Zaświadczenie o dochodach z Holandii za rok 2019

Zaświadczenie o dochodach z Holandii za rok 2019

Zaświadczenie o dochodach za rok 2019 zostanie wydane przez holenderski urząd Belastingidienst 1.03.2020. W związku z tym zalecamy poczekać na właściwy druk. Urząd holenderski akceptuje jedynie oryginalne zaświadczenia.

Jak uzyskać najwyższy, możliwy zwrot podatku z Holandii?

Zwrot podatku z Holandii możesz otrzymać w sytuacji, kiedy Twoje dochody pochodzące z Holandii stanowią 90% wszystkich dochodów za dany rok (ze wszystkich krajów, w których pracowałeś). Możesz wówczas otrzymać ulgę podatkową (do tej pory ulga przyznawana była automatycznie i jej wysokość oscylowała w okolicach 300 euro rocznie).

Rozliczając się w Holandii masz obowiązek ujawnienia wszystkich dochodów, jeśli posiadasz współmałżonka, musisz ujawnić również jego / jej dochody. Bez obaw – nie będziesz musiał płacić podatków podwójnie, w Holandii bowiem istnieje odgórny obowiązek ujawniania w rocznych zeznaniach, wszystkich dochodów.

Na wspomnianym wyżej formularzu Belastingdienst, polski urząd skarbowy, musi potwierdzić wszystkie dochody osiągnięte przez podatnika poza granicami Holandii. Brak formularza potwierdzonego pieczątką przez Urząd Skarbowy jest równoznaczny z brakiem możliwości zastosowania ulgi podatkowej i w wyniku tego, zmniejszona zostaje kwota zwrotu podatku z Holandii. Druk ten nosi nazwę „ zaświadczenie o dochodach” i jest honorowany również w języku polskim.

Rozlicz się w Polsce!

Rozliczenie holenderskie i wykazanie dochodów spoza Holandii to pierwsza część rozliczeń. Jednakże musisz pamiętać, że polscy rezydenci podatkowi (czyli między innymi osoby, które posiadają meldunek w Polsce) muszą rozliczyć się również z polskim fiskusem.

Zgłoś się do nas!

Jeśli przeraża Cię nadmiar formalności związanych z uzyskaniem zwrotu podatku z Holandii – zwróć się do nas! Chętnie pomożemy Ci uzyskać jak najwyższy możliwy zwrot. Więcej na temat obowiązków podatkowych w Holandii znajdziesz na naszej stronie w sekcji Zwrot podatku z Holandii oraz w zbiorze najczęściej zadawanych pytań dotyczących zwrotu podatku z Holandii.

Klikając w poniższy link możesz pobrać wzór zaświadczenia o dochodach, jakie obowiązywało w ubiegłym roku (nie jest to druk za rok 2019!).

zaswiadczenie_o_dochdach_ib0591z81folpol

 

Zaświadczenie o dochodach

Zaświadczenie o dochodach

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

ZAMÓW ROZMOWĘ

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

+48 77 483 85 06