Odzyskaj swój podatek z Niemiec

Coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Niemcy to dość częsty wybór naszych rodaków, który wydaje się w pełni uzasadniony. Oprócz tego, że daje on możliwość częstego odwiedzania ojczyzny, to także możliwości zarobkowe bywają niezwykle atrakcyjne. Poniższy artykuł z pewnością pozytywnie zaskoczy osoby, legalnie pracujące przez pewien czas na terytorium naszych zachodnich sąsiadów. Jak się okazuje – pracownicy, którzy posiadają udokumentowaną historię zatrudnienia i regularnie odprowadzali właściwe składki, mogą starać się, aby odzyskać podatek z Niemiec. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób możesz zapewnić sobie zwrot pieniędzy.

podatek z Niemiec

Zwrot podatku z Niemiec – co powinieneś wiedzieć

Należy pamiętać, że do uzyskania zwrotu podatku z Niemiec konieczne jest legalne i udokumentowane zatrudnienie na terytorium Niemiec, regularne i terminowe odprowadzanie właściwych składek oraz poprawnie wypełniona deklaracja podatkowa, w której zostały uwzględnione wszelkie konieczne ulgi. Jeśli spełniasz wszystkie z powyższych wymogów, możesz być pewien, że szanse na odzyskanie przez Ciebie pieniędzy są naprawdę wysokie.

System niemiecki umożliwia zwrot podatku nawet po kilku latach, co może okazać się szczególnie dobrą wiadomością dla osób, które w latach 2013-2016 pracowały na terytorium naszych zachodnich sąsiadów. Zwrot jest możliwy maksymalnie do czterech lat wstecz, a odpowiednią dokumentację można składać przez cały rok podatkowy.

Typy niemieckich rozliczeń podatkowych

System niemiecki wyróżnia dwa typy rozliczeń podatkowych: dla ograniczonego i nieograniczonego obowiązku podatkowego. Czym się od siebie różnią? Ten pierwszy, czyli rozliczenie dla ograniczonego obowiązku podatkowego, jest dedykowany osobom, których okres zatrudnienia na terenie Niemiec nie przekroczył 183 dni, czyli w przybliżeniu 6 miesięcy. Co więcej, dochody uzyskane na terytorium naszych zachodnich sąsiadów nie przekraczają 90% sumy łącznych rocznych przychodów danej osoby. Warto zaznaczyć, że do sumy tej wliczają się także zarobki uzyskane na terenie Polski lub innego państwa. Z kolei typ nieograniczonego obowiązku podatkowego dotyczy pracowników, których okres udokumentowanego zatrudnienia na terenie Niemiec przekroczył 183 dni, czyli trwał dłużej niż 6 miesięcy. Ten typ rozliczenia umożliwia ubieganie się o ulgi i zwrot podatku z Niemiec z tytułu poniesionych kosztów utrzymania czy dojazdów do miejsca pracy. Należy pamiętać, że uzyskanie odpowiedniej ulgi jest możliwe tylko po okazaniu właściwych rachunków czy faktur.

Jak przebiega zwrot podatku z Niemiec?

Pierwszym krokiem jest złożenie właściwych dokumentów w Finanzamt, będącym niemieckim odpowiednikiem naszego Urzędu Skarbowego. To on wydaje pisemną decyzję o tym, jaką kwotę będzie wynosić zwrócony Ci podatek z Niemiec. Pieniądze odzyskujesz na konto niemieckie, jeśli takie wskazałeś w dokumentach. Cały proces trwa kilka miesięcy, dlatego też możesz spodziewać się przelewu w terminie od 3 do 6 miesięcy od wydania pozytywnej decyzji.

Dlaczego powinieneś wybrać EU Service?

Pomoc specjalistów w przypadku chęci odzyskania podatku z Niemiec jest bardzo często niezbędna. Źle wypełniony wniosek czy niepełna dokumentacja mogą skutkować nie tylko opóźnieniem zwrotu pieniędzy, ale czasami także całkowicie Ci to uniemożliwić. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, EU Service umożliwia Ci odzyskanie Twoich pieniędzy bez wychodzenia z domu. Dzięki naszej współpracy z niemieckimi doradcami podatkowymi możemy zagwarantować Ci profesjonalne usługi najwyższej jakości. Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny na naszej stronie internetowej, aby w ciągu 48h skontaktował się z Tobą jeden z naszych konsultantów. W trakcie rozmowy zostaniesz poinformowany o wysokości kwoty, którą możesz uzyskać, oraz kolejnych krokach, które zostaną podjęte. Podatek z Niemiec – odzyskaj swoje pieniądze! Zapraszamy!

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera