Zwrot podatku z Niemiec pobierz dokumenty przejdź do kalkulatora

Niemiecki doradca podatkowy

Przed Urzędem Skarbowym w Niemczech podatnika musi oficjalnie reprezentować doradca!

Niemiecka ordynacja podatkowa nakłada na osobę z miejscem zamieszkania w Polsce obowiązek wyznaczenia na terenie Niemiec ustawowego pełnomocnika do reprezentowania swoich spraw. Rolę pełnomocnika na terenie Niemiec przejmuje, dla podatnika z Polski, doradca podatkowy posiadający uprawnienia.

Zgodnie z § 33 niemieckiej ustawy o doradztwie podatkowym, jego zadaniem jest m.in. doradzanie w sprawach podatkowych, pomoc w wypełnianiu zobowiązań podatkowych oraz oficjalne reprezentowanie przed instytucjami podatkowymi. Rozliczenia rocznego musi dokonać Steuerberater (doradca podatkowy).

Nasze rozliczenia przygotowuje właśnie taki doradca podatkowy, który składa swoją pieczęć na zeznaniu, co oznacza, że bierze odpowiedzialność za wykonanie swojej pracy.

Rozliczy Cię Steuerberater

Rozliczenia niemieckie są sporządzane profesjonalnie przez Steuerberatera (czyli niemieckiego doradcę podatkowego), który:

 • sporządza deklaracje podatkowe odliczając możliwie jak najwięcej ulg podatkowych (każdy przypadek traktuje indywidualnie – stara się, aby dla każdego podatnika uzyskać możliwie jak najwyższy zwrot lub jak najniższą dopłatę podatku),
 • monitoruje w urzędzie Finanzamt status deklaracji podatkowej,
 • ponagla urząd,
 • jest w stałym kontakcie z urzędnikami z niemieckiego urzędu Finanzamt,
 • weryfikuje decyzje wydane przez Finanzamt – jeśli urząd Finazamt wyda błędnie decyzję, wówczas Steuerberater odwołuje się od decyzji w trybie natychmiastowym.

Ponadto, Steuerberater wysyła niemieckie deklaracje podatkowe elektronicznie. Dzięki temu decyzje wydawane są szybciej, a co za tym idzie – można szybciej uzyskać zwrot podatku.

 

UWAGA!⚠️

Termin zostal przedluzony do 31.10.2021, a dla osob rozliczajacych sie przez Steuerberater do 31.05.2022.

Niedotrzymanie terminu będzie skutkowało naliczeniem kary pieniężnej za każdy miesiąc opóźnienia (min. 25 euro).

Jeśli jeszcze nie dopełniłeś formalności – zgłoś się do nas, rozliczy Cię nasz Steuerberater!

Nasza Steuerberater wysyła podatki niemieckie elektronicznie.

Jakie są korzyści wynikające z takiego rozwiązania?
– mniej biurokracji,
– deklaracja wpływa bezpośrednio do urzędu,
– deklaracje wysyłane elektronicznie są opracowywane przez Finanzamt w pierwszej kolejności,
– szybszy termin wydawania decyzji (a co za tym idzie, szybsza wypłata zwrotu).

Niemcy to jeden z częściej wybieranych krajów, do których udajemy się, by podjąć pracę. Wielu Polaków decyduje się na legalne zatrudnienie i regularne odprowadzanie podatków. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zwrotu podatku z Niemiec.

Poprawnie wypełniona deklaracja podatkowa wraz z uwzględnieniem wszystkich ulg to gwarancja odzyskania naprawdę dużych pieniędzy. Średni zwrot podatku z Niemiec wynosi bowiem około 1070 euro. W Niemczech istnieją dwa typy rozliczeń:

 1. dla ograniczonego obowiązku podatkowego,
 2. dla nieograniczonego obowiązku podatkowego.

Pierwszy przypadek dotyczy osób, które pracowały na terenie Niemiec poniżej 183 dni, a suma uzyskanych w Niemczech, opodatkowanych przychodów, nie przekraczała równowartości 90% ogólnych dochodów płatnika (łącznie z przychodami z Polski i innych krajów).

Druga sytuacja ma miejsce, kiedy pracujemy ponad 183 dni. Wówczas możemy ubiegać się o ulgi za dojazdy i koszty utrzymania. Warto wtedy wcześniej gromadzić dowody takie, jak paragony czy faktury.

Zwrot podatku z Niemiec: Ulgi

Czy jest możliwy zwrot 4629 Euro ?

Wszyscy myślą, że to mało prawdopodobne. Wcale nie. Jeśli się odpowiednio “przygotuje” i ma trochę szczęścia, można dostać nawet 4629 euro. Nasz klient właśnie otrzymał taką kwotę.  Wprost z urzędu skarbowego w Niemczech. Wtajemniczeni wiedzą, że pracownicy tego urzędu są wyjątkowi skrupulatni i liczą się z każdym centem. Oczywiście, nie łatwo jest uzyskać taką kwotę, ale dzięki zastosowaniu odpowiednich ulg (dobrze udokumentowanych), możemy liczyć na podobny zwrot niemieckiego podatku. Nasze doświadczenie gwarantuje fachową i rzetelną obsługę. Sprawdź nas!

Niemcy to kraj, który oferuje swoim podatnikom szereg ulg. Często trudno odnaleźć się w gąszczu formularzy. Wtedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, ponieważ źle wypełniony wniosek, może skutkować wydłużeniem czasu oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec, a nawet przekreślić szansę na odzyskanie pieniędzy. W najgorszym przypadku urząd skarbowy może nawet nałożyć karę na podatnika, w związku z nieprawidłowym wypełnieniem formularzy.

Ulgi podatkowe przysługują nam w wielu przypadkach i często nawet nie wiemy, kiedy możemy się o nie ubiegać. Posiadanie dziecka, pracujący lub niepracujący współmałżonek, przebywający w Polsce czy też w Niemczech – to tylko niektóre czynniki, brane pod uwagę podczas ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec.

Zwrot podatku z Niemiec po kilku latach

Zwrot podatku z Niemiec możliwy jest nawet do czterech lat po zakończeniu pracy na terenie tego kraju. Wniosek o uzyskanie zwrotu można składać przez cały rok. Warto jednak wiedzieć, że im wcześniej rozpoczniemy procedurę, tym szybciej otrzymamy nasze pieniądze. Średnio formalności trwają od trzech miesięcy do pół roku. Czas oczekiwania często zależy od sposobu przygotowania wszystkich dokumentów.

Osoby pracujące w 2017 roku na terenie Niemiec mogą do końca grudnia 2021 roku złożyć niemiecką deklarację podatkową uwzględniającą uzyskane dochody i dzięki temu otrzymać zwrot podatku.

NIE POZWÓL ŻEBY TWOJE PIENIĄDZE PRZEPADŁY – ZGŁOŚ SIĘ TERAZ i ODBIERZ!

Chcesz uzyskać zwrot podatku z Niemiec? Nie musisz nawet wychodzić z domu! Obliczymy Twój indywidualny zwrot podatku z Niemiec! To nic nie kosztuje i do niczego Cię nie zobowiązuje!
Wystarczy wypełnić formularz „Kalkulator” zamieszczony obok.
W ciągu 48 godzin od przesłania formularza, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant i poinformujemy o wysokości zwrotu podatku z Niemiec. Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania lub potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień nasz konsultant odpowie na każde pytanie związane ze zwrotem podatku z Niemiec.

EU Service współpracuje bezpośrednio z doradcami podatkowymi w Niemczech legitymującymi się tytułem STEUERBERATER. Będziemy dbali o Wasze rozliczenia i kalkulacje podatkowe, jednocześnie na bieżąco monitorując i informując Was o wszystkich zmianach, jakie zachodzą w niemieckim prawie i urzędzie skarbowym. Ponadto rozliczenie z zagranicznym urzędem nie powoduje problemów z rozliczeniem z urzędem polskim.

Po złożeniu dokumentów do rozliczenia, Niemiecki Urząd Skarbowy (Finanzamt)  wyda w odpowiednim czasie decyzję (Steuerbescheid) o wysokości należnego Ci zwrotu podatku z Niemiec (pisemna decyzja, którą otrzymasz na Twój adres domowy z Niemieckiego Urzędu Skarbowego (adres, który widnieje w systemie urzędu). W miejscu GUTHABEN podana jest kwota jaką otrzymasz. Wkrótce po wydaniu decyzji, urząd wyśle Ci pieniądze, i tak:

 • jeżeli w dokumentach do rozliczenia podałeś numer konta niemieckiego, urząd automatycznie po wydaniu decyzji, przeleje na to konto zwrot podatku. Najlepiej, żebyś Ty był właścicielem. Urząd niemiecki niechętnie przelewa pieniądze na konto innej osoby (nawet rodziny). Termin przelewu zależy wyłącznie od urzędu skarbowego,
 • po okresie około zazwyczaj 2-6 miesięcy powinieneś otrzymać zwrot podatku. W razie jakichkolwiek niejasności przy wypełnianiu powyższego druku, zadzwoń, a otrzymasz bezpłatną pomoc w tej kwestii.

Pamiętaj, im szybciej zamówisz i odeślesz uzupełnione dokumenty – tym szybciej możesz liczyć na swój zwrot podatku!

W przypadku błędnie wystawionej decyzji przez Niemiecki Urząd Skarbowy składamy odwołanie od tej decyzji.

Kwota wolna od podatku w Niemczech (oznacza to, że jeśli twój dochód (Lohn) nie przekroczył tej kwoty to należy ci się cały, potrącony przez pracodawcę podatek)

Rok Wolny/Wolna Zamężny/Zamężna
 2020 9.408 Euro 18.816 Euro
 2019 9.168 Euro 18.336 Euro
 2018 9.000 Euro 18.000 Euro
 2017 8.822 Euro 17.644 Euro
 2016 8.472 Euro 16.944 Euro

Jeżeli Twoje dochody są wyższe, zwrot zależy od Twojej sytuacji osobistej, ulg, które Ci przysługują i odliczeń, których możemy dokonać mając na to potwierdzenia w formie faktur i paragonów.

Jeżeli pracowałeś krócej niż 6 miesięcy w roku kalendarzowym, istotnym jest Twój dochód osiągnięty w danym roku podatkowym w Polsce i tak:

 • dochód indywidualny nie może przekroczyć 3832 Euro,
 • dochód wspólny małżonków nie może przekroczyć 7664 Euro w danym roku podatkowym na terenie Polski.

O zwrot podatku można starać się do 4 lat wstecz czyli:

 • za rok 2020 do 31.12.2024
 • za rok 2019 do 31.12.2023
 • za rok 2018 do 31.12.2022
 • za rok 2017 do 31.12.2021

Dla większości osób nie jest rozliczenie podatkowe obowiązkowe, jednak i tak warto ubiegać się o zwrot podatku w Niemczech.

Rozliczenie podatkowe dla osób zatrudnionych w Niemczech jest obowiązkowe w następujących sytuacjach:

 • zostało dostarczone wezwanie z niemieckiego Urzędu Skarbowego (Finanzamt) do rozliczenia,
 • prowadzisz działalność gospodarczą Gewerbe,
 • posiadasz 3 klasę podatkową,
 • pracujesz dla dwóch lub więcej pracodawców,
 • masz status osoby bezrobotnej i uzyskujesz świadczenia powyżej 410 euro/miesiąc np. z zasiłku chorobowego, zasiłku rodzinnego Elterngeld, zapomogi dla bezrobotnych Arbeitslosengeld I czy z tytułu urlopu macierzyńskiego,
 • uzyskujesz nieopodatkowane dochody przekraczające 410 euro/miesiąc: dochód z najmu, dzierżawy lub z ubezpieczenia emerytalnego,

Rozliczenie podatkowe w Niemczech za rok 2020 musi zostać więc odesłane lub oddane osobiście w urzędzie skarbowym(Finanzamt) do 31-08-2021.

Rozliczenie podatkowe w Niemczech jest obowiązkowe dla emerytów:

 • kiedy emerytura jest wyższa niż 1.500 euro miesięcznie i rozliczenie podatkowe nie miało dotychczas miejsca.

Ile wynosi zwrot podatku z Niemiec?

Zależy to przede wszystkim od wysokości zarobków. Im więcej się zarabia, tym wyższe są zaliczki podatkowe, odprowadzane do urzędu finansowego. Średni zwrot otrzymywany za pracę w Niemczech wynosi 1069 euro. Kwoty, o które można się starać znajdują się na karcie podatkowej w pozycjach:

 • Einbehaltene Lohnsteuer – podatek od dochodów,
 • Einbehaltener Solidaritaszuschlag – podatek solidarnościowy,
 • Einbehaltene Kirchensteuer – podatek kościelny.

Wpływ na wysokość zwrotu ma również dochód w Polsce oraz informacje o rodzinie, a także informacje o dojazdach z miejsca zamieszkania w Niemczech do miejsca zamieszkania w Polsce, jak również podróże z miejsca zamieszkania w Niemczech do miejsca wykonywania pracy (jeśli nie są pokrywane przez pracodawcę).

Podatnicy stanu wolnego nie ponoszą kosztów prowadzenia podwójnego gospodarstwa domowego, chyba że są właścicielami/najemcami domu/mieszkania zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Zwrot podatku z Niemiec można zwiększyć przez zastosowanie wszystkich możliwych odliczeń podatkowych np. dojazdów do Polski (potwierdzone paragonami za paliwo), dojazdów do miejsca zatrudnienia, wynajmu mieszkania w Niemczech (umowa najmu lub pokwitowania za czynsz).

Więcej informacji w dziale FAQ

MOŻESZ TAKŻE SKORZYSTAĆ Z:

ZASIŁEK RODZINNY Z NIEMCZECH
ROZLICZENIE PIT 36/ZG

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

ZAMÓW ROZMOWĘ

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

+48 77 483 85 06