zwrot podatku z holandii

Inne usługi pobierz dokumenty

Poznaj nasze inne usługi! Zobacz w czym jeszcze możemy Ci pomóc.

DRUK E-301/PDU1

Pracowałeś w Holandii? Chcesz otrzymać potwierdzenie okresu zatrudnienia?
Możesz zawnioskować o druk E 301/PDU1 . Jest to międzynarodowy druk, który potwierdza, że pracownik, w trakcie okresu zatrudnienia, miał opłacane składki społeczne.
Druk może być traktowany jako świadectwo pracy, które można przedkładać w polskich instytucjach.
O druk można zawnioskować po zakończeniu pracy w Holandii, łącznie za wszystkie lata!

WYKUPIENIE EMERYTURY

Emerytura z II filaru
W Holandii istnieje 3 stopniowy system emerytalny:

– emerytura z AOW, która jest wypłacana po osiągnięciu wieku emerytalnego (na dzień dzisiejszy, po ukończeniu 66 r.ż.). Wypłaca SVB (tak, jak zasiłek rodzinny).
W większości przypadków będzie trzeba samemu o nią zawnioskować, ponieważ przy przepracowaniu krótkiego okresu, urząd nie będzie miał informacji o pracy poza Holandią.

– emerytura z II filaru, podobnie jak w Polsce składki mogą być odkładane przez pracodawcę na specjalnych kontach emerytalnych, w funduszach. W Holandii większość pracodawców odprowadza takie składki w funduszach sektorowych.
Osobne fundusze do biur pracy (najczęściej StiPP), osobne do sektora rolnego (BPL) itd.
Jeśli osoba pracowała krótko, a składki nie są odprowadzane przez minimum 2 lata, fundusz proponuje wykupienie tzw. małej (niskiej) emerytury.
Jeśli osoba pracowała dłużej i nie otrzymała propozycji wykupienia emerytury, może zawnioskować o wypłatę po ukończeniu wieku emerytalnego.

-emerytura z III filaru– opłacanego przez osobę prywatnie.

WAŻNE!
Wykupienie emerytury jest możliwe, jeśli do funduszu nie są odprowadzane składki od minimum 2 lat!!!
Prześlij do nas kopię dokumentów otrzymanych z funduszu (pensioen). Zweryfikujemy, czy masz możliwość wykupienia emerytury.

WYROBIENIE NUMERU SOFI/BSN DLA WSPÓŁMAŁŻONKA

Jeśli rozliczając podatek holenderski pracownik chce skorzystać z ulgi Algemene heffingskorting – tzw. rozłąkowego – czyli najprościej mówiąc, chcesz rozliczyć się wspólnie z partnerem, wtedy współmałżonkowie potrzebują własny SOFI/BSN numer.
Osoba, która pracowała w Holandii posiada już SOFI/BSN numer. Należy zatem wyrobić SOFI/BSN dla Twojego partnera (przebywającego w Polsce), który nie musi pracować w Holandii. Osoba ta nazywana jest partnerem fiskalnym.

Kto może zostać partnerem fiskalnym?

Według holenderskiego prawa partnerem fiskalnym może zostać współmałżonek jak również konkubent/konkubina, pod warunkiem, że prowadzą wspólne gospodarstwo domowe (tzn. są zameldowani pod tym samym adresem).
W przypadku wyrobienia numeru SOFI/BSN dla konkubenta/konkubiny, niezbędne jest notarialne potwierdzenie konkubinatu oraz potwierdzenie wspólnego zameldowania. W Holandii konkubinat posiada swoje regulacje prawne, w Polsce natomiast takie regulacje nie istnieją.

UWAGA!
Nie zajmujemy się wyrabianiem SOFI/BSN numeru dla osoby, która planuje wyjechać do pracy do Holandii. Takim osobom SOFI/BSN numer wyrabia pracodawca zaraz po przyjeździe do Holandii.

WNIOSEK O WYKAZANIE DOCHODÓW

Nie posiadasz „Jaarografu” ? Odzyskamy dla Ciebie wykaz wszystkich dochodów za dany rok podatkowy

Jeśli Twój pracodawca nie wysłał Ci holenderskiej karty podatkowej Jaaropgave/Jaaropgaaf, niezbędnej do rozliczenia się z holenderskim fiskusem, to jeszcze nic straconego.
Dla takich klientów przygotowaliśmy usługę pozwalającą na pozyskanie wymaganych informacji, dotyczących uzyskanego dochodu, bezpośrednio z holenderskiego Urzędu Skarbowego.
Po złożeniu przez nas odpowiedniego wniosku otrzymasz na swój adres korespondencyjny dokument wykazujący Twój dochód w danym roku podatkowym wraz z odprowadzonym podatkiem.

TELEFON DO URZĘDU

Jeśli w przeszłości rozliczali się Państwo z pomocą innych pośredników i są Państwo zaniepokojeni przedłużającym się okresem oczekiwania na decyzję, istnieje możliwość telefonicznego sprawdzenia statusu Państwa rozliczenia. Sprawdzić można również:
– status wniosku o dodatek do ubezpieczenia
– status wypłaty ewentualnego zwrotu
– poprawność numeru konta bankowego
– adres korespondencyjny wprowadzony w systemie urzędu
Uwaga! Z powodu ochrony danych osobowych, urząd nie może podać telefonicznie numeru konta bankowego, ani adresu podatnika. Weryfikacja polega na podaniu urzędnikowi numerów kont/adresów, które chcemy zweryfikować i otrzymaniu informacji zwrotnej, czy właśnie te dane są wprowadzone w systemie urzędu, czy też należy dokonać ich ponownego zgłoszenia.
Status rozliczeń klientów EU Service sprawdzany jest bezpłatnie.

EU Service Wrocław
Krupnicza 2-4
50-075 Wrocław

tel. 71 789 39 15

kom. 512 355 064

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

sobota 08:00 – 12:00

Przed wizytą w biurze prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczy, w celu umówienia terminu na konkretny dzień i daną godzinę.

EU Service Kędzierzyn-Koźle
ul. Matejki 9
47-220 Kędzierzyn-Koźle

kom: 519 568 936

tel. 77 483 85 06

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

sobota 09:00 – 13:00

Przed wizytą w biurze prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczy, w celu umówienia terminu na konkretny dzień i daną godzinę.

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

    ZAMÓW ROZMOWĘ


    Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
    w godzinach od 8:00 do 16:00

    +48 77 483 85 06