Zwrot podatku z Anglii – dowiedz się, jak odzyskać swoje pieniądze

Pracowałeś w ciągu ostatnich 5 lat na terenie Anglii? Posiadasz udokumentowaną i legalną historię zatrudnienia oraz regularnie odprowadzałeś właściwe składki? Jeśli odpowiedziałeś ‘tak’ na te dwa pytania, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz uzyskać zwrot podatku z Anglii. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób jest to możliwe oraz jakie kroki powinieneś w tym celu podjąć – koniecznie przeczytaj ten artykuł.

zwrot podatku z Anglii

Zwrotu podatku z Anglii – co powinieneś wiedzieć?

Rozliczenie podatkowe nie jest obowiązkowe w każdym przypadku, jednak my, jako specjaliści w tej dziedzinie, gorąco do tego zachęcamy. Aby proces ten przebiegł szybko i bez problemów, warto, abyś poznał szczegóły dotyczące zwrotu podatku z Anglii. Na pewno ucieszy Cię fakt, że jest to możliwe nawet do pięciu lat wstecz! Przede wszystkim jeśli chciałbyś odzyskać podatek w Wielkiej Brytanii, to konieczne jest posiadanie udokumentowanej i legalnej historii zatrudnienia. Polacy, którzy podjęli się pracy nielegalnej, tzw. “na czarno”, i nie odprowadzali właściwych składek nie mają możliwości ubiegania się o przyznanie zwrotu.

Kiedy w takim razie pojawia się obowiązek rozliczenia podatkowego w Wielkiej Brytanii? Ma to miejsce w dwóch formach zatrudnienia – self-employment, czyli samozatrudnieniu CIS, oraz self-assessment, czyli statusie samo rozliczenia. Pierwszy typ zatrudnienia obejmuje CIS, który oznacza Construction Industry Scheme. Jest to praca w sektorze budowlanym, podczas której rozliczenia i płatności są realizowane pomiędzy podwykonawcami a wykonawcami. Z kolei self-assessment dotyczy osób, których część dochodów pochodziła ze źródeł, na podstawie których nie zostały odprowadzone właściwe składki, a obowiązek ten przeszedł na samego podatnika.

Rozliczenie podatkowe – terminy

Rok podatkowy w Anglii rozpoczyna się 6 kwietnia, a kończy się 5 kwietnia następnego roku. Masz możliwość dokonania rozliczenia w dowolnym momencie trwania roku podatkowego, jednak tylko wtedy, gdy masz pewność, że nie powrócisz do Wielkiej Brytanii przed jego zakończeniem. Należy pamiętać, że w przypadku self-employment, czyli samozatrudnienia, termin składania rozliczenia upływa w dniu 31 października. Do tego czasu trzeba zgłaszać przepracowane przez ostatnie 5 lat na terenie Wielkiej Brytanii lata podatkowe, które nie zostały uprzednio przez Ciebie rozliczone. Jeśli łączna suma Twoich dochodów w ciągu roku nie przekroczyła odpowiednio zadeklarowanej kwoty wolnej od podatku (obecnie wynosi ona 10 tysięcy funtów), możesz liczyć na to, że zwrot podatku z Anglii wyniesie całą nadpłaconą przez Ciebie kwotę.

Decyzja w sprawie przyznania bądź odmowy zwrotu podatku zostaje podjęta w terminie od 6 do 8 tygodni. Oczywiście w przypadku, gdy dokumenty zostały niepoprawnie wypełnione bądź dokumentacja nie jest kompletna, okres ten może się wydłużyć. Po poinformowaniu Cię o podjęciu pozytywnej decyzji, angielski urząd skarbowy w ciągu 2-5 tygodni wysyła do Ciebie właściwy czek.

Zwrot podatku z Anglii bez wychodzenia z domu

Jeśli chciałbyś uzyskać zwrot podatku z Anglii, to oferta EU Service z pewnością jest dla Ciebie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów nawiązaliśmy współpracę z konsultantem podatkowym w Wielkiej Brytanii, a pracownicy EU Service nieustannie czuwają nad wszelkimi zmianami, zachodzącymi w angielskim odpowiedniku naszego Urzędu Skarbowego. Oferujemy Ci pomoc w odzyskaniu Twoich pieniędzy bez wychodzenia z domu! Wystarczy, że wypełnisz znajdujący się na naszej stronie internetowej formularz kontaktowy, aby w ciągu 48h skontaktował się z Tobą jeden z naszych fachowych doradców. W trakcie rozmowy zostaniesz poinformowany o orientacyjnej wysokości zwrotu podatku z Anglii i kolejnych podejmowanych krokach, a także uzyskasz możliwość zadania pytań czy rozwiania jakichkolwiek wątpliwości. Co więcej, niezwykle cenimy sobie zaufanie naszych klientów, dlatego też nie pobieramy od Ciebie żadnych wstępnych opłat. Zapoznaj się z dokładnymi zasadami zwrotu podatku z Anglii na naszej stronie internetowej.

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera