Podatek z Niemiec i Urlopowa Kasa Budownicza

Wielu Polaków za granicą podejmuje pracę na budowie. W Niemczech legalne zatrudnienie przy remontach i budowach jest bardzo opłacalne nie tylko ze względu na dochody, lecz także z uwagi na przywileje. SOKA-Bau to Urlopowa Kasa Budownicza, z której można uzyskać dodatkowe fundusze, jeśli w czasie pracy nie wykorzystaliśmy przysługujących nam dni wolnych. Aby uzyskać zwrot należy dopełnić formalności. Zgłoś się do nas, a pomożemy Ci uzyskać podatek z Niemiec oraz dodatkowe świadczenia z Kasy Urlopowej.

Urlopowe z SOKA-Bau

SOKA- Bau, czyli „Service und Vorsorge für die Bauwirtschaft“ to Niemiecka Urlopowa Kasa Budownicza.

Wszystkie firmy budowlane działające na terenie Niemiec mają obowiązek odprowadzania do kasy urlopowej SOKA-BAU odpowiedniej stawki z tytułu urlopu. Jeżeli urlop nie zostanie wykorzystany możemy wnioskować do kasy urlopowej o wypłatę ekwiwalentu lub odszkodowania. Podstawowym dokumentem w tym procederze jest Urlaubsnachweis – wyciąg z konta pracownika. To właśnie z tego dokumentu można odczytać szczegóły dotyczące ostatnich dwóch lat pracy. W dokumencie można znaleźć informację dotyczące ostatnich 2 lat pracy takich jak:

  • czas trwania zatrudnienia,
  • wynagrodzenie brutto,
  • uzyskane dni urlopu,
  • wysokość wynagrodzenia za urlop.

Dokument ten otrzymuje pracownik w okolicach miesiąca marca/kwietnia z niemieckiej instytucji.

SOKA-BAU wypłaci pracownikowi na wniosek ekwiwalent za urlop 3 miesiące po zakończeniu pracy, jeśli klient zakończył pracę na budowie w Niemczech i nie uzyskuje zasiłku dla bezrobotnych. Dokument o wypłacony ekwiwalent/odszkodowanie otrzymuje pracownik do końca lutego kolejnego roku z niemieckiej instytucji (Besondere Lohnstuerbescheinigung für das Kalenderjahr 20..).

Wypłacone świadczenie należy wykazać przed niemieckim urzędem skarbowym. Za rok 2017 można składać wniosek o ekwiwalent do dnia 31.12.2018.

Potrzebujesz pomocy przy uzyskaniu podatku z Niemiec lub dodatkowych świadczeń z Urlopowej Kasy Budowniczej? Zgłoś się do nas, a w ciągu 48 godzin skontaktuje się z Tobą nasz doradca, który odpowie na wszystkie pytania. Skorzystaj z formularza kontaktowego, który znajduje się w zakładce po prawej stronie. EU Service to gwarancja skutecznej pomocy.

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera