Podatek z Holandii – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

podatek z holandii
Zdecydowałeś się na wyjazd do Królestwa Niderlandów i to właśnie tam rozpocząłeś nowe życie? Jeśli podjąłeś legalne zatrudnienie, to od Twojej wypłaty jest regularnie potrącany podatek z Holandii. Mamy jednak dobrą wiadomość – w EU Service wiemy, jak możesz go odzyskać! Przygotowaliśmy dla Ciebie wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby poprawnie wypełnić deklarację i ubiegać się o zwrot nadpłaconych składek. Co więcej, na naszej stronie internetowej znajdziesz specjalny kalkulator, dzięki któremu w szybki i łatwy sposób sprawdzisz prawdopodobną należną Ci kwotę. W jaki sposób dokonać rozliczenia i jak obliczyć zwrot podatku z Holandii? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Podatek z Holandii – kiedy należy go rozliczyć?

Podatek z Holandii musi zostać rozliczony przez każdego obywatela tego kraju, bez względu na to, czy jest obecnie zatrudniony, czy nie. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku pracowników tymczasowych i osób niezameldowanych – najczęściej nie mają oni obowiązku składania zeznania w urzędzie skarbowym, jednak istnieje kilka wyjątkowych sytuacji, w których może okazać się to konieczne. Jedną z nich jest otrzymanie pisma, w którym nakazano podatnikowi dostarczenie deklaracji, lub druku o nazwie C-biljet. Dokonanie rozliczenia jest również niezbędne w przypadku, gdy osiągnięty dochód wymaga dopłacenia przynajmniej 45 euro podatku.

Komu przysługuje zwrot podatku z Holandii?

Jeśli regularnie odprowadzałeś podatek z Holandii lub robił to za Ciebie Twój pracodawca, potrącając odpowiednią kwotę od każdego wynagrodzenia, to możesz ubiegać się o jego zwrot. Należne nadpłacone składki są wypłacane wszystkim osobom, które posiadają historię legalnego zatrudnienia oraz numer identyfikacyjny BSN. Następny numer – Sofi – jest odpowiednikiem polskiego NIP-u. Co ciekawe, możesz odzyskać swój podatek z Holandii nawet do pięciu lat wstecz. Właśnie dlatego wszyscy pracownicy, którzy nie rozliczyli się jeszcze za rok 2013, mają ostatnie 4 miesiące, aby złożyć zeznanie w lokalnym urzędzie skarbowym.

Jakie ulgi można uzyskać, rozliczając podatek z Holandii?

W trakcie rozliczania podatku z Holandii każdy z mieszkańców tego kraju może ubiegać się dodatkowe ulgi. Wśród nich możemy wyróżnić między innymi:

  • alimenty na dzieci,
  • alimenty na współmałżonka,
  • zwrot kosztów leczenia własnego lub niepełnosprawnego dziecka,
  • zwrot kosztów dojazdów, wyżywienia i zakwaterowania,
  • zwrot kosztów poniesionych na rzecz przebytych kursów i szkoleń oraz studiów.

Jak obliczyć zwrot podatku z Holandii?

Zastanawiasz się, jak możesz obliczyć zwrot podatku z Holandii? Na naszej stronie internetowej czeka na Ciebie specjalny kalkulator, dzięki któremu dowiesz się, ile pieniędzy możesz odzyskać. Aby wyliczyć należną Ci kwotę, potrzebujesz karty podatkowej od każdego z pracodawców, czyli Jaaropgaaf. Informacje, jakie musisz podać, to między innymi rok rozliczenia, okres pracy czy szczegóły na temat dochodów w Holandii i w innych krajach. Po wypełnieniu formularza wystarczy, że naciśniesz przycisk “Wyślij” i gotowe! Przygotowany kalkulator pozwala Ci obliczyć nie tylko zwrot podatku z Holandii, lecz także rozłąkowe i możliwe dofinansowanie ubezpieczenia. Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci skontaktują się z Tobą, by przedstawić Ci prognozowaną wysokość zwrotu podatku z Holandii.

Jeśli potrzebujesz pomocy w odzyskaniu należnych Ci pieniędzy za pracę za granicą, nasi specjaliści nieustannie pozostają do Twojej dyspozycji. W EU Service posiadamy profesjonalne oprogramowanie, które jest autoryzowane przez lokalny urząd skarbowy, oraz współpracujemy z holenderskim ekspertem podatkowym. Możesz mieć pewność, że z naszą pomocą rozliczysz podatek w Holandii i zagwarantujesz sobie jak najwyższy zwrot nadpłaconych składek. Zapraszamy do kontaktu!

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera