Uzyskaj zwrot podatku z Norwegii z EU Service

zwrot podatku norwegia
Czy wiedziałeś, że każdy legalny pracownik może ubiegać się o zwrot podatku z Norwegii? Z nami to niezwykle proste! Poznaj najważniejsze informacje na temat samego rozliczenia i dowiedz się, kiedy przysługuje Ci zwrot podatku z Norwegii.

Deklaracja podatkowa a zwrot podatku z Norwegii

Ubieganie się o zwrot podatku z Norwegii możliwe jest wyłącznie w momencie dokonywania rozliczenia za dany rok podatkowy. Choć złożenie deklaracji w miejscowym urzędzie skarbowym nie jest obowiązkowe, to jednak rezygnując z tej możliwości, tracisz również z szansę odzyskania należnych Ci pieniędzy. Jeśli nie dostarczysz w określonym terminie stosownej dokumentacji, wtedy rozliczenia dokonuje automatycznie urzędnik, nie uwzględniając przysługujących Ci ulg i odpisów. Sytuacja komplikuje się w sytuacji, gdy w przesłanym do Ciebie wstępnym zeznaniu podatkowym, czyli Skattemelding/Tax Return, pojawiły się jakiekolwiek błędy lub brakuje istotnych informacji. Jeśli nie złożysz odpowiedniej korekty, to nie tylko uzyskasz o wiele niższy zwrot podatku z Norwegii, ale także narazisz się na obciążenie dodatkową karą pieniężną, która może wynieść nawet 30% podatku.

Dokumenty potrzebne do uzyskania zwrotu podatku z Norwegii

Aby móc dokonać rozliczenia i ubiegać się o zwrot podatku z Norwegii, niezbędne jest posiadanie ustawowo określonych dokumentów. Wśród nich znalazły się:

  • kody PIN do systemu Altinn/MinID, czyli do profilu podatnika na stronie norweskiego urzędu skarbowego. Kody umożliwiają złożenie deklaracji przez internet i szybsze otrzymanie ewentualnej nadpłaty;
  • roczne zestawienie za dany rok podatkowy, w którym zawarto dokładne informacje na temat wysokości zarobków i kwoty pobranej na poczet zaliczki podatkowej;
  • Skattemelding/Tax Return, czyli wstępne rozliczenie podatkowe przygotowywane i wysyłane przez norweski urząd skarbowy do każdego mieszkańca.

Pamiętaj także, że w przypadku chęci ubiegania się o przyznanie dodatkowych zniżek i ulg, jesteś zobowiązany do dostarczenia stosownej dokumentacji potwierdzającej poniesione koszty.

Zwrot podatku z Norwegii a odpisy na dzieci

W trakcie ubiegania się o zwrot podatku z Norwegii możesz także wnioskować o przyznanie Ci odpisów na dzieci do 12 roku życia. Ulga obejmuje koszty poniesione na żłobek, przedszkole, zatrudnienie opiekunki oraz dodatkowe zajęcia sportowe. Norwegia umożliwia odliczanie tego typu wydatków do maksymalnie 25 000 koron za pierwsze dziecko i 15 000 za każde kolejne. W przypadku dzieci niepełnosprawnych odpisy przysługują nawet po przekroczeniu 12 roku życia, jednak konieczne jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego.

Kiedy następuje zwrot podatku – Norwegia

Poprawnie wypełniona deklaracja musi zostać dostarczona do urzędu skarbowego do końca kwietnia w przypadku rozliczenia tradycyjnego lub do końca maja w przypadku składania jej przez internet. Pierwsze decyzje wydawane są już pod koniec czerwca, a ostatnia pula przypada na 15 października. Kiedy w takim razie następuje zwrot podatku z Norwegii? Po otrzymaniu przez Ciebie decyzji urząd wypłaci pieniądze w ciągu około 6 tygodni. Niestety wcześniejsze złożenie zeznania nie gwarantuje szybszego odzyskania pieniędzy, jednak w pierwszej kolejności wydawane są decyzje podatkowe dla osób, które dokonały rozliczenia drogą elektroniczną.

Skorzystaj z naszej oferty i zapewnij sobie zwrot podatku z Norwegii

W ciągu naszej wieloletniej działalności udało nam się uzyskać zwrot podatku z Norwegii dla setek Polaków. Profesjonaliści z EU Service nieustannie monitorują zmiany zachodzące w przepisach podatkowych, dokonują rozliczeń w imieniu naszych klientów i reprezentują ich przed miejscowym urzędem skarbowym. Skontaktuj się z nami, a my z radością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, w tym również poinformujemy Cię, kiedy następuje zwrot podatku. Norwegia i jej system podatkowy nie mają przed nami tajemnic, zapraszamy!

 

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera