Zwrot podatku z Anglii. Zapewnij sobie dodatkowy zastrzyk gotówki

zwrot podatku z anglii
Wielka Brytania… Big Ben, Tower of London, zamek w Edynburgu czy Pałac Westminsterski to tylko kilka pozycji z długiej listy atrakcji, przyciągających co roku tysiące turystów z całego świata. Jednak Anglia zachęca nie tylko zabytkami, ale także atrakcyjnymi dla naszych rodaków możliwościami zarobkowymi. I to właśnie dlatego wielu z nich decyduje się na emigrację – niektórzy tylko na rok czy dwa, a inni już na całe życie. W przypadku legalnego zatrudnienia każdy z pracowników ma obowiązek rozliczenia się z angielskim urzędem podatkowym. I choć formalność ta może być czasochłonna i czasami sprawiać kłopoty, to jednak umożliwia ona ubieganie się o zwrot podatku z Anglii, będący bardzo często przydatnym dodatkowym zastrzykiem gotówki. Jak się o niego starać? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Zwrot podatku z Anglii – komu przysługuje?

Możliwość ubiegania się o zwrot podatku z Anglii przysługuje każdemu legalnie zatrudnionego pracownikowi, od którego wypłaty regularnie potrącano zaliczkę na poczet podatku dochodowego, a jej suma jest wyższa, niż być powinna. Wysokość wypłaconej kwoty uzależniona jest od składek odprowadzonych z otrzymywanego przez Ciebie wynagrodzenia. Największe szanse na uzyskanie zwrotu mają osoby, które dopiero niedawno rozpoczęły pracę na terenie Wielkiej Brytanii lub nie przepracowały całego roku podatkowego.

Dokumenty niezbędne do uzyskania zwrotu podatku z Anglii

Zwrot podatku z Anglii przyznawany jest na podstawie jednego z wymienionych dokumentów:

  • P45 – dokument wystawiany w momencie zakończenia zatrudnienia, zawierający całkowitą wysokość otrzymanego wynagrodzenia oraz składek odprowadzonych na poczet podatku dochodowego,
  • P60 – dokument zawierający rozliczenie za dany rok podatkowy, będący odpowiednikiem polskiego formularza PIT-11,
  • PAYSLIP – rozliczenie wystawiane przez pracodawcę i przekazywane pracownikowi wraz z cotygodniową pensją. Możliwość rozliczenia na jego podstawie istnieje tylko wtedy, gdy nie posiadasz wymienionych wcześniej formularzy P45 lub P60. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji czas oczekiwania na zwrot podatku z Anglii może ulec wydłużeniu,
  • Statement of Earnings – dokument wystawiany przez pracodawcę, zawierający informacje na temat osiągniętych dochodów i zaliczek pobranych na poczet podatku dochodowego.

Zwrot podatku z Anglii – najważniejsze terminy

Angielski rok podatkowy kończy się 5 kwietnia i to właśnie wtedy powinieneś się rozliczyć z urzędem skarbowym. Termin złożenia zeznania upływa 31 października, jednak im szybciej tego dokonasz, tym szybciej uzyskasz zwrot podatku z Anglii. W przypadku wydania decyzji pozytywnej, możesz spodziewać się wypłaty pieniędzy w ciągu maksymalnie 3-4 miesięcy. Wszystkim zapominalskim przypominamy, że w Wielkiej Brytanii istnieje możliwość rozliczania się aż do 5 lat wstecz.

Zwrot podatku z Anglii z EU Service

Jeśli obawiasz się, że coroczne rozliczenie może sprawić Ci kłopot, a zależy Ci na uzyskaniu jak najwyższego zwrotu podatku z Anglii, to serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług. Dzięki współpracy z angielskim konsultantem podatkowym, możemy zagwarantować Ci prawidłowo zebraną i wypełnioną dokumentację, która umożliwi Ci odzyskanie nadpłaconych składek. Wystarczy, że wypełnisz dostępny na naszej stronie internetowej formularz, aby w ciągu 48h skontaktował się z Tobą jeden z naszych specjalistów. W trakcie rozmowy masz okazję zadać wszelkie nurtujące Cię pytania – konsultant z radością na nie odpowie i przedstawi Ci krok po kroku proces dokonywania rozliczenia w Wielkiej Brytanii. Od tego momentu wystarczy czekać na efekty naszej pracy. Z EU Service zwrot podatku z Anglii to czysta formalność. Zapraszamy do współpracy!

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

ZAMÓW ROZMOWĘ

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

+48 77 483 85 06