Odzyskaj swój podatek z Niemiec

zwrot podatku z niemiec
Setki Polaków nieustannie decydują się na wyjazd za naszą zachodnią granicę w celu podjęcia legalnego zatrudnienia. Zarobki w euro, niezliczone możliwości otrzymania wielu świadczeń socjalnych czy też niższe koszty utrzymania każdego roku przyciągają rodaków, którzy nie tylko mogą korzystać z wielu udogodnień, lecz także zostają zobowiązani do regularnego rozliczania podatku z Niemiec. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na wyjazd i chciałbyś odzyskać nadpłacone składki, to firma EU Service może Ci w tym pomóc. Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć, dokonując rozliczenia z lokalnym urzędem skarbowym i ubiegając się o zwrot podatku z Niemiec.

Rozliczenie podatku z Niemiec, czyli kto i kiedy musi złożyć deklarację w lokalnym fiskusie

W przeciwieństwie do wielu krajów europejskich Niemcy nie wymagają od Ciebie złożenia deklaracji w lokalnym urzędzie skarbowym pod warunkiem, że nie jesteś zameldowany na terenie tego państwa. Jednak zrezygnowanie z możliwości dokonania rozliczenia automatycznie przekreśla Twoje szanse na zwrot podatku z Niemiec.

Jeśli zdecydujesz się na przygotowanie odpowiedniej dokumentacji i złożenie jej w niemieckim fiskusie, będziesz musiał dokonać jednego z dwóch rozliczeń:

  • dla nieograniczonego obowiązku podatkowego dedykowanego osobom, które przepracowały na terenie Niemiec ponad 183 dni. W takich sytuacjach masz możliwość ubiegania się o zwrot kosztów poniesionych na dojazdy czy zakwaterowanie po okazaniu odpowiednich potwierdzeń zapłaty,
  • dla ograniczonego obowiązku podatkowego obejmującego osoby, których zatrudnienie trwało krócej niż 183 dni, a łączna suma ich przychodów z Niemiec stanowi nie więcej niż 90% wszystkich rocznych dochodów, w tym również z Polski i innych krajów.

Podatek z Niemiec – kto może na niego liczyć?

W 2017 roku wprowadzono do prawa niemieckiego liczne zmiany, dotyczące przede wszystkim wysokości kwoty wolnej od podatku. Obecnie możliwość skorzystania z ulg przysługuje pracownikom, którzy rozliczają się na zasadach nieograniczonego obowiązku podatkowego. Jednak osoby, które zamieszkują na terenie naszych zachodnich sąsiadów krócej niż 183 dni w roku i podlegają ograniczonemu obowiązkowi, mogą ubiegać się o przyznanie dodatkowych ulg, jeśli ponad 90% ich łącznej sumy przychodów pochodzi z Niemiec. Aby tego dokonać, konieczne jest złożenie odpowiedniej deklaracji w lokalnym urzędzie skarbowym. W innych przypadkach zwrot podatku z Niemiec jest o wiele niższy, ponieważ rozliczenia nie uwzględniają np. kwoty wolnej na dzieci.

Dokumenty niezbędne do ubiegania się o zwrot podatku z Niemiec

Dokonanie rozliczenia z urzędem skarbowym i ubieganie się o zwrot podatku z Niemiec wymaga posiadania lub dostarczenia do fiskusa następujących dokumentów:

  • karty podatkowej Lohnsteuerbescheinigung,
  • decyzji z Arbeitsamtu lub Krankenkasse w przypadku pobierania chorobowego bezrobotnego,
  • zaświadczenia EU/EWR o dochodach (formularz znajdziesz w polskim urzędzie skarbowym).

Aby uzyskać nadpłacony podatek z Niemiec, konieczne jest również posiadanie konta niemieckiego lub polskiego w formacie IBAN.

Dlaczego warto rozliczyć podatek z Niemiec z pomocą EU Service?

EU Service od wielu lat specjalizuje się w udzielaniu pomocy w odzyskiwaniu podatku z Niemiec i innych krajów europejskich. Nasz zespół współpracuje z doradcami z zagranicy z tytułem Steuerberater oraz umożliwia dokonanie rozliczenia z lokalnym urzędem skarbowym bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnisz przygotowany formularz, aby jeden z naszych konsultantów skontaktował się z Tobą w ciągu 48h. Co więcej, na stronie internetowej znajdziesz kalkulator, dzięki któremu z łatwością obliczysz przysługujący Ci zwrot podatku z Niemiec. Zapraszamy do kontaktu!

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera