Inne usługi

DRUK E-301/PDU1

Pracowałeś w Holandii? Chcesz mieć potwierdzenie okresu zatrudnienia?
Możesz zawnioskować o druk E 301/PDU1 . Jest to międzynarodowy druk ,który potwierdza, że pracownik posiadał w okresie zatrudnienia opłacane składki społeczne.
Druk może być traktowany jako świadectwo pracy, które można przedkładać w polskich instytucjach.
O druk można zawnioskować po zakończeniu pracy w Holandii, łącznie za wszystkie lata!

WYKUPIENIE EMERYTURY

Emerytura z II filaru
W Holandii istnieje 3 stopniowy system emerytalny:– emerytura z AOW, która jest wypłacana po uzyskaniu wieku emerytalnego (na dzień dzisiejszy, po ukończeniu 66 r.ż.). Wypłaca SVB (tak jak zasiłek rodzinny).
W większości przypadków będzie trzeba samemu o nią zawnioskować, ponieważ przy przepracowaniu krótkiego okresu urząd nie będzie miał informacji o pracy poza Holandią.

– emerytura z II filaru, podobnie jak w Polsce składki mogą być odkładane przez pracodawcę na specjalnych kontach emerytalnych w funduszach. W Holandii większość pracodawców odprowadza takie składki w funduszach sektorowych.
Osobne fundusze do biur pracy (najczęściej StiPP), osobne do sektora rolnego (BPL) itd.
Jeśli osoba pracowała krótko, a składki nie są odprowadzane przez minimum 2 lata, fundusz proponuje wykupienie tzw. małej (niskiej) emerytury.
Jeśli osoba pracowała dłużej i nie otrzymała propozycji wykupienia emerytury to może zawnioskować o wypłatę po ukończeniu wieku emerytalnego.

-emerytura z III filaru– opłacanego przez osobę prywatnie

WAŻNE!
Wykupienie emerytury jest możliwe, jeśli do funduszu nie są odprowadzane składki od minimum 2 lat!!!
Prześlij do nas kopię dokumentów otrzymane z funduszu (pensioen). Zweryfikujemy czy jest możliwość wykupienia emerytury.

WYROBIENIE NUMERU SOFI/BSN DLA WSPÓŁMAŁŻONKA

Jeśli rozliczając podatek holenderski pracownik chce skorzystać z ulgi Algemene heffingskorting – tzw. rozłąkowego – czyli najprościej mówiąc chcesz rozliczyć się wspólnie z partnerem, wtedy współmałżonkowie potrzebują własny SOFI/BSN numer.
Osoba, która pracowała w Holandii posiada już SOFI/BSN numer. Należy zatem wyrobić SOFI/BSN dla Twojego partnera (przebywającego w Polsce), który nie musi pracować w Holandii, Osoba ta nazywana jest partnerem fiskalny.

Kto może zostać partnerem fiskalnym?

Według holenderskiego prawa partnerem fiskalnym może zostać współmałżonek jak również konkubent/konkubina pod warunkiem, że prowadzą wspólne gospodarstwo domowe (tzn. są zameldowani pod tym samym adresem).
W przypadku wyrobienia numeru SOFI/BSN dla konkubenta/konkubiny, niezbędne jest notarialne potwierdzenie konkubinatu oraz potwierdzenie wspólnego zameldowania. W Holandii konkubinat posiada swoje regulacje prawne, w Polsce natomiast takie regulacje nie istnieją.

UWAGA!
Nie zajmujemy się wyrabianiem SOFI/BSN numeru dla osoby, która planuje wyjechać do pracy do Holandii. Takim osobom SOFI/BSN numer wyrabia pracodawca zaraz po przyjeździe do Holandii.

WNIOSEK O WYKAZANIE DOCHODÓW

Nie posiadasz “Jaarografu” ? Odzyskamy dla Ciebie wykaz wszystkich dochodów za dany rok podatkowy

Jeśli Twój pracodawca nie wysłał Ci holenderskiej karty podatkowej Jaaropgave/Jaaropgaaf niezbędnej do rozliczenia się z holenderskim fiskusem to jeszcze nic straconego.
Dla takich klientów przygotowaliśmy usługę pozwalającą na pozyskanie wymaganych informacji dotyczących uzyskanego dochodu bezpośrednio z holenderskiego Urzędu Skarbowego.
Po złożeniu przez nas odpowiedniego wniosku otrzymasz na swój adres korespondencyjny dokument wykazujący Twój dochód w danym roku podatkowym wraz z odprowadzonym podatkiem.

ZAMKNIĘCIE KONTA

Jeśli miałeś konto w holenderskim banku ING i przed wyjazdem do Polski nie zamknęłaś go w oddziale lub online to można zamknąć rachunek, wysyłając list do banku.

WAŻNE!
W Holandii banki nie zamykają rachunków tylko dlatego, że się nie korzysta z konta!!
Należy pamiętać, że TYLKO konto bankowe, na którym NIE MA DEBETU (zadłużenia), może zostać zamknięte.

TELEFON DO URZĘDU

Jeśli w przeszłości rozliczali się Państwo z pomocą innych pośredników i są zaniepokojeni przedłużającym się okresem oczekiwania na decyzję istnieje możliwość telefonicznego sprawdzenia statusu Państwa rozliczenia. Sprawdzić można również:
– statusu wniosku o dodatek do ubezpieczenia
– status wypłaty ewentualnego zwrotu
– weryfikacji poprawności numeru konta bankowego- weryfikacji adresu korespondencyjnego wprowadzonego w systemie urzędu
Uwaga! Z powodu ochrony danych osobowych urząd nie może podać telefonicznie numeru konta bankowego ani adresu podatnika. Weryfikacja polega na podaniu urzędnikowi numerów kont/adresów które chcemy zweryfikować i otrzymaniu informacji zwrotnej czy właśnie te dane są wprowadzone w systemie urzędu, czy też należy dokonać ich ponownego zgłoszenia.
Status rozliczeń klientów EU Service sprawdzany jest bezpłatnie.

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

ZAMÓW ROZMOWĘ

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

+48 77 483 85 06