Zwrot podatku z Danii pobierz dokumenty

To prostsze niż myślisz!

Dania to kierunek, który wybiera wielu Polaków. Pracując legalnie możesz ubiegać się o zwrot podatku z Danii, nawet do trzech lat wstecz. Średni zwrot podatku z Danii wynosi około 1200 euro. Już dziś odzyskaj swoje pieniądze z nami!

Rozliczenie podatku w Danii

Dania to kraj, w którym rozliczenie z miejscowym urzędem skarbowym jest obowiązkowe, a za niedopełnienie tego obowiązku grożą wysokie kary. W Danii, podobnie jak w innych państwach, możemy rozliczać się samodzielnie lub ze współmałżonkiem. Rozliczając się z partnerem, należy przygotować dodatkowe dokumenty, oprócz standardowego pakietu formularzy. Aby uzyskać zwrot podatku z Danii wraz ze współmałżonkiem trzeba mieć:

  • akt małżeństwa (na formularzu unijnym lub przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na język duński albo angielski),
  • zaświadczenie o dochodach UE/EOG,
  • dokument, zaświadczający o wspólnym zameldowaniu ze współmałżonkiem (przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na język duński lub angielski).

Chcesz uzyskać zwrot podatku z Danii? Nie musisz nawet wychodzić z domu!

Wystarczy wypełnić formularz zamieszczony obok. W ciągu 48 godzin od przesłania formularza, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant. Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania lub potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień, nasz konsultant odpowie na każde pytanie związane ze zwrotem podatku z Danii.

EU Service będzie dbał o Wasze rozliczenia i kalkulacje podatkowe, jednocześnie na bieżąco monitorując i informując Was o wszystkich zmianach jakie zachodzą w duńskim urzędzie skarbowym.

Osoby pracujące w Danii mają obowiązek złożenia deklaracji podatkowej, niezależnie od tego, czy przysługuje im zwrot podatku, czy też nie. W przypadku niedopełnienia  obowiązku złożenia deklaracji, podatnik może narazić się na karę finansową nałożoną ze strony duńskiego urzędu. Wniosek o zwrot podatku z Danii można złożyć do 3 lat i 4 miesięcy od momentu zakończenia pracy. W Danii rozliczenie podatkowe należy przesłać do urzędu skarbowego w dwóch terminach, tj. do 1 maja lub do 1 lipca. Termin składania wniosku podany jest na deklaracji podatkowej, którą otrzymuje się z urzędu w Danii. Odwołania / korekty można składać do 3 lat i 4 miesięcy wstecz od wydania decyzji. Do 1 maja 2019 można najdalej rozliczyć rok 2015. Brak rozliczenia w terminie może wiązać się z karą do 2500 koron.

Dokumenty niezbędne do rozliczenia:

  • kod Tastselv lub kody Nemid z hasłem
  • “Arsopgorelse” – wstępne roczne rozliczenie podatkowe wystawione przez SKAT
  • paski wypłat od pracodawcy
  • kopia kontraktu w Danii

Więcej informacij na dziale FAQ

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

ZAMÓW ROZMOWĘ

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

+48 77 483 85 06