podatek z niemiec

Podatek z Niemiec i Urlopowa Kasa Budownicza

Wielu Polaków za granicą podejmuje pracę na budowie. W Niemczech legalne zatrudnienie przy remontach i budowach jest opłacalne, nie tylko ze względu na dochody, lecz także z uwagi na przywileje. SOKA-Bau to Urlopowa Kasa Budownicza, z której można uzyskać dodatkowe fundusze, jeśli w czasie pracy nie wykorzystaliśmy przysługujących nam dni wolnych. Aby uzyskać zwrot, należy dopełnić formalności. Zgłoś się do nas, a pomożemy Ci uzyskać podatek z Niemiec oraz dodatkowe świadczenia z Kasy Urlopowej.

Urlopowe z SOKA-Bau

SOKA- Bau, czyli „Service und Vorsorge für die Bauwirtschaft“ to Niemiecka Urlopowa Kasa Budownicza.

Wszystkie firmy budowlane działające na terenie Niemiec mają obowiązek odprowadzania do kasy urlopowej SOKA-BAU odpowiedniej stawki z tytułu urlopu. Jeżeli urlop nie zostanie wykorzystany możemy wnioskować do kasy urlopowej o wypłatę ekwiwalentu lub odszkodowania. Podstawowym dokumentem w tym procederze jest Urlaubsnachweis – wyciąg z konta pracownika. To właśnie z tego dokumentu można odczytać szczegóły dotyczące ostatnich dwóch lat pracy. W dokumencie można znaleźć informację dotyczące ostatnich 2 lat pracy takie, jak:

 • czas trwania zatrudnienia,
 • wynagrodzenie brutto,
 • uzyskane dni urlopu,
 • wysokość wynagrodzenia za urlop.

Dokument ten otrzymuje pracownik w okolicach miesiąca marca/kwietnia z niemieckiej instytucji.

SOKA-BAU wypłaci pracownikowi, na wniosek, ekwiwalent za urlop, 3 miesiące po zakończeniu pracy, jeśli klient zakończył pracę na budowie w Niemczech i nie uzyskuje zasiłku dla bezrobotnych. Dokument o wypłacony ekwiwalent/odszkodowanie otrzymuje pracownik do końca lutego kolejnego roku, z niemieckiej instytucji (Besondere Lohnstuerbescheinigung für das Kalenderjahr 20..).

Wypłacone świadczenie należy wykazać przed niemieckim urzędem skarbowym. Za rok 2017 można składać wniosek o ekwiwalent do dnia 31.12.2018.

Potrzebujesz pomocy przy uzyskaniu podatku z Niemiec lub dodatkowych świadczeń z Urlopowej Kasy Budowniczej? Zgłoś się do nas, a w ciągu 48 godzin skontaktuje się z Tobą nasz doradca, który odpowie na wszystkie pytania. Skorzystaj z formularza kontaktowego, który znajduje się w zakładce po prawej stronie. EU Service to gwarancja skutecznej pomocy.

EU Service Wrocław
Krupnicza 2-4
50-075 Wrocław

tel. 71 789 39 15

kom. 512 355 064

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

sobota 08:00 – 12:00

Przed wizytą w biurze prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczy, w celu umówienia terminu na konkretny dzień i daną godzinę.

EU Service Kędzierzyn-Koźle
ul. Matejki 9
47-220 Kędzierzyn-Koźle

kom: 519 568 936

tel. 77 483 85 06

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

sobota 09:00 – 13:00

Przed wizytą w biurze prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczy, w celu umówienia terminu na konkretny dzień i daną godzinę.

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

  ZAMÓW ROZMOWĘ


  Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

  +48 77 483 85 06