Rozliczenie z Norwegii – koniec roku podatkowego tuż, tuż

rozliczenie z norwegii
Zarówno w Polsce, jak i pozostałych krajach europejskich, zbliża się termin złożenia zeznań podatkowych. W tym artykule skupimy się na norweskich przepisach i przedstawimy Ci wszelkie niezbędne informacje, które są niezbędne do prawidłowego dokonania rozliczenia z Norwegii. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – nasz zespół profesjonalistów pozostaje do Twojej dyspozycji. Jeśli potrzebujesz pomocy w zebraniu niezbędnej dokumentacji, wypełnij formularz dostępny na naszej stronie internetowej, a w ciągu maksymalnie 48h skontaktuje się z Tobą nasz przedstawiciel. Z nami rozliczenie z Norwegii jest szybkie i niesamowicie proste! Poznaj jego szczegóły, aby 4 kwietnia móc prawidłowo wypełnić swoją wstępną deklarację podatkową. Życzymy przyjemnej lektury!

Rozliczenie z Norwegii – konieczność czy szansa na zwrot podatku?

Na samym początku warto wspomnieć, że rozliczenie z Norwegii nie jest obowiązkowe. Nie oznacza to jednak, że nasze zarobki wcale nie zostaną podsumowane – jeśli zrezygnujemy ze złożenia zeznania podatkowego, to zrobi to za nas norweski urząd skarbowy. Z pewnością wydaje Ci się to dobrą wiadomością, ponieważ wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że dokonywanie jakichkolwiek rozliczeń na koniec roku podatkowego może być czasochłonnym i skomplikowanym procesem. W tym wypadku nie jest to do końca prawda. Jak się okazuje – prawidłowe rozliczenie z Norwegii jest szansą na uzyskanie zwrotu podatku, który z pewnością jest przydatnym dodatkiem do każdego domowego budżetu. Uchylenie się od obowiązku jego dokonania, oznacza rozrachunek na naszą stratę – norweski urząd skarbowy zrobi to, nie uwzględniając jakichkolwiek ulg czy odpisów.

W przypadku rozliczenia z Norwegii należy zwrócić szczególną uwagę na jakiekolwiek błędy, pojawiające się we wstępnym zeznaniu podatkowym, które otrzymasz 4 kwietnia drogą elektroniczną lub drogą pocztową kilka dni później. Jeśli informacje w nim zawarte są niekompletne lub błędne, uzyskanie niższego zwrotu podatku nie będzie Twoim jedynym zmartwieniem. W takich sytuacjach norweski urząd skarbowy nakłada na podatników karny podatek, który wynosi aż 30% należnej kwoty. Nie ryzykuj utraty pieniędzy i powierz firmie EU Service dokonanie rozliczenia w Twoim imieniu!

Rozliczenie z Norwegii – niezbędna dokumentacja

Właściwe rozliczenie z Norwegii wymaga nie tylko wypełnienia odpowiednich formularzy, ale także dołączenia stosownej dokumentacji, wśród której znajdują się:

  • kody PIN do systemu Altinn/MinID, czyli kody przypisane do specjalnie nadanego Ci personalnego numeru,
  • roczne zestawienie przychodów, które zostały osiągnięte przez pracownika na terenie Norwegii w danym roku podatkowym, określające również wysokość zaliczki, wpłaconej na poczet podatku dochodowego,
  • Skattemelding/Tax return odpowiadający roku podatkowemu, który właśnie rozliczamy. Jest to wstępne rozliczenie podatkowe, które zostaje wysłane pracownikom przez norweski urząd skarbowy. Dokument ten może być również dostarczany drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu Altinn/MinID.

W przypadku chęci otrzymania wyższego zwrotu podatku, rozliczenie z Norwegii powinno także uwzględniać wszelkie dodatkowe dokumenty czy potwierdzenia, np. bilety autobusowe lub lotnicze.

Rozliczenie z Norwegii – ważne terminy

Jak zostało wspomniane wcześniej, w dniu 4 kwietnia wszystkim norweskim podatnikom zostaną przesłane wstępne rozliczenia podatkowe. Jeśli nie posiadasz dostępu do systemu Altinn/MinID, tego samego dnia formularze zostaną wysłane do Ciebie pocztą. Od tego momentu masz niecały miesiąc, aby prawidłowo dokonać rozliczenia i je odesłać. Choć termin upływa wraz z końcem kwietnia, to użytkownicy, którzy posiadają dostęp do systemu Altinn/MinID, mogą przedłużyć ten okres do końca maja. Zwrotu podatku można spodziewać się w ciągu około 6 tygodni od dnia, w którym zostało opublikowane Twoje rozliczenie z Norwegii.

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera