Zmiany w systemie podatkowym! Rozliczenie podatku – Niemcy

rozliczenie podatku Niemcy

Jeśli mieszkasz na terenie naszych zachodnich sąsiadów lub interesujesz się niemieckim systemem podatkowym, to z pewnością już wiesz, że początek roku 2018 przyniósł zmiany, które działają na korzyść naszych rodaków. Dzięki nim osoba legalnie zatrudniona na terenie tego kraju będzie mogła liczyć na wyższe ulgi, a tym samym ubiegać się o wyższą kwotę zwrotu nadpłaconych składek. Jak w takim razie wygląda obecnie rozliczenie podatku Niemcy? Tego dowiesz się, czytając poniższy artykuł!

Rozliczenie podatku Niemcy – co powinieneś wiedzieć?

Na samym początku warto wspomnieć, że każdy pracownik, będący legalnie zatrudniony na terenie Niemiec, ma obowiązek dokonywania corocznego rozliczenia z właściwym urzędem skarbowym. Rok 2018 przyniesie dobre wiadomości dla osób, których zarobki zaliczają się do tych niższych. Jak się okazuje – od stycznia wzrasta kwota wolna od podatku. Jej podwyżka wynosi aż 180 euro! Oznacza to, że więcej osób ma szansę na całkowity zwrot nadpłaconych składek na poczet podatku dochodowego po dokonaniu właściwego rozliczenia. Nie wiesz, jak się o nie starać? Skontaktuj się z naszą firmą, a my zajmiemy się wszystkim w Twoim imieniu i dołożymy wszelkich starań, aby dokonane rozliczenie podatku na terenie Niemiec przyniosło Ci jak najwyższy zwrot.

Rozliczenie podatku – Niemcy. Zmiany wprowadzone od stycznia 2018 r.

Wzrost kwoty wolnej od podatku to nie jedyna dobra informacja, jaką możemy Ci dzisiaj przekazać! Władze wprowadziły także wyższe ulgi podatkowe, o których przyznanie możesz starać się podczas dokonywania rozliczenia podatku na terenie Niemiec. Zacznijmy od ulg podatkowych na dzieci. Przypominamy, że do jej otrzymania kwalifikują się rodzice, z których przynajmniej jeden pracuje legalnie na terytorium naszych zachodnich sąsiadów. Od stycznia 2018 r. wynosi ona aż 4 788 euro, czyli o 72 euro więcej niż w poprzednim roku. Kolejny wzrost został odnotowany w przypadku dodatku na utrzymanie. Oznacza to, że mieszkańcy Niemiec mogą starać się o zwrot wydatków poniesionych na rzecz członka rodziny, pozostającego na ich utrzymywaniu. Kwota ta wzrosła aż o 180 euro! Jeśli należysz do grupy osób, które postanowiły zadbać o swoją emeryturę, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że dodatek zabezpieczający starość na terenie Niemczech wzrósł o 21 euro, dzięki czemu w 2018 r. wyniesie 175 euro.

Choć poprawne rozliczenie podatku na terenie Niemiec może przynieść Ci w tym roku o wiele wyższy jego zwrot, to na tym dobre wiadomości się nie kończą. Od stycznia wzrasta tak popularny zasiłek rodzinny, czyli Kindergeld, dzięki któremu rodzice mogą otrzymać od Państwa zapomogę na swoje dzieci aż do ukończenia przez nie 26 roku życia, czyli do momentu zakończenia edukacji. Zmiany w systemie podatkowym oznaczają dodatkowe 2 euro na każde dziecko, czego efektem będzie możliwość uzyskania po 194 euro na pierwsze i drugie dziecko, 200 euro na trzecie dziecko oraz 225 euro na czwarte oraz każde kolejne dziecko. Uwaga! Zmiany dotyczą także możliwości ubiegania się o uzyskanie zasiłku rodzinnego wstecz. Od stycznia 2018 r. istnieje możliwość wnioskowania o wypłacenie świadczenia Kindergeld tylko za ostatnie 6 miesięcy.

Rozliczenie podatku w Niemczech z EU Service

Chcesz zapewnić sobie zwrot jak najwyższej kwoty? Skontaktuj się z naszą firmą, a my zadbamy o to, aby Twoje rozliczenie podatku w Niemczech skutkowało przyznaniem Ci wszelkich możliwych ulg. Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny na naszej stronie internetowej, abyśmy skontaktowali się z Tobą w ciągu 48h. Z nami rozliczenie podatkowe w Niemczech i innych krajach europejskich jest proste i skuteczne. Zapraszamy!

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera