Rozliczenie z Holandii bez tajemnic

rozliczenie z holandii
Zdecydowałeś się na legalne zatrudnienie w Królestwie Niderlandów i nie wiesz, czy masz obowiązek dokonania rozliczenia z Holandii? Znamy na to odpowiedź! Przeczytaj przygotowany artykuł, a poznasz nie tylko najważniejsze informacje na temat składania deklaracji podatkowych, lecz także dowiesz się, jak zapewnić sobie jak najwyższy zwrot podatku.

Rozliczenie z Holandii a stałe zatrudnienie i praca tymczasowa

Osoby, które na stałe pracują na terenie Holandii, mają obowiązek złożenia deklaracji podatkowej w miejscowym urzędzie skarbowym. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku pracowników tymczasowych i osób niezameldowanych na terytorium tego kraju. Zazwyczaj rozliczenie z Holandii nie jest ich obowiązkiem, jednak zdarzają się sytuacje, w których jego dokonanie może być konieczne. Najczęściej ma to miejsce w momencie otrzymania pisma z urzędu skarbowego, w którym pracownik zostaje wezwany do złożenia zeznania podatkowego, czyli druku lub formularza o nazwie C-biljet. Obowiązkowe dostarczenie deklaracji dotyczy także pracowników tymczasowych, których rozliczenie z Holandii wskazuje na konieczność dopłacenia minimum 45 euro podatku.

Jak dokonać rozliczenia z Holandii?

Aby dokonać rozliczenia z Holandii, niezbędny jest numer BSN (wcześniej nr Sofi), będący odpowiednikiem polskiego PESEL-u lub NIP-u. Jest to numer identyfikacyjny przyznawany przez urząd każdemu mieszkańcowi i pracownikowi Królestwa Niderlandów. W trakcie składania deklaracji potrzebujesz także jednej z holenderskich kart podatkowych, Jaaropgaaf, Salaris lub Jaaropgave. Jeśli w trakcie roku podatkowego pracowałeś również w innych krajach europejskich, w tym także w Polsce, to do rozliczenia należy dołączyć zaświadczenie o dochodach dostępne w polskich urzędach skarbowych.

Rozliczenie z Holandii po latach

Wielu pracowników, nie zdając sobie sprawy z przysługującego im zwrotu podatku, rezygnuje z dokonania rozliczenia z Holandii. Na szczęście w Królestwie Niderlandów istnieje możliwość złożenia deklaracji nawet do 5 lat wstecz. Dlatego też, jeśli pracowałeś na terenie tego kraju w roku 2013, to do 31.12.2018 możesz starać się o odzyskanie nadpłaconych składek.

Jak rozliczyć podatek – Holandia

Jeśli nie wiesz, jak rozliczyć podatek z Holandii, to trafiłeś pod właściwy adres. Na naszej stronie internetowej nie tylko znajdziesz szereg najważniejszych informacji, lecz także możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanego kalkulatora, który obliczy należną kwotę zwrotu. Aby tego dokonać, potrzebujesz między innymi takich informacji, jak rok rozliczenia, Loon, Ingehouden loonbelasting, Arbeidskorting, okres pracy czy też wysokość dochodów uzyskanych poza Holandią, w tym w Polsce. Wystarczy, że uzupełnisz odpowiednie pola i klikniesz przycisk “Wyślij”, a nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu 48h z informacją o szacowanej kwocie zwrotu podatku z Holandii. Pamiętaj, że oprócz obowiązków wobec holenderskiego urzędu skarbowego posiadasz również szereg przywilejów. Wśród nich znalazła się możliwość ubiegania się o dofinansowanie ubezpieczenia, zasiłek rodzinny czy też dodatek dla dzieci.

Rozliczenie z Holandii z EU Service

Nasza firma od kilkunastu lat specjalizuje się w dokonywaniu w imieniu klientów rozliczenia z Holandii i ubiegania się o należne im pieniądze. W trakcie wieloletniej działalności udało nam się odzyskać wysokie kwoty dla setek Polaków, którzy, aby rozpocząć z nami współpracę, nie musieli nawet wychodzić z domu. Posiadamy specjalne oprogramowanie autoryzowane przez holenderski urząd skarbowy oraz współpracujemy z holenderskim ekspertem podatkowym, dzięki czemu możemy zagwarantować Ci w pełni profesjonalną pomoc. Aby skorzystać z naszych usług, wystarczy wypełnić dostępny na stronie internetowej formularz. W ciągu 48h jeden z konsultantów skontaktuje się z Tobą, przedstawiając szczegóły dotyczące rozliczenia z Holandii. W przypadku jakichkolwiek pytań nasi specjaliści pozostają do Twojej dyspozycji.

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera