rozliczenie z norwegii

Zwrot podatku z Austrii pobierz dokumenty przejdź do kalkulatora

Austria to kraj, w którym prawo podatkowe jest bardzo podobne do prawa polskiego. W Austrii rok podatkowy jest utożsamiany z rokiem kalendarzowym, dokładnie tak samo jak w Polsce. Istnieją jednak pewne niuanse, o których warto wiedzieć, ubiegając się o zwrot podatku z Austrii. Nasza firma świadczy pomoc z zakresu uzyskania zwrotu podatku, o który możemy ubiegać się nawet do pięciu lat wstecz.

Według austriackiego prawa podatkowego osoba, zatrudniona legalnie w Austrii nie zawsze musi rozliczać się z podatku. W przypadku, gdy pracowaliśmy w Austrii krócej niż 6 miesięcy, nie musimy składać do urzędu deklaracji podatkowej, jednak możemy to zrobić wówczas, gdy takie rozwiązanie jest dla nas korzystne. Osoby, pracujące dłużej niż 6 miesięcy bez przerwy mają bezwzględny obowiązek składania deklaracji podatkowej.

Aby uzyskać zwrot podatku z Austrii niezbędny jest dokument podatkowy – Lohnzettel(L16), który powinniśmy otrzymać od pracodawcy po zakończeniu roku podatkowego. Austriacki urząd skarbowy rozpatruje naszą deklarację, a następnie przelewa zwrot podatku na podane przez nas konto – również polskie. Możliwe jest także uzyskanie czeku na kwotę zwrotu podatku.

Przelewu ze zwrotem podatku możemy spodziewać się w ciągu kilku miesięcy od złożenia deklaracji. Zazwyczaj jest to okres od 3 do 6 miesięcy. Czas ten uzależniony jest od austriackich urzędów skarbowych. Dzięki korzystaniu z usług naszej firmy możliwe jest znaczne skrócenie okresu oczekiwania.

Ile wynosi zwrot podatku z Austrii?

Kwota zwrotu jest zależna od dokładnej sytuacji podatnika. Wyliczyliśmy, w oparciu o prowadzone przez nas sprawy, że obecnie średnia kwota zwrotu podatku z Austrii to 4387 zł.

Osoby, które nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku (11 693 euro), mają możliwość ubiegania się o maksymalny możliwy zwrot, czyli pełną sumę odprowadzoną przez pracodawcą na poczet podatku dochodowego.

Zwrot podatku z Austrii uzależniony jest od czasu, jaki przepracowaliśmy w Austrii oraz uzyskanego dochodu. Jeśli chcesz poznać orientacyjną kwotę Twojego zwrotu, skorzystaj z naszego kalkulatora, który znajdziesz w pasku po prawej stronie. Po wypełnieniu formularza nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu 48 godzin i nieodpłatnie odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Ile kosztuje deklaracja podatkowa z Austrii?

 • za rozliczenie indywidualne cena wynosi 450 zł lub € 107,-

Nie pobieramy opłat(dotyczy naszych klientów):

 • za prowadzenie korespondencji z urzędami,
 • za prowadzenie rozmów telefonicznych z urzędami,
 • za wniesienie odwołania od decyzji urzędu,
 • w przypadku odmowy zwrotu.

Pobierz komplet dokumentów, wydrukować, wypełnić zgodnie z instrukcjami i przesłać pocztą tradycyjną na adres naszej centralna w Kędzierzyn-Kożlu.

NIE POZWÓL ŻEBY TWOJE PIENIĄDZE PRZEPADŁY- ZGŁOŚ SIĘ TERAZ!

Chcesz uzyskać zwrot podatku z Austrii? Nie musisz nawet wychodzić z domu! Wystarczy wypełnić formularz „Zadaj nam pytanie” zamieszczony obok. W ciągu 48 godzin od przesłania formularza, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant i odpowie na każde pytanie związane ze zwrotem podatku z Austrii. O zwrot podatku za pracę w Austrii można ubiegać się za 5 ostatnich lat np. w roku 2024 składamy deklaracje za lata: 2019, 2020, 2021, 2022 i 2023.

Osoby pracujące w Austrii i posiadające tam status rezydenta (nieograniczony obowiązek podatkowy), mają obowiązek rozliczenia przed austriackim Finanzamtem, jeśli ich roczny dochód przekroczył kwotę 12 000 euro. Za rezydenta uważana jest każda osoba, która pracowała w Austrii nieprzerwanie przez ponad pół roku (183 dni) lub jeśli jej dochody z Austrii wynoszą co najmniej 90% wszystkich dochodów uzyskanych w danym roku podatkowym.

Jeśli podatnik przepracował mniej niż 183 dni w ciągu roku, nadal może dokonać rozliczenia korzystając z fikcyjnego nieograniczonego obowiązku podatkowego. Możliwość takiego rozliczenia występuje, jeśli:
– podatnik jest obywatelem kraju członkowskiego Unii Europejskiej,
– dochody podatnika spoza Austrii nie przekroczyły 11 693 euro,
– podatnik posiada zameldowanie na terenie Austrii.

Osoby nie posiadające statusu rezydenta (ograniczony obowiązek podatkowy), nie mają obowiązku rozliczenia w Austrii, jednak nadal mają możliwość dobrowolnego złożenia deklaracji, w wyniku której mogą otrzymać zwrot nadpłaconego podatku.

Austriackie prawo podatkowe jest bardzo podobne do niemieckiego i częściowo polskiego prawa podatkowego. Można powiedzieć, że polskie ustawodawstwo podatkowe jest wzorowane na ustawodawstwie austriackim.

W Austrii dostępne są liczne ulgi i dodatki, które zwiększą kwotę Twojego zwrotu. Są to:

 • Kinderbetreuungsgeld – w przypadku pobierania zasiłku na dziecko poniżej 10 roku życia, przez minimum pół roku, przysługuje nam odliczenie za opiekę maksimum 2300 euro rocznie. Tę samą kwotę można odliczyć, gdy dziecko jest niepełnosprawne i ma poniżej 16 lat. Jako koszt opieki liczy się wydatki poniesione na przedszkole, internat itp.
 • Kinderfreibetrag – odliczenie podatkowe wynoszące rocznie ok. 220 euro na każde dziecko.
 • Arbeitsmittel – dodatkowe pieniądze, które dostaniemy za poniesione wydatki na narzędzia potrzebne do pracy.
 • Kosten für doppelte Haushaltsführung und Familienheimfahrten (zwiększymy Twój podatek, doliczając tę ulgę) – to tzw. koszt podwójnego gospodarstwa oraz podróżowania do miejsca, gdzie mieszkamy na stałe (czyli podróże Polska-Austria). W ramach podwójnego domostwa można doliczyć do 2200 EUR rocznie. Ważna informacja dla singli – by się kwalifikować na ten dodatek, trzeba mieć swoje mieszkanie.
 • Pendlerpauschale (zwiększymy Twój podatek, doliczając tę ulgę) – dodatek dla osób, które z miejsca zamieszkania do pracy dojeżdżają więcej niż 20 km.
 • Mehrkindzuschlag – wsparcie dla rodzin mających powyżej 3 dzieci;
 • Krankheitskosten – możemy odliczyć od podatku wydatki na leczenie oraz inne koszty związane z leczeniem.

Wszystkie ulgi związane z dziećmi przysługują tylko tym rodzicom, którzy pobierają w Austrii zasiłek rodzinny Familienbeihilfe. Aby je doliczyć, konieczne jest załączenie decyzji o przyznaniu zasiłku na dzieci. Starając się o wybraną ulgę, trzeba dołączyć do zgłoszenia druki i dokumenty poświadczające poniesione koszty, np. bilety, faktury, rachunki itp.

Aby zastosować ulgę, konieczne jest posiadanie dokumentów, będących dowodem słuszności jej naliczenia, np. w przypadku odliczenia kosztów dojazdu do pracy, należy posiadać paragony lub bilety potwierdzające zarówno przejazdy między miejscem zamieszkania w Austrii a miejscem pracy, jak i podróże z Polski do Austrii. W przypadku braku tych dokumentów, warto podać adresy zamieszkania i pracy, ponieważ w niektórych przypadkach są również podstawą do zastosowania ulg.

Do zeznania należy załączyć zaświadczenie o wysokości dochodów osiągniętych w Polsce w danym roku podatkowym. Austriacki urząd opracowuje zeznania w ciągu kliku miesięcy, a zwrot przelewa na wskazane przez podatnika konto (także polskie).

Kwota wolna od podatku w Austrii to aż:  11000 euro!, a  rozliczać się można nawet  za 5 lat wstecz!

Czas oczekiwania na podatek z Austrii wynosi od 3 do 6 miesięcy, a jej długość jest uzależniona od austriackich urzędów.
Rozliczenie z 2023 roku, złożone w naszym biurze przed dniem 30.09.2024 daje możliwość szybszego otrzymania zwrotu podatku (dotyczy tylko bieżącego roku podatkowego).

Wymagane dokumenty:

 • oryginały kart podatkowych (Lohnzettel) / lub potwierdzenie zatrudnienia (Arbeitsbescheinigung)
 • kopię zameldowania i wymeldowania z terenu Austrii
 • kopię dowodu osobistego

Więcej informacji w dziale FAQ

EU Service Centralna

Plac Wolności 2, lokal 4

47-220 Kędzierzyn-Koźle

W celu złożenia dokumentów lub w bieżących sprawach prosimy o kontakt:

kom: 512 355 064

kom: 519 568 936

tel: 77 483 85 06

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
pon.- pt.: 08:00 – 16:00

EU Service Wrocław

City Space Aquarius Business House

Swobodna 1

50-088 Wrocław

Wizyta w City Space Aquarius we Wrocławiu prosimy ustalać telefonicznie pod

nr. kom: 519 568 936

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
wtorek i środa: 10:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

 

EU Service Szczecinek

Bohaterów Warszawy 31 – 35

78-400 Szczecinek

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

EU Service Biała Podlaska

Gestia Biuro Rachunkowe

Ul. Warszawska 13/14

21-500 Biała Podlaska

 

EU Service Głogówek

Ewa Szała Biuro Rachunkowe

Zamkowa 18

48-250 Głogówek

 

EU Service Nysa

Julka Biuro Rachunkowo

Edmunda Jana Osmańczyka 2

48-304 Nysa

EU Service Radom

Aspekt Biuro Rachunkowe

Ul. Bóżniczna 3

26-610 Radom

 

EU Service Rybnik

PROFIT SC Biuro Rachunkowe

Plac Kopernika 3

44-200 Rybnik

 

EU Service Wodzisław Śląski

Kuhn Biuro Rachunkowe

Rynek 1

44-300 Wodzisław Śląski

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

  ZAMÓW ROZMOWĘ


  Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

  +48 77 483 85 06