rozliczenie z norwegii

Zwrot podatku z Austrii pobierz dokumenty przejdź do kalkulatora

Austria to kraj, w którym prawo podatkowe jest bardzo podobne do prawa polskiego. W Austrii rok podatkowy jest utożsamiany z rokiem kalendarzowym, dokładnie tak samo jak w Polsce. Istnieją jednak pewne niuanse, o których warto wiedzieć, ubiegając się o zwrot podatku z Austrii. Nasza firma świadczy pomoc z zakresu uzyskania zwrotu podatku, o który możemy ubiegać się nawet do pięciu lat wstecz.

Czas pracy

Według austriackiego prawa podatkowego osoba, zatrudniona legalnie w Austrii nie zawsze musi rozliczać się z podatku. W przypadku, gdy pracowaliśmy w Austrii krócej niż 6 miesięcy, nie musimy składać do urzędu deklaracji podatkowej, jednak możemy to zrobić wówczas, gdy takie rozwiązanie jest dla nas korzystne. Osoby, pracujące dłużej niż 6 miesięcy bez przerwy mają bezwzględny obowiązek składania deklaracji podatkowej. Warto ubiegać się o zwrot podatku z Austrii, bowiem średnia uzyskana kwota to aż 700 euro.

Aby uzyskać zwrot podatku z Austrii niezbędny jest dokument podatkowy – Lohnzettel, który powinniśmy otrzymać od pracodawcy po zakończeniu roku podatkowego. Austriacki urząd skarbowy rozpatruje naszą deklarację, a następnie przelewa zwrot podatku na podane przez nas konto – również polskie. Możliwe jest także uzyskanie czeku na kwotę zwrotu podatku.

Przelewu ze zwrotem podatku możemy spodziewać się w ciągu kilku miesięcy od złożenia deklaracji. Zazwyczaj jest to okres od 3 do 6 miesięcy. Czas ten uzależniony jest od austriackich urzędów skarbowych. Dzięki korzystaniu z usług naszej firmy możliwe jest znaczne skrócenie okresu oczekiwania.

Ile wynosi zwrot podatku z Austrii?

Zwrot podatku z Austrii uzależniony jest od czasu, jaki przepracowaliśmy w Austrii oraz uzyskanego dochodu. Jeśli chcesz poznać orientacyjną kwotę Twojego zwrotu, skorzystaj z naszego kalkulatora, który znajdziesz w pasku po prawej stronie. Po wypełnieniu formularza nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu 48 godzin i nieodpłatnie odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Nie czekaj, już dziś zgłoś chęć odzyskania swoich pieniędzy z Austrii do pięciu lat wstecz!

NIE POZWÓL ŻEBY TWOJE PIENIĄDZE PRZEPADŁY- ZGŁOŚ SIĘ TERAZ!

Chcesz uzyskać zwrot podatku z Austrii? Nie musisz nawet wychodzić z domu! Wystarczy wypełnić formularz „Zadaj nam pytanie” zamieszczony obok. W ciągu 48 godzin od przesłania formularza, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant i odpowie na każde pytanie związane ze zwrotem podatku z Austrii. O zwrot podatku za pracę w Austrii można ubiegać się za 5 ostatnich lat np. w roku 2019 składamy deklaracje za lata: 2014, 2015, 2016, 2017 i 2018.

Warto rozliczać się z podatku w Austrii, gdyż średni zwrot wynosi ponad 700 euro. By starać się o te pieniądze, należy posiadać dokumenty od pracodawcy, tzw. L16, czyli Lohnzettel. Część osób zatrudnionych w tym kraju nie musi się rozliczać z podatku. Wyjątek stanowią rezydenci. Status rezydenta uzyskuje się po przepracowaniu w Austrii ponad pół roku jednym ciągiem lub wówczas, gdy nasze dochody z tego kraju wynoszą 90% całego dochodu rocznego, liczonego ze wszystkich krajów.

Austriackie prawo podatkowe jest bardzo podobne do niemieckiego i częściowo polskiego prawa podatkowego. Można powiedzieć, że polskie ustawodawstwo podatkowe jest wzorowane na ustawodawstwie austriackim.
Systemem podatkowym kierują bardzo podobne zasady. Na obszarze austriackiego prawa podatkowego wyróżniamy także pojęcia ograniczonego i nieograniczonego obowiązku podatkowego.

Jedną z kluczowych zmian jest połączenie wszystkich dotychczasowych urzędów skarbowych w jeden urząd skarbowy o nazwie Finanzamt Österreich w Wiedniu.

Nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu podlegają osoby, które zamieszkują lub pracują (zamieszkiwały lub pracowały) w Austrii ponad 6 (sześć) miesięcy w sposób ciągły. Osoby podlegające nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu nazywane są rezydentami. Z kolei za nierezydentów podatkowych uznaje się osoby, które przebywały lub pracowały w Austrii przez okres poniżej 6 miesięcy. Status rezydenta lub nierezydenta ma decydujące znaczenie dla sposobu rozliczania z austriackim fiskusem.

Do nadpłaty podatku może dojść wówczas, gdy odprowadzana co miesiąc zaliczka na podatek będzie zbyt wysoka i w rocznym rozliczeniu okaże się, że odprowadzony podatek jest wyższy od należnego. Aby ubiegać się o zwrot z Austrii  należy po zakończeniu roku podatkowego (w Austrii tożsamego z rokiem kalendarzowym) złożyć do właściwego urzędu skarbowego deklarację podatkową Eikommnensteuererklärung. Deklarację tę sporządzić należy w oparciu o dokument podatkowy Lohnzettel, który po zakończeniu roku podatkowego powinien zostać wydany pracownikowi przez pracodawcę. Do zeznania należy załączyć zaświadczenie o wysokości dochodów osiągniętych w Polsce w danym roku podatkowym. Austriacki urząd opracowuje zeznania w ciągu kliku miesięcy, a zwrot przelewa na wskazane przez podatnika konto (także polskie) lub wysyła mu czek.

O zwrot podatku z Austrii może ubiegać się każdy, kto legalnie pracował na terenie Austrii. W przypadku pobytu i pracy do 6 miesięcy (dokładnie 183 dni), austriacki Urząd Podatkowy powinien zwrócić 100%  nadpłaconego podatku.

W przypadku pobytu i pracy Austrii  powyżej 6 miesięcy, zwrot podatku jest możliwy, gdy 90% uzyskanego dochodu w ciągu roku podatkowego, osiągnięto właśnie na terenie tego kraju.

Osoba pracująca w Austrii, w okresie nie przekraczającym 6 miesięcy nie ma obowiązku rozliczenia się z urzędem austriackim. Rozlicza się, gdy  jest to korzystne. Natomiast osoby pracujące powyżej 6 miesięcy mają obowiązek rozliczyć się w austriackim urzędzie skarbowym.

Kwota wolna od podatku w Austrii to aż:  11000 euro!, a  rozliczać się można nawet  za 5 lat wstecz!

Czas oczekiwania na podatek z Austrii wynosi od 3 do 6 miesięcy, a jej długość jest uzależniona od austriackich urzędów.
Rozliczenie z 2016 roku, złożone w naszym biurze przed dniem 30.09.2017 daje możliwość szybszego otrzymania zwrotu podatku (dotyczy tylko bieżącego roku podatkowego).

Wymagane dokumenty:

 • oryginały kart podatkowych (Lohnzettel) / lub potwierdzenie zatrudnienia (Arbeitsbescheinigung)
 • kopię zameldowania i wymeldowania z terenu Austrii
 • kopię dowodu osobistego

Więcej informacji w dziale FAQ

EU Service Wrocław
Krupnicza 2-4
50-075 Wrocław

tel. 71 789 39 15

kom. 512 355 064

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

sobota 08:00 – 12:00

Przed wizytą w biurze prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczy, w celu umówienia terminu na konkretny dzień i daną godzinę.

EU Service Kędzierzyn-Koźle
ul. Matejki 9
47-220 Kędzierzyn-Koźle

kom: 519 568 936

tel. 77 483 85 06

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

sobota 09:00 – 13:00

Przed wizytą w biurze prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczy, w celu umówienia terminu na konkretny dzień i daną godzinę.

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

  ZAMÓW ROZMOWĘ


  Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

  +48 77 483 85 06