Zwrot podatku z Norwegii? Z EU Service to możliwe!

zwrot podatku z nowegii
Wyjazd za granicę wiąże się nie tylko z licznymi przywilejami. Decydując się na zamieszkanie i rozpoczęcie pracy w innym kraju, konieczne staje się regularne odprowadzanie podatku dochodowego i dokonywanie corocznego rozliczenia z miejscowym urzędem skarbowym. Jeśli złożenie zeznania sprawia Ci problem, z pomocą przychodzimy my – w EU Service pomagamy klientom z całej Polski w odzyskaniu należnych im pieniędzy. Chciałbyś uzyskać zwrot podatku z Norwegii? W tym artykule znajdziesz cenne wskazówki, dzięki którym otrzymanie nadpłaconych składek nie sprawi Ci żadnego problemu.

Zwrot podatku z Norwegii a rozliczenie z lokalnym urzędem skarbowym

Aby móc ubiegać się o zwrot podatku z Norwegii, konieczne jest dokonanie rozliczenia z lokalnym urzędem skarbowym. Czy każdy mieszkaniec ma obowiązek złożenia zeznania? Teoretycznie nie, jednak nieskorzystanie z tej możliwości automatycznie równa się rezygnacji z ubiegania się o odzyskanie nadpłaconych składek. W takich sytuacjach rozliczenie dokonywane jest przez jednego z urzędników, który nie bierze pod uwagę żadnych przysługujących Ci odpisów. Sytuacja komplikuje się w momencie, kiedy we wstępnej deklaracji, którą mieszkańcy otrzymują po zakończeniu roku podatkowego, pojawią się błędy lub jest ona niekompletna. W tym przypadku niezłożenie stosownej korekty skutkuje nałożeniem na pracownika podatku karnego, wynoszącego nawet 30% podstawowej kwoty. Jeśli obawiasz się, że w Twoim zeznaniu znalazły się nieprawidłowe informacje lub chciałbyś po prostu zagwarantować sobie jak najwyższy zwrot podatku – EU Service nieustannie pozostaje do Twojej dyspozycji.

Dokumenty niezbędne do uzyskania zwrotu podatku z Norwegii

Wypełniając deklarację i starając się o zwrot podatku z Norwegii, będziesz potrzebować następujących dokumentów:

  • Skattemelding/Tax return, czyli deklaracji wysyłanej przez miejscowy urząd skarbowy do podatników na przełomie marca i kwietnia. Wstępne rozliczenie zawiera między innymi łączną sumę dochodów z danego roku i wysokość pobranych zaliczek,
  • roczne zestawienie dochodów, w którym znajdziesz dane podobne do tych, które widnieją we wspomnianym wcześniej Skattemelding.

Niezbędne są także kody PIN do systemu MinID lub AltInn, dzięki którym zalogujesz się do systemu na stronie norweskiego fiskusa. Korzystając z witryny, możesz złożyć zeznanie online i ubiegać się o zwrot podatku. Co ciekawe, elektroniczna deklaracja bardzo często oznacza szybsze uzyskanie decyzji z urzędu skarbowego.

Rozliczenie podatku a odpisy

W trakcie dokonywania rozliczenia z urzędem skarbowym możesz ubiegać się nie tylko o zwrot podatku z Norwegii, lecz także o odpisy na dzieci. Możliwość ta dotyczy wyłącznie pociech do 12 roku życia, które są zapisane do żłobka lub przedszkola bądź pozostają pod opieką opiekunki. Dodatkowo można odliczyć koszty zajęć sportowych. Maksymalna wysokość odpisu wynosi 25000 koron na pierwsze dziecko i 15 000 za każde kolejne. W przypadku jakiegokolwiek stopnia niepełnosprawności można ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na opiekę bez względu na wiek pociechy.

Zwrot podatku z Norwegii z EU Service

W EU Service każdego dnia pomagamy Polakom w odzyskaniu należnych im pieniędzy. Zespół specjalistów nieustannie czuwa nad ewentualnymi zmianami w systemach podatkowych krajów europejskich i reprezentuje naszych klientów w trakcie rozmów z lokalnym fiskusem. Jeśli jesteś ciekaw, ile pieniędzy możesz odzyskać, zapraszamy Cię do skorzystania ze specjalnie opracowanego przez naszą firmę narzędzia, dzięki któremu wyliczysz prawdopodobny zwrot podatku z kraju, jakim jest Norwegia. Kalkulator dostępny jest na naszej stronie internetowej. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera