Zwrot podatku z Danii – z nami to niesamowicie proste!

zwrot podatku z danii

Coroczne rozliczenie podatku w Polsce potrafi być nie lada wyzwaniem dla podatników. A co w przypadku, gdy decydujesz się na wyjazd za granicę i pojawia się konieczność złożenia zeznania podatkowego na całkowicie nowych i często niezrozumiałych zasadach? Zdajemy sobie sprawę, że europejskie prawo podatkowe może być czarną magią dla osób, które zdecydowały się na emigrację zarobkową lub najzwyczajniej w świecie zdecydowały, że chciałyby rozpocząć życie od nowa w innym kraju. Jeśli Dania wydała Ci się szczególnie atrakcyjna i to tam podjąłeś zatrudnienie, to mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość! Nie dość, że pomożemy Ci w dokonaniu rozliczenia, to dołożymy wszelkich starań, abyś uzyskał zwrot podatku z Danii.

Zwrot podatku z Danii – podstawowe informacje

Zdajemy sobie sprawę, że wiadomość o tym, iż może przysługiwać Ci zwrot podatku z Danii, z pewnością sprawiła, że dosłownie zaświeciły Ci się oczy. Jednak na samym początku warto wyjaśnić zasady rozliczenia na terenie tego kraju, abyś mógł zrozumieć, na czym dokładnie polega ten proces. Zacznijmy od samego początku…

Dania to jeden z europejskich krajów, w którym dokonanie corocznego rozliczenia podatkowego jest obowiązkowe. Uchylenie się od tego obowiązku może skutkować wysokimi karami finansowymi, które mogą znacząco odbić się na Twoim budżecie. Jakie dokumenty potrzebujesz, aby go dopełnić i móc ubiegać się o zwrot podatku z Danii? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę:

  • kserokopia kontraktu, będąca dowodem na podjęcie legalnego zatrudnienia,
  • paski wypłat, które otrzymujesz regularnie od swojego pracodawcy,
  • wstępne rozliczenie podatkowe, które wystawia dla Ciebie SKAT, zwane Arsopgorelse,
  • indywidualny kod Tastselv lub spersonalizowane kody Nemid. Pamiętaj, że musisz także posiadać poprawne hasło, umożliwiające dostęp do systemu.

Uwaga! Pełen zwrot podatku z Danii zostanie Ci przyznany wyłącznie wtedy, gdy suma Twoich łącznych dochodów nie przekroczy kwoty 42.900 DKK.

Zwrot podatku z Danii – terminy

Prawidłowo wypełnione rozliczenie, do którego została dołączona stosowna dokumentacja, należy dostarczyć do duńskiego urzędu skarbowego do 1 maja lub 1 lipca. Termin uzależniony jest od informacji, która została podana na wstępnym dokumencie, Arsopgorelse, który otrzymałeś drogą pocztową. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich zapominalskich – duński system podatkowy umożliwia Ci ubieganie się o zwrot podatku z Danii aż do 40 miesięcy wstecz (3 lata i 4 miesiące). Termin ten odnosi się także do wszelkich korekt lub odwołań. Decyzję podatkową uzyskasz w ciągu kilku miesięcy od złożenia prawidłowo wypełnionej deklaracji. Pamiętaj jednak, że w urzędach mogą zdarzać się opóźnienia, a jakiekolwiek błędy w dostarczonej dokumentacji wpływają na przedłużenie czasu oczekiwania na decyzję.

Zwrot podatku z Danii – przysługujące ulgi

Z pewnością zastanawiasz się, z jakich ulg możesz skorzystać, aby przysługiwał Ci wyższy zwrot podatku z Danii. Ich lista jest dość długa, a my wybraliśmy dla Ciebie te najpopularniejsze:

  • ulgi dedykowane niepełnosprawnym,
  • alimenty na dzieci,
  • pokrycie kosztów dojazdu na trasie Dania – Polska i Polska – Dania,
  • koszty zakwaterowania i wyżywienia, które poniosłeś w trakcie pracy na terenie Danii.

Choć aby otrzymać zwrot podatku z Danii, nie jest konieczne przedstawienie stosownych rachunków ani faktur, które są dowodem poniesionych przez Ciebie kosztów, to pamiętaj, aby zatrzymać je na co najmniej 7 lat. Tyle czasu ma urząd skarbowy na stwierdzenie stosowności przyznanej ulgi.

Martwisz się, że rozliczenie może sprawić Ci kłopot? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w jego dokonaniu i upewnimy się, że otrzymasz przysługujący Ci zwrot podatku. Zapraszamy!

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera