zwrot podatku z zagranicy

Zwrot podatku z Belgii. Wszystko, co musisz wiedzieć przed złożeniem deklaracji

Zwrot podatku z Belgii

Zwrot podatku z Belgii

Zwrot podatku z Belgii – już 8 listopada upływa termin składania w belgijskich urzędach deklaracji podatkowych. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na wyjazd do tego kraju i podjęcie tam zatrudnienia, to z pewnością zainteresuje Cię fakt, że możesz odzyskać nawet cały podatek z Belgii. Przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dzięki którym z łatwością wypełnisz zeznanie i tym samym zagwarantujesz sobie zwrot nadpłaconych składek.

Czy podatek z Belgii jest zwracany automatycznie?

Niestety nie. Podatek z Belgii, podobnie jak i w Polsce, jest zwracany dopiero po wypełnieniu deklaracji i złożeniu jej w miejscowym urzędzie skarbowym. Co więcej, każda osoba, która pracuje legalnie na terenie tego kraju, ma obowiązek rozliczenia z lokalnym fiskusem. Dotyczy to zarówno pracowników sezonowych, jak i tych, którzy postanowili zostać w Belgii na dłużej.

Co istotne, dokument, którego potrzebujesz, aby starać się o zwrot podatku z Belgii, otrzymujesz drogą pocztową. Po otwarciu koperty znajdziesz w niej Aangifte In de Belasting van niet-inwoners, który należy podpisać i odesłać. Następnie na jego podstawie urząd skarbowy dokonuje rozliczenia i wydaje decyzję. Formularze zostają doręczone na polski lub belgijski adres.

Do kiedy mogę ubiegać się o zwrot podatku z Belgii?

Termin złożenia deklaracji dla nierezydentów, a tym samym starania się o odzyskanie nadpłaconego podatku z Belgii, upływa 8 listopada! Nie pozostało zbyt wiele czasu, dlatego warto już teraz rozpocząć wypełnianie formularzy i przygotować niezbędne dokumenty. Osoby, które nie dopełniły obowiązku rozliczenia, mogą zrobić to do 3 lat wstecz. Tak więc w tym roku pracownicy mają ostatnią szansę, aby uzyskać zwrot podatku z Belgii za rok 2015.

Jakich dokumentów potrzebuję, aby odzyskać podatek z Belgii?

Do dokonania rozliczenia niezbędne są:

 • zaświadczenie EOG o dochodach, które uzyskałeś nie tylko na terenie Belgii, lecz także w Polsce i innych krajach. Jeśli rozliczasz się z małżonkiem, niezbędne jest również posiadanie jego zaświadczenia. Otrzymasz je w polskich urzędach skarbowych,
 • Aangifte In de Belasting van niet-inwoners, czyli dokument wysyłany przez belgijski urząd,
 • Loonfiche, czyli karta podatkowa. Rządowy formularz jest wystawiany przez pracodawcę. Znajdują się na nim szczegółowe informacje na temat zarobków i pobranego podatku w Belgii.

Dodatkowo niezbędny jest belgijski Nationaal Numer, czyli odpowiednik polskiego NIP-u, i numer konta bankowego. W przypadku ubiegania się o dodatkowe ulgi, np. na dzieci, należy dostarczyć również zaświadczenie o wspólnym zameldowaniu.

Kiedy otrzymam zwrot podatku z Belgii i czy mogę liczyć na odzyskanie całej kwoty?

Zwrot podatku z Belgii jest wypłacany w ciągu 3-6 miesięcy od daty złożenia deklaracji w lokalnym urzędzie skarbowym. Jednak termin ten obowiązuje wyłącznie osoby, które wypełniły ją prawidłowo. W przypadku jakichkolwiek błędów czy niepełnych informacji wypłata należnej kwoty może się opóźnić. Co do odzyskania całego podatku z Belgii – tak, istnieje taka możliwość. Mają ją wyłącznie osoby, których zarobki w danym roku nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku. Dodatkowo dochody na terenie tego kraju muszą stanowić przynajmniej 75% wszystkich przychodów.

Odzyskaj swój podatek z Belgii z EU Service

Zależy Ci na jak najwyższym zwrocie podatku z Belgii, jednak masz problem z wypełnieniem rozliczenia i zebraniem niezbędnej dokumentacji? Jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc! Dzięki nam nie musisz nawet wychodzić z domu, aby odzyskać należne Ci pieniądze. Zespół profesjonalistów EU Service zrobi wszystko za Ciebie. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej, a jeden z naszych konsultantów oddzwoni do Ciebie w ciągu maksymalnie 48 godzin. Możesz także skorzystać z naszego kalkulatora, dzięki któremu w ciągu chwili dowiesz się, czy przysługuje Ci zwrot podatku z Belgii. Zapraszamy do kontaktu!

EU Service Centralna

Plac Wolności 2, lokal 4

47-220 Kędzierzyn-Koźle

W celu złożenia dokumentów lub w bieżących sprawach prosimy o kontakt:

kom: 512 355 064

kom: 519 568 936

tel: 77 483 85 06

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
pon.- pt.: 08:00 – 16:00

sobota: 09:00 – 13:00

EU Service Wrocław

City Space Aquarius Business House

Swobodna 1

50-088 Wrocław

Wizyta w City Space Aquarius we Wrocławiu prosimy ustalać telefonicznie pod

nr. kom: 519 568 936

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
wtorek i środa: 10:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

 

EU Service Szczecinek

Bohaterów Warszawy 31 – 35

78-400 Szczecinek

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

EU Service Biała Podlaska

Gestia Biuro Rachunkowe

Ul. Warszawska 13/14

21-500 Biała Podlaska

 

EU Service Głogówek

Ewa Szała Biuro Rachunkowe

Zamkowa 18

48-250 Głogówek

 

EU Service Nysa

Julka Biuro Rachunkowo

Edmunda Jana Osmańczyka 2

48-304 Nysa

EU Service Radom

Aspekt Biuro Rachunkowe

Ul. Bóżniczna 3

26-610 Radom

 

EU Service Rybnik

PROFIT SC Biuro Rachunkowe

Plac Kopernika 3

44-200 Rybnik

 

EU Service Wodzisław Śląski

Kuhn Biuro Rachunkowe

Rynek 1

44-300 Wodzisław Śląski

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

  ZAMÓW ROZMOWĘ


  Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

  +48 77 483 85 06