Zwrot podatku z Norwegii pobierz dokumenty

Chcesz uzyskać zwrot podatku z Norwegii? Nie musisz nawet wychodzić z domu!

Zwrot podatku z Norwegii może uzyskać każda osoba, pracująca legalnie na terenie tego kraju. Rozliczenie podatkowe jest bezwzględnym obowiązkiem osoby pracującej. W przypadku niedopilnowania formalności, norweski urząd skarbowy rozliczy Cię automatycznie, nie uwzględniając przysługujących Ci ulg, czego efektem jest dużo niższy zwrot podatku z Norwegii. Sprawdź, jak odzyskać swoje pieniądze!

Jak uzyskać zwrot podatku z Norwegii?

Wystarczy wypełnić formularz zamieszczony obok. W ciągu 48 godzin od przesłania formularza, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant. Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania lub potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień, nasz konsultant odpowie na każde pytanie związane ze zwrotem podatku z Norwegii. EU Service będzie dbał o Wasze rozliczenia i kalkulacje podatkowe, jednocześnie na bieżąco monitorując i informując Was o wszystkich zmianach jakie zachodzą w norweskim urzędzie skarbowym.

Jeśli pracowałeś w Norwegii masz obowiązek rozliczyć się z norweskim urzędem podatkowym. Deklaracja (Selvangivelse/Tax Return), którą przyśle Ci urząd na przełomie marca i kwietnia, musi zostać odesłana do Norwegii do końca kwietnia. Bez konsekwencji dla podatnika, deklarację można dostarczyć do końca maja, o ile posiadamy kody PIN i rozliczamy się elektronicznie. Jeśli nie dostarczysz deklaracji w terminie urząd rozliczy Cię automatycznie, bez uwzględnienia ulg, które Ci się należą.

Jeśli podatnik w ogóle nie złoży swego zeznania i zostanie rozliczony przez urząd automatycznie, albo nie będzie się zgadzał z wynikiem rozliczenia, może odwołać się od decyzji urzędu. Odwołanie takie można składać do 10 lat wstecz. Na jego rozpatrzenie przez lokalny urząd skarbowy czeka się z reguły do 3 miesięcy (jeśli odwołanie zostało złożone w terminie, czyli w ciągu 3 tygodni od daty wystawienia wyniku rozliczenia) lub 6 miesięcy, jeśli zostało złożone po terminie.

Podstawowe dokumenty to:

  • Roczne zestawienie dochodów za 2016 rok, które określa wysokość zarobków w Norwegii w danym roku oraz wysokość pobranej zaliczki na podatek dochodowy,
  • Kody PIN do systemu Altinn/MinID,
  • Skattemelding/Tax return za rok, za który chcemy się rozliczyć (wstępne rozliczenie podatkowe, wysyłane przez urząd skarbowy na zarejestrowany polski lub norweski adres podatnika).

Uwaga: Dokument potrzebny tylko w przypadku, gdy podatnik nie może zdobyć kodów PIN do systemu Altinn/MinID.

Aby uzyskać zniżki, należy dostarczyć także dodatkowe dokumenty np. bilety lotnicze, jeśli mamy prawo do odliczenia kosztów podróży między Norwegią a Polską.

Status podatkowy:

Pendler

Pendler (czyli osoba dojeżdżająca), to osoba pracująca w Norwegii i podróżująca z odpowiednią częstotliwością do rodziny lub samodzielnego lokalu (własnościowego lub wynajmowanego) w Polsce. Udokumentowanie statusu pendler umożliwia skorzystanie z szeregu odpisów np. kosztów podróży między Norwegią a Polską, kosztów zakwaterowania i wyżywienia w Norwegii (czyli tzw. pendlerutgifter). Wyróżniamy dwa rodzaje tzw. pendlerów – osoby posiadające rodzinę w Polsce lub samotne, podróżujące do domu w Polsce.

Druga klasa podatkowa(Skatteklasse 2)

Każdy podatnik, nawet osoby, które korzystają już z innych zniżek, np. statusu pendler czy ulgi 10%, może ubiegać się dodatkowo o drugą klasą podatkową.
Możesz rozliczyć się w drugiej klasie podatkowej, jeśli:

  • pracujesz w Norwegii, ale utrzymujesz współmałżonka w Polsce lub Norwegii,
  • jeśli małżonek nie przekroczył dochodu określonego przez urząd na dany rok,
  • przez cały dany rok podatkowy oboje byliście zameldowani pod jednym adresem,
  • jesteście małżeństwem nie krócej niż od października roku, poprzedzającego rok podatkowy, za który chcesz skorzystać z ulgi w ramach II klasy podatkowej.

Dochód, którego nie może przekroczyć współmałżonek za rok podatkowy w 2016 roku wynosi 45 870 NOK (ok. 21 540 PLN) brutto.

Zniżka 10% (Standardfradrag)

Zniżka 10% przysługuje osobom, które pracują w Norwegii nie dłużej niż 2 lata, czyli w przypadku, gdy 2016 rok był Twoim pierwszym lub drugim rokiem pracy w Norwegii. Dzięki skorzystaniu z tej ulgi podatkowej można zmniejszyć kwotę podlegającą opodatkowaniu o 10% dochodów uzyskanych w Norwegii, ale odpis nie może być wyższy niż 40 000 NOK

Więcej informacij na dziale FAQ

EU Service Wrocław
Plac Wolności 11, lokal 303
50-071 Wrocław

tel. 71 789 39 15
tel. 71 789 39 14
mob. 512 355 064

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

EU Service Opole

UWAGA! Biuro mieścić się pod poniższym adresem:

Krawiecka 7/4

45-023 Opole

tel. 77 453 11 67
e-mail: opole@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 07:30 – 15:00

EU Service Kędzierzyn-Koźle
ul. Matejki 9
47-220 Kędzierzyn-Koźle

tel. 77 483 85 06
e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

e-mail praca za granicą:

praca@euservice.pl

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

EU Service Racibórz
ul. Pocztowa 14
47-400 Racibórz

tel. 32 415 32 90
e-mail: raciborz@zwrotpodatku.eu

Informujemy, że biuro Eu Service w Raciborzu jest nieczynne. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z biurem w Opolu pod nr tel. 77 453 11 67. Za utrudnienia przepraszamy.

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

ZAMÓW ROZMOWĘ

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

+48 77 483 85 06