Zwrot podatku z Holandii bez wychodzenia z domu

zwrot podatku z holandii
Holandia to kraj, który słynie przede wszystkim z imponujących wiatraków, pięknych tulipanów i tradycyjnych chodaków. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do europejskiej części Królestwa Niderlandów. Wraz z rozpoczęciem nowej przygody i życia pojawia się również perspektywa atrakcyjnie wysokich zarobków i możliwości zawodowych. Jeżeli należysz do grupy osób, które postanowiły wyjechać do tego kraju i posiadasz udokumentowaną historię zatrudnienia, to być może przysługuje Ci zwrot podatku z Holandii. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak przebiega cały proces uzyskiwania ulgi podatkowej oraz dlaczego powinieneś zaufać akurat firmie EU Service. Miłej lektury!

Zwrot podatku z Holandii – wiedza w pigułce

Zacznijmy od podstaw – kto jest uprawniony do uzyskania zwrotu podatku z Holandii? Są to osoby, które posiadają udokumentowaną historię legalnego zatrudnienia, regularnie odprowadzały właściwe składki, a zarobione w Holandii pieniądze stanowią co najmniej 90% ich całkowitych rocznych przychodów. Do tej grupy zaliczają się wszystkie inne uzyskane poza granicami holenderskimi dochody, które należy wykazać podczas składania rozliczenia podatkowego. Podobne zasady obowiązują osoby będące w związku małżeńskim – muszą one także ujawnić przychody osiągnięte przez współmałżonka. Wszystkie dochody, które zostały uzyskane poza terytorium Holandii, muszą zostać wykazane we właściwym formularzu o nazwie Belastingdienst, który następnie zostaje potwierdzony przez Urząd Skarbowy w Polsce. Brak załączenia wspomnianego formularza w dokumentacji rozliczenia podatkowego skutkuje uzyskaniem mniejszego zwrotu podatku z Holandii.

Mamy również dobrą wiadomość dla osób, które spełniają powyższe kryteria, jednak ich zatrudnienie na terenie Holandii zakończyło się w ciągu ostatnich pięciu lat. Tacy pracownicy również mają możliwość uzyskania zwrotu podatku z przeszłości. Termin składania stosownych deklaracji o przyznanie ulgi podatkowej za rok 2012 mija 31 grudnia 2017 r., dlatego też nie zwlekaj ani chwili dłużej i już dziś rozpocznij stosowną procedurę.

Ile trwa procedura zwrotu podatku z Holandii?

Długość trwania procedury zwrotu podatku uzależniona jest od terminu, w którym zostaje złożona właściwa i poprawnie wypełniona deklaracja. Teoretycznie możesz spodziewać się wydania decyzji w ciągu maksymalnie 12 miesięcy od złożenia rozliczenia podatkowego, jednak należy pamiętać, że czasami w urzędach zdarzają się opóźnienia, które skutkują późniejszym terminem wypłaty należnych Ci pieniędzy. Pamiętaj także, że opóźnienie może zostać spowodowane niedostarczeniem przez Ciebie wszystkich stosownych formularzy lub błędnym ich wypełnieniem. Jeżeli dokonujesz rozliczenia podatkowego na terenie Holandii po raz pierwszy, to powinieneś rozważyć skorzystanie z pomocy specjalistów.

Zwrot podatku z Holandii z EU Service

Jeżeli chciałbyś skorzystać z pomocy specjalistów, to jesteśmy do dyspozycji! Specjalizujemy się w odzyskiwaniu zwrotu podatku z Holandii.  Dzięki dostępowi do profesjonalnego oprogramowania, które jest autoryzowane przez Urząd Skarbowy na terenie Królestwa Niderlandów oraz współpracy z holenderskim ekspertem w dziedzinie prawa podatkowego, EU Service może zaoferować Ci profesjonalną i fachową pomoc. Aby rozpocząć z nami współpracę, nie musisz nawet wychodzić z domu – wystarczy, że wypełnisz odpowiedni formularz dostępny na naszej stronie internetowej. Po uzupełnieniu informacji i pomyślnym jego przesłaniu możesz spodziewać się kontaktu jednego z naszych wykwalifikowanych konsultantów, który poinformuje Cię czy masz szansę na zwrot podatku z Holandii. Nie czekaj ani chwili dłużej i już dziś skontaktuj się z nami, aby odzyskać swoje pieniądze!

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera