Jak uzyskać zwrot podatku z Norwegii?

zwrot podatku z Norwegii
Decyzja o wyjeździe za granicę bardzo często jest odpowiedzią na niskie zarobki osiągane w Polsce oraz brak perspektyw rozwoju zawodowego. Coraz większa liczba Polaków za kierunek obiera Skandynawię, która kusi wyjątkowo atrakcyjnymi pensjami. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na wyjazd, a do tego regularnie odprowadzałeś właściwe składki, to przysługuje Ci zwrot podatku z Norwegii! Jak go uzyskać? Komu przysługuje? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań znajdziesz w specjalnie przygotowanym przez nas artykule. Życzymy przyjemnej lektury!

Co muszę zrobić, aby uzyskać zwrot podatku z Norwegii?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest dokonanie corocznego rozliczenia. To właśnie ono może zagwarantować Ci zwrot podatku. Choć Norwegia nie wymaga od swoich obywateli przedstawienia deklaracji podatkowej, to jednak specjaliści z branży zachęcają, aby mimo wszystko nie rezygnować z tej możliwości. Dlaczego? To bardzo proste. W przypadku gdy podatnik nie skorzysta ze swojego prawa do złożenia rozliczenia, zostaje ono dokonane automatycznie przez norweski urząd skarbowy. Choć może to brzmieć dość atrakcyjnie, w szczególności dla osób, dla których prawo podatkowe to przysłowiowa czarna magia, to jest jednak jeden haczyk. Mianowicie w takich sytuacjach urzędnik nie uwzględnia w deklaracji żadnych przysługujących Ci ulg. Efektem tego jest o wiele niższy zwrot podatku z Norwegii.

Wstępne zeznanie a zwrot podatku. Norwegia i jej system podatkowy

Każdy z legalnie zatrudnionych pracowników, którzy regularnie odprowadzają należne składki, otrzymuje na przełomie marca i kwietnia Selvangivelse/Tax Return, czyli wstępne zeznanie. Twoim obowiązkiem jest dokładne sprawdzenie, czy zawarte w nim informacje są prawdziwe i kompletne, nawet jeśli zdecydowałeś się nie dokonywać rozliczenia. W przypadku jakichkolwiek błędów nie tylko otrzymasz niższy zwrot podatku z Norwegii, ale także możesz narazić się na karę finansową. Wynosi ona aż 30% podatku należnego! Jeśli masz jakiekolwiek problemy z wypełnieniem stosownych formularzy, skorzystaj z pomocy profesjonalistów, którzy zadbają o to, aby uzyskany zwrot był jak najwyższy, a dane w Selvangivelse prawidłowe.

Kiedy Norwegia wypłaca zwrot podatku?

Rozliczenia podatkowe publikowane są od końca czerwca aż do 15 października. To właśnie w tym terminie możesz spodziewać się decyzji urzędu skarbowego na temat przyznania ewentualnego zwrotu podatku z Norwegii. Pamiętaj jednak, że kolejność wydawania wspomnianych decyzji jest losowa i nie ma możliwości przyspieszenia całego procesu. Mamy jednak dobrą wiadomość dla pracowników, którzy zdecydowali się na złożenie zeznania w formie elektronicznej. To właśnie oni mają szansę na uzyskanie zwrotu w pierwszej kolejności. Po otrzymaniu decyzji pieniądze zostają przelane na konto lub wypłacone osobiście w ciągu około 6 tygodni. Również i zapominalscy pracownicy mogą liczyć na zwrot podatku. Norwegia umożliwia zmianę rozliczeń do 2 lat wstecz, natomiast składanie zapytań możliwe jest aż do 10 lat wstecz.

Zwrot podatku – Norwegia. Oferta EU Service

Potrzebujesz pomocy w dokonaniu rozliczenia i zapewnieniu sobie zwrotu podatku z Norwegii? Z EU Service, aby tego dokonać, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że wypełnisz dostępny na stronie formularz, a w ciągu 48h skontaktuje się z Tobą jeden z naszych konsultantów. Rozmowa telefoniczna to doskonała okazja do zadania wszelkich nurtujących Cię pytań oraz poznania szczegółów naszej oferty. Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, aby zagwarantować Ci najwyższy zwrot podatku. Norwegia i inne państwa europejskie nie mają przed nami tajemnic! Zapraszamy do współpracy.

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera