkowo

Edmunda Jana Osmańczyka 2

48-304 Nysa

EU Service Radom

Aspekt Biuro Rachunkowe

Ul. Bóżniczna 3

26-610 Radom

 

EU Service Rybnik

PROFIT SC Biuro Rachunkowe

Plac Kopernika 3

44-200 Rybnik

 

EU Service Wodzisław Śląski

Kuhn Biuro Rachunkowe

Rynek 1

44-300 Wodzisław Śląski

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

    ZAMÓW ROZMOWĘ


    Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
    w godzinach od 8:00 do 16:00

    +48 77 483 85 06