Uzyskanie zwrotu nadpłaconego podatku z Belgii jest jak najbardziej możliwe. Jeśli pracowałeś w Belgii legalnie, możesz bez problemów ubiegać się o zwrot podatku z Belgii. Do uzyskania zwrotu niezbędna będzie karta podatkowa Fiche oraz zaświadczenie EOG. Kartę podatkową możesz otrzymać od swojego pracodawcy. Nawet, jeśli pracowałeś za granicą jedynie kilka miesięcy, należy Ci się zwrot podatku z Belgii.

Zwrot podatku z Belgii bez wychodzenia z domu

Aby uzyskać zwrot podatku z Belgii, nie musisz wyjeżdżać z Polski. Ba, nie musisz nawet wychodzić z domu! Dzięki kompleksowej obsłudze Klientów możemy pomóc Ci w odzyskaniu pieniędzy z Belgii. Wystarczy, jeśli skontaktujesz się z nami za pomocą formularza kontaktowego, który znajduje się w pasku po prawej stronie.

EU Service nasi Klienci są pod naprawdę fachową opieką. Na bieżąco aktualizujemy informacje i badamy zmiany w belgijskim urzędzie skarbowym.

Podstawowe informacje o zwrocie podatku z Belgii

Każda osoba, pracująca legalnie w Belgii ma obowiązek rozliczenia się z podatku z danym urzędem skarbowym, nawet wówczas, gdy była to praca chwilowa.

Kiedy muszę złożyć zeznanie podatkowe dla nierezydenta (osoby, niezamieszkujące na stałe w Belgii)? Musisz złożyć zeznanie podatkowe za rok rozliczeniowy 2022 (dochód 2021): pocztą: do 4 listopada 2022. online: do 2 grudnia 2022

Warto jednak wiedzieć, że możliwe jest rozliczanie podatku do trzech lat wstecz.

Osoby zameldowane w Belgii:

Deklarację w formie papierowej należy złożyć najpóźniej do 30 czerwca 2021 r. Elektroniczną deklarację podatku  należy złożyć: najpóźniej we 20 lipca 2021 r.

W Belgii obowiązuje pięć stawek podatkowych, które uzależnione są od uzyskanego dochodu w ciągu roku. Wynoszą one 25%, 30%, 40%, 45% i 50%. Warto pamiętać, że niektóre dochody, np. dywidendy, podlegają opodatkowaniu w odrębnym trybie.

Kiedy uzyskam zwrot podatku z Belgii?

Termin uzyskania zwrotu podatku z Belgii zależy od daty złożenia naszego zeznania podatkowego oraz prawidłowego wypełnienia dokumentów. Osoby, które złożyły zeznanie podatkowe do 04.11.2022, mogą spodziewać się zwrotu podatku z Belgii od 90 dni od daty wpływu zeznania podatkowego. Czasem jednak zdarza się tak, że urząd skarbowy ma do nas dodatkowe pytania. W takich wypadkach czas oczekiwania na zwrot podatku z Belgii wydłuża się.

NIE POZWÓL ŻEBY TWOJE PIENIĄDZE PRZEPADŁY – ZGŁOŚ SIĘ TERAZ!!

Chcesz uzyskać zwrot podatku z Belgii? Nie musisz nawet wychodzić z domu! Nieodpłatnie przeprowadzimy kalkulację wysokości Twojego zwrotu podatku z Belgii.  

W ciągu 48 godzin od przesłania formularza, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant i poinformuje o wysokości Twojego zwrotu podatku z Belgii. Wtedy też odpowiemy na wszystkie Twoje dodatkowe pytania i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości związane ze zwrotem podatku z Belgii.

EU Service zatrudnił belgijskiego  konsultanta podatkowego, który zadba o Wasze rozliczenia i kalkulacje podatkowe. Jednocześnie na bieżąco będzie monitorował  i informował Was o wszystkich zmianach jakie zachodzą w belgijskim urzędzie skarbowym.

Jeżeli pracujesz lub pracowałeś legalnie w Belgii, to masz obowiązek rozliczenia się w belgijskim urzędzie skarbowym.

Prawo do zwrotu nadpłaty podatkowej i ulg podatkowych uzyskach tylko wtedy, gdy dochody z Belgii stanowią minimum 75 % Twojego łącznego dochodu wykazanego na druku EU EWR. W trakcie rozliczenia podatku z Belgii należy przedstawić i udokumentować wszystkie dochody z wszystkich innych krajów, w których się pracowało, np. z Polski, Niemiec itd. Zazwyczaj rozliczenie wspólne jest korzystne. Przede wszystkim jeśli współmałżonek nie zarabia lub jego dochody są niskie (max. 11.170 euro). Dochode 2019: max. 10.940 euro. Dochode 2020: max. 11.090 euro.

Jeśli Twój dochód podlegający opodatkowaniu nie przekracza kwoty wolnej od podatku, co odpowiada kwocie brutto 8860 EUR (dochód z 2019 r.), nie musisz płacić podatku. W roku podatkowym 2021 (dochód 2020) wynosi to 8990 EUR. W roku podatkowym 2022 (dochód 2021) wynosi to 9050 EUR.

Nierezydenci, którzy rozliczają się po raz pierwszy zazwyczaj nie otrzymują automatycznie deklaracji, muszą o nią wnioskować w urzędzie skarbowym na specjalnym formularzu. Następnym razem powinni automatycznie dostać deklarację imienną. Termin rozliczenia trwa do 04.11.2022, a więc nie ma wiele czasu, dlatego najlepiej jest odpowiednio wcześniej przygotować już wszystkie niezbędne dokumenty.

Po złożeniu dokumentów do rozliczenia, Belgijski Urząd Skarbowy (Federale Overheidsdienst Financien), w odpowiednim czasie wyda decyzję o wysokości należnego Ci zwrotu podatku z Belgii. Wkrótce po wydaniu decyzji, ten sam urząd wyśle Ci pieniądze, i tak:

  • jeżeli w dokumentach do rozliczenia podałeś numer konta belgijskiego, automatycznie po wydaniu decyzji urząd, przeleje na to konto zwrot Podatku, w terminie ściśle uzależnionym od decyzji urzędu,
  • jeżeli natomiast nie podawałeś żadnego numeru konta (gdyż nie masz osobistego konta założonego w belgijskim banku) na Twój adres domowy zostanie wysłany druk do podania polskiego konta bankowego tzw. ‘opgaaf rekeningnummer’, który należy uzupełnić i odesłać priorytetem do Belgii,

Po okresie około zazwyczaj 8-12 tygodni powinieneś otrzymać zwrot podatku. W razie jakichkolwiek niejasności przy wypełnianiu, ‘opgaaf rekeningnummer’ zadzwoń, a otrzymasz bezpłatną pomoc w tej kwestii.

Pamiętaj, im szybciej zamówisz i odeślesz uzupełnione dokumenty – tym szybciej możesz liczyć na swój zwrot podatku z Belgii!

Więcej informacji w dziale FAQ

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

ZAMÓW ROZMOWĘ

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

+48 77 483 85 06