Zwrot podatku z Anglii

Chcesz uzyskać zwrot podatku z Anglii? Nie musisz nawet wychodzić z domu!

Wystarczy wypełnić zamieszczony obok formularz. W ciągu 48 godzin od przesłania formularza, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant, który  odpowie na każde pytanie związane ze zwrotem podatku z Anglii lub wyjaśni wszelkie wątpliwości związane z jego procedurą.

EU Service współpracuje z angielskim konsultantem podatkowym, który dba o Wasze rozliczenia i kalkulacje podatkowe. Nasi doradcy na bieżąco monitorują i informują Was o wszystkich zmianach jakie zachodzą w angielskim urzędzie skarbowym.

W przypadku zwrotu z Anglii, nie pobieramy żadnych opłat z góry. Tak jak w każdej innej procedurze rozliczeń, u nas jest pełna jawność wysokości zwrotu. Realizacja czeku ujęta jest cenie prowizji, a kalkulacja zwrotu wysyłana jest z urzędu bezpośrednio na adres klienta.

Rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii nie zawsze jest obowiązkowe, jednak warto je złożyć, bo dzięki temu odzyskasz pieniądze, które Ci się należą. Nie bój się wniosków podatkowych – we wszystkim Ci pomożemy. Nie tylko skontaktujemy się za Ciebie z urzędem, ale pomożemy wypełnić dokumenty i odzyskamy największy zwrot podatku z Anglii! Gwarantujemy możliwie największy i najszybszy zwrot podatku. U nas rozlicza Cię oficjalny agent podatkowy, więc Twój wniosek w brytyjskim urzędzie będzie rozpatrywany priorytetowo. Jeśli pracowałeś jako tzw. self-employment (samozatrudnienie – CIS) lub self-assessment (status samo-rozliczenia) to masz obowiązek rozliczyć się z podatku w Wielkiej Brytanii.
Twoje pieniądze czekają na Ciebie i możesz je odzyskać aż do 5 lat wstecz!

Dodatkowo, podając maila otrzymasz formularz promocyjny. Z nami szybko i pewnie odzyskasz podatek za pracę w Wielkiej Brytanii.

  • O zwrot nadpłaconego podatku za pracę w Wielkiej Brytanii możesz ubiegać się przez cały rok.
  • Nie pobieramy opłat z góry i odzyskujemy maksymalną możliwą kwotę nadpłaconego podatku. Szacunkową kwotę zwrotu wyliczamy zanim dokumenty trafią do urzędu.

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii można odzyskać na podstawie dokumentów:

P45 -Jest to dokument, który otrzymujesz kończąc zatrudnienie. Znajdują się na nim informacje o całkowitej kwocie otrzymanego wynagrodzenia oraz całkowitej kwocie zapłaconego podatku. P45 dostajesz zawsze w momencie, gdy kończysz pracę u danego pracodawcy

lub

P60 -Jest to dokument rozliczenia danego roku podatkowego. W Wielkiej Brytanii rok podatkowy kończy się 5 kwietnia. Jeżeli pracujesz na przełomie roku podatkowego, to otrzymasz ten dokument jako rozliczenia roku poprzedniego. Jest to odpowiednik polskiego PIT11.

lub

PAYSLIP – Jest to rozliczenie wypłaty otrzymywane wraz z cotygodniową wypłatą. Jeżeli nie masz możliwości uzyskania dokumentów P45/P60 możesz odzyskać podatek na podstawie ostatnich potwierdzeń „payslip”. Możesz rozliczyć się na podstawie payslipów, jednak może trwać to dłużej.

lub

STATEMENT OF EARNINGS – dokument, który informuje o dochodzie i podatku, zwykle jest wystawiany przez pracodawcę na firmowym papierze, możesz go dołączyć, jeśli nie masz P45, P60 lub payslip;

Czas rozliczenia: zwrot Twoich pieniędzy od momentu wysłania rozliczenia do urzędu potrwa około 3-4 miesiące, jednak zdarza się, że jest to tylko miesiąc.

Wysokość zwrotów: średnio nasi klienci odzyskują 2,8 tysiąca złotych za każdy rok.

Rok podatkowy i termin rozliczenia

Rok podatkowy w Wielkiej Brytanii trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia roku kolejnego. Możesz rozliczyć się w dowolnym momencie, ale tylko jeśli jesteś pewien, że nie wrócisz do Wielkiej Brytanii przed 5 kwietnia. Termin obowiązkowego rozliczenia self-employment mija 31 października. W przypadku, gdy zarobiona przez Ciebie kwota nie przekracza kwoty wolnej od podatku w danym roku podatkowym (w latach poprzednich wynosiła ona ok 6 tysięcy GBP, obecnie 10 tysięcy GBP), możesz odzyskać cały nadpłacony podatek. W Wielkiej Brytanii trzeba zgłaszać się na wszystkie przepracowane tam lata podatkowe, których jeszcze nie rozliczałeś (maksymalnie do 5 lat wstecz).

Terminy

Od momentu zgłoszenia rozliczenia podatku z UK do urzędu, w terminie 6-8 tygodni otrzymujemy zazwyczaj odpowiedź w Twojej sprawie. Procedura wydłuża się, gdy dane podane przez podatnika nie zgadzają z tymi, które posiada urząd, gdy są niekompletne lub gdy brakuje numeru NI. Jeśli nie ma żadnej decyzji podatkowej bez przyczyny – do urzędu zostaje zgłoszony monit podatkowy.

Kiedy otrzymasz zwrot podatku:

Gdy angielski urząd zdecyduje o zwrocie podatku, wyśle do Ciebie decyzję podatkową zawierającą kalkulację. W 2-5 tygodni od wystawienia takiego dokumentu, urząd wysyła czek z Wielkiej Brytanii. Zrobimy wszystko, żebyś otrzymał swoje pieniądze jak najszybciej! Zwrot może być przekazany Tobie przez nas na konto złotówkowe (my pokrywamy koszt realizacji czeku i przelewu) – jest to najkorzystniejsza forma. Oprócz tego, pieniądze mogą być przesłane przekazem pocztowym w złotówkach lub na konto walutowe w funtach brytyjskich.

Znaczenie niektórych liter w kodzie podatkowym

Kod podatkowy składa się z liczb i liter, np. 103P. Poszczególne litery oznaczają:
L – podstawowa ulga osobista
P – ulga dla osób w wieku 65-74
Y – ulga dla osób w wieku 75 i powyżej
T – dla osób posiadających więcej niż jedną ulgę, jak zwolnienia dla niewidomych albo w przypadku osób, które nie chcą, aby ich pracodawca wiedział jakiego rodzaju ulgę posiadają;
K – jeżeli ulga podatkowa jest mniejsza od czynników ją redukujących, np. dodatkowa praca na part-time; K oznacza, że o tę sumę należy zwiększyć dochód do opodatkowania
BR, DO, OT – są głównie używane wtedy, kiedy posiadasz drugie źródło dochodów i Twoja ulga jest uwzględniana przy kodzie podatkowym do głównego dochodu. Wskazują one Twojemu pracodawcy, jak obliczyć właściwie podatek.

Ważne terminy

  • rok podatkowy trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia następnego roku kalendarzowego
  • do 19 maja pracodawca powinien przesłać formularz P60
  • do 30 października podatnik składa zeznanie za ubiegły rok podatkowy w formie PAPIEROWEJ
  • 31 styczeń – ostateczny termin złożenia zeznania podatkowego – tylko i wyłącznie przez INTERNET.

Po tym terminie automatycznie naliczana jest kara. 1 lutego to automatycznie 100 funtów, potem kolejne kary.

Wszystkie dokumenty musisz przechowywać przez 22 miesiące od zakończenia roku podatkowego, w przypadku samozatrudniających się ten okres trwa 5 lat i 10 miesięcy. Decydując się na skorzystanie z usług firmy EU Service, otrzymujesz od nas osobiście, bądź drogą poczty elektronicznej/tradycyjnej zestaw dokumentów wraz z instrukcją ich wypełnienia. Po odesłaniu kompletu dokumentów, naszym nadrzędnym celem i zadaniem jest odzyskanie dla Ciebie nadpłaconego podatku w możliwie maksymalnej wysokości.

W sprawie pobrania odpowiednich dokumentów ,a także w kwestii opłat prosimy o kontakt pod nr tel. 77 483 85 06 lub emailu: anglia@zwrotpodatku.eu.

Więcej informacij na dziale FAQ

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

ZAMÓW ROZMOWĘ

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

+48 77 483 85 06