Odprowadzałeś podatek za granicą? Zapewnij sobie jego zwrot z Holandii!

zwrot z holandii
W EU Service doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bardzo skomplikowane potrafią być wszelkie formalności, umożliwiające odzyskanie nadpłaconych składek na poczet podatku dochodowego za granicą. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, na jakich zasadach jest przyznawany zwrot z Holandii, komu on przysługuje i kiedy powinieneś się o niego ubiegać. Z nami odzyskanie Twoich pieniędzy jest niezwykle proste!

Nadpłata podatku – komu przysługuje jej zwrot z Holandii?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, na której się skupimy, jest dokładne określenie grupy osób, mogącej ubiegać się o zwrot pieniędzy z Holandii. Niezbędne do tego jest legalne zatrudnienie na terytorium tego państwa oraz regularne odprowadzanie zaliczki na poczet podatku dochodowego od każdej wypłaty. Jeśli spełniasz oba te kryteria, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – przysługuje Ci zwrot nadpłaty! Aby tego dokonać, konieczne jest posiadanie BSN, czyli BurgerServiceNummer, będącego numerem identyfikacyjnym, który zostaje przydzielony każdej osobie, pracującej i zamieszkującej na terenie Holandii. Jest on odpowiednikiem polskiego numeru PESEL bądź NIP. Co ciekawe, jego posiadanie jest niezbędne do otrzymania legalnego zatrudnienia, a także znacząco ułatwia załatwienie różnego rodzaju formalności i spraw urzędowych.

Ubieganie się o zwrot z Holandii – o czym warto pamiętać?

Pomimo tego, że rozliczasz podatek i ubiegasz się o jego zwrot z Holandii, to masz obowiązek ujawnienia w złożonym zeznaniu wszystkich dochodów, które zostały przez Ciebie osiągnięte w danym roku podatkowym. Dotyczy to również przychodów na terenie Polski oraz innych krajów. Aby to zrobić, konieczne jest uzyskanie formularza o nazwie Belastingdienst, czyli zaświadczenia o dochodach, który jest wydawany przez polski Urząd Skarbowy. Musi on zostać potwierdzony oryginalną pieczęcią urzędnika. W przypadku par, będących w związku małżeńskim, masz również obowiązek ujawnienia dochodów, które zostały osiągnięte przez Twojego męża lub żonę.

Czas oczekiwania na zwrot z Holandii

Jeśli wszystkie złożone przez Ciebie formularze zostały wypełnione prawidłowo i dokonałeś zeznania podatkowego w terminie, to czas oczekiwania na zwrot z Holandii wynosi od 3 do 6 miesięcy. Należy pamiętać, że w urzędach mogą występować opóźnienia, których skutkiem będzie późniejszy termin wypłaty nadpłaty podatku, mogący wynosić maksymalnie aż 3 lata. Niestety holenderski system podatkowy nie przewiduje żadnej możliwości przyspieszenia tego procesu, a rozliczanie odbywa się na zasadach systemu losowego.

Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich pracowników, którzy nie złożyli w odpowiednim czasie rozliczenia za dany rok podatkowy, a tym samym nie ubiegali się wcześniej o odzyskanie nadpłaty. Holenderski system prawny umożliwia Ci złożenie wniosku o zwrot z Holandii aż do 5 lat wstecz, co oznacza, że w roku 2018 upływa termin wnioskowania za rok 2013.

Ulgi podatkowe a zwrot z Holandii

Pierwszą ulgą podatkową, o której warto wspomnieć, jest ta przyznawana pracownikom, których dochody z Holandii stanowiły co najmniej 90% łącznej sumy przychodów uzyskanych w danym roku podatkowym. Co więcej, ubiegając się o zwrot z Holandii, masz możliwość starania się o uzyskanie następujących ulg:

  • zwrot kosztów dojazdu,
  • zwrot kosztów szkoleń i kursów, w których brałeś udział,
  • alimenty na dzieci lub małżonkę,
  • zwrot kosztów leczenia Twojego oraz Twojego niepełnosprawnego dziecka, które jest zameldowane pod tym samym adresem.

Masz jakikolwiek problem z uzyskaniem zwrotu podatku z Holandii? Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści zajmą się tym w Twoim imieniu. Zapraszamy!

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera