Zwrot podatku z Danii

Zwrot podatku z Danii – to prostsze niż myślisz!

Dania to kierunek, który wybiera wielu Polaków. Pracując legalnie możesz ubiegać się o zwrot podatku z Danii nawet do trzech lat wstecz. Średni zwrot podatku z Danii wynosi około 1200 euro. Już dziś odzyskaj swoje pieniądze z nami!

Rozliczenie podatku w Danii

Dania to kraj, w którym rozliczenie z miejscowym urzędem skarbowym jest obowiązkowe, a za niedopełnienie tego obowiązku grożą wysokie kary. W Danii, podobnie jak w innych państwach, możemy rozliczać się samodzielnie lub ze współmałżonkiem. Rozliczając się z partnerem, należy przygotować dodatkowe dokumenty, oprócz standardowego pakietu formularzy. Aby uzyskać zwrot podatku z Danii wraz ze współmałżonkiem trzeba mieć:

  • akt małżeństwa (na formularzu unijnym lub przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na język duński albo angielski),
  • zaświadczenie o dochodach UE/EOG,
  • dokument, zaświadczający o wspólnym zameldowaniu ze współmałżonkiem (przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na język duński lub angielski).

Chcesz uzyskać zwrot podatku z Danii? Nie musisz nawet wychodzić z domu!

Wystarczy wypełnić formularz zamieszczony obok. W ciągu 48 godzin od przesłania formularza, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant. Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania lub potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień nasz konsultant odpowie na każde pytanie związane ze zwrotem podatku z Danii.

EU Service będzie dbał o Wasze rozliczenia i kalkulacje podatkowe, jednocześnie na bieżąco monitorując i informując Was o wszystkich zmianach jakie zachodzą w duńskim urzędzie skarbowym.

Osoby pracujące w Danii mają obowiązek złożenia deklaracji podatkowej, niezależnie od tego, czy przysługuje im zwrot podatku, czy też nie. W przypadku niedopełnienia  obowiązku złożenia deklaracji, podatnik może narazić się na karę finansową nałożoną ze strony duńskiego urzędu. Wniosek o zwrot podatku z Danii można złożyć do 3 lat i 4 miesięcy od momentu zakończenia pracy. W Danii rozliczenie podatkowe należy przesłać do urzędu skarbowego w dwóch terminach, tj. do 1 maja lub do 1 lipca. Termin składania wniosku podany jest na deklaracji podatkowej, którą otrzymuje się z urzędu w Danii. Odwołania / korekty można składać do 3 lat i 4 miesięcy wstecz od wydania decyzji. Do 1 maja 2017 można najdalej rozliczyć rok 2013. Brak rozliczenia w terminie może wiązać się z karą do 2500 koron.

Dokumenty niezbędne do rozliczenia:

  • kod Tastselv lub kody Nemid z hasłem
  • “Arsopgorelse”- – wstępne roczne rozliczenie podatkowe wystawione przez SKAT
  • paski wypłat od pracodawcy
  • kopia kontraktu w Danii

Więcej informacij na dziale FAQ

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera