Zwrot podatku z Czech pobierz dokumenty

Osoby, pracujące u naszych południowych sąsiadów mogą ubiegać się o zwrot podatku z Czech, o ile były zatrudnione legalnie. Uzyskanie zwrotu podatku dochodowego jest bardzo korzystne, ponieważ średni zwrot wynosi 15-20 tysięcy koron czeskich. W Czechach obowiązuje stała stawka podatku dochodowego od osób fizycznych – 15%. Korzystając z usług naszej firmy możesz uzyskać wysoki zwrot podatku z Czech.

Zwrot podatku z Czech – ile muszę czekać?

Zasady dotyczące zwrotu podatku z Czech są podobne do tych, obowiązujących w Polsce. Deklarację podatkową należy złożyć do końca marca kolejnego roku podatkowego, jednak termin ten może zostać wydłużony o kolejne trzy miesiące, jeśli korzystamy z usług doradcy podatkowego. Okres zwrotu podatku zazwyczaj trwa około 6 miesięcy. Warto złożyć deklarację w pierwszym terminie, ponieważ nasz zwrot podatku z Czech pojawi się na koncie znacznie szybciej.

Niezbędne dokumenty

Aby ubiegać się o zwrot podatku z Czech, niezbędne jest przygotowanie odpowiednich dokumentów:

  • kopia dowodu osobistego,
  • zaświadczenie o posiadaniu rachunku bankowego,
  • informacja o osiągniętym dochodzie w Polsce (podbity formularz EU/EWR),
  • POTVRZENI – czyli dokument, wydany przez pracodawcę (odpowiednik polskiego PIT11). Na dokumencie tym znajdują się podstawowe informacje, dotyczące dochodów oraz składek, potrąconych na poczet podatku dochodowego.

Aby poznać szacowaną wysokość swojego zwrotu podatku, skontaktuj się z nami. Wypełnij formularz, dostępny w pasku po prawej stronie, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 48 godzin.

Chcesz uzyskać zwrot podatku z Czech

Zeznanie podatkowe składa osoba fizyczna, której przychody w danym roku podatkowym przekroczyły 15.000 CZK. O zwrot można się ubiegać za 3 lata wstecz. Proces zwrotu podatku trwa około pół roku.

Podstawowe odliczenia to :

  • partner fiskalny – możesz uzyskać dodatkowe  24840 KC odliczenia,
  • dzieci – możesz uzyskać dodatkowe 11.604 KC odliczenia,
  • odsetki od kredytu hipotecznego.

Po zakończeniu roku, Polak pracujący w Czechach, który pozostał polskim rezydentem podatkowym, będzie zobowiązany do złożenia w Polsce rocznego zeznania podatkowego (na formularzu PIT-36).Więcej informacji w dziale PIT-36.

Więcej informacji w dziale FAQ

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

ZAMÓW ROZMOWĘ

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

+48 77 483 85 06