Dofinansowanie do ubezpieczenia – Zorgtoeslag pobierz dokumenty przejdź do kalkulatora

Składając wniosek o Zorgtoeslag możesz uzyskać nawet € 104,- za miesiąc (rok 2020) co w przeliczeniu na cały rok daje € 1248,- zwrotu.

Zorgtoeslag to dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego, który możemy uzyskać wówczas, gdy nasze dochody są dość niskie. W Holandii zawsze musimy korzystać z pomocy towarzystwa ubezpieczeniowego, oferującego ubezpieczenie na zdrowie. Czasem nasz pracodawca zgłasza nas do odpowiedniego ubezpieczyciela. Zdarza się jednak tak, że nie odprowadza on składek. Zatrudniając się w Holandii, musimy sprawdzić, czy pracodawca opłaca nasze ubezpieczenie zdrowotne, czy też nie. W drugim przypadku należy samodzielnie wystąpić do firmy ubezpieczeniowej i wykupić ubezpieczenie zdrowotne.

Prosimy niezwłocznie informować nas o wszelkich pismach z urzędu holenderskiego Belastingdienst. Brak reakcji w odpowiednim czasie na pismo z urzędu może skutkować zatrzymaniem zwrotu świadczenia.

Koszty ubezpieczenia zdrowotnego i dodatek do ubezpieczenia

Ubezpieczenie zdrowotne rozliczane jest w miesięcznym cyklu. Kwota ubezpieczenia zależy od jego zakresu. Podstawowy pakiet zazwyczaj kosztuje od € 110,-  do € 134,- za miesiąc. W jego skład wchodzą podstawowe świadczenia zdrowotne. Występując o dodatek do ubezpieczenia możemy uzyskać nawet € 104,- miesięcznego dofinansowania.

Aby uzyskać dodatek do ubezpieczenia w Holandii konieczna jest praca na terenie tego kraju. Zanim złożysz wniosek o dofinansowanie, upewnij się, że Twoje ubezpieczenie zdrowotne zostało wykupione przez Ciebie lub pracodawcę.

Osoby z niskimi dochodami mają prawo do otrzymania dofinansowania do składek ubezpieczeniowych (zorgtoeslag).

Osoby, wykazujące dochód do € 21.000(rok 2021: € 21.000), mogą spodziewać się najwyższych świadczeń, czyli miesięcznego dofinansowania do ubezpieczenia w wysokości € 104,-(rok 2021: € 107,-).

Ubiegając się o dodatek do ubezpieczenia wraz z partnerem można spodziewać się do € 192( rok 2021: € 207,-) miesięcznego dofinansowania, co w skali roku daje aż € 2304,-(rok 2021: € 2484,-).

Jeżeli złożysz wniosek o roku 2020 w 2021, otrzymasz od razu ostateczną, końcowa decyzje z kwotą dofinansowania taką, jaka Ci się faktycznie należy.

WNIOSEK O DOFINANSOWANIE DO UZB. ZA ROK 2020 MOŻNA ZŁOŻYĆ DO 01-09-2021!!

Składamy wnioski elektronicznie, wiec zdążymy!!

Czas oczekiwania na decyzję

Dopełnienie wszelkich formalności to najtrudniejsza część procesu ubiegania się o dofinansowanie ubezpieczenia. Właśnie dlatego swoim Klientom oferujemy pomoc w tym zakresie. Aby ubiegać się o dodatek do ubezpieczenia wraz z partnerem, musi mieć on numer BSN, zanim złożymy wnioski o dofinansowanie. W tej kwestii również służymy pomocą.

Po wypełnieniu i dostarczeniu wszelkich dokumentów do odpowiedniego urzędu, czas oczekiwania wynosi około 5 tygodni.

Jeśli chcesz złożyć wniosek, skontaktuj się z nami. Krok po kroku podpowiemy Ci, jakich czynności musisz dopełnić. Razem uzyskamy satysfakcjonujące dofinansowanie ubezpieczenia. Skontaktuj się z nami!

Każda osoba pracująca na terenie Holandii musi posiadać ubezpieczenie zdrowotne i wykupić pakiet  w jednej z holenderskich firm ubezpieczeniowych. W większości przypadków to pracodawca pomaga zorganizować wszystkie formalności związane się tą kwestią. Jeżeli jednak nie zgłosi pracownika do ubezpieczenia, to bez samodzielnego opłacania takiej składki, pracownik nie będziecie miał prawa do korzystania z bezpłatnych usług medycznych w Holandii. Pracodawca nie ma (tak jak w Polsce) obowiązku odprowadzania składek na ubezpieczenie zdrowotne pracownika.

Warunki, jakie trzeba spełnić, aby moc ubiegać się o dofinansowanie:

Zwrot części składki należy się :

  • osobom, które ukończyły 18 rok życia,
  • osobom pracującym lub mieszkającym na terenie  Holandii i posiadającym holenderskie ubezpieczenie zdrowotne,
  • osobom, których dochody nie przekraczają rocznie kwoty: € 30.481(rok 2021: € 31.138) w przypadku, rozliczenia indywidualnego (samodzielnie). Natomiast rozliczając się z partnerem/partnerką, dochód nie może przekroczyć € 38.945(rok 2021: € 39.979).

Zanim złożysz wniosek o Zorgtoeslag upewnij się, że masz ubezpieczenie w Holandii (Zorgverzekering)!
Jeżeli chcesz otrzymać Zorgtoeslag, musisz być ubezpieczony w pierwszym dniu danego miesiąca, na przykład, jeżeli jesteś ubezpieczony od 14 kwietnia, to dofinansowanie dostaniesz dopiero od pełnego miesiąca, czyli od pierwszego maja.

Dla osób, które posiadają partnera fiskalnego i wcześniej rozliczały się wspólnie np. przy okazji ulgi “rozłąkowe” przy staraniu się o dodatek Zorgtoeslag muszą obowiązkowo dokonać zgłoszenia partnera fiskalnego do urzędu.

Nasza firma zapewnia pełną pomoc przy staraniu się o BSN(sofi)-nummer dla partnera fiskalnego.
Czas oczekiwania na decyzję urzędu wynosi ok. 5 tygodni.

U nas nie potrzebujesz żadnych kodów (pincode lub Digid). Jako jedna z niewielu firm w kraju jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem holenderskiego Urzędu Skarbowego Belastingdienst. Posiadamy profesjonalne oprogramowanie  autoryzowane przez  holenderski urząd skarbowy tzw.” Belastingdienst”.

Wypełniamy dokumenty i odsyłamy online do urzędu. Potem czekamy już tylko na decyzję urzędu.

Jeżeli złożysz wniosek o roku 2020 w 2021 roku otrzymasz od razu ostateczną, końcowa decyzje z kwotą dofinansowania taką, jaka Ci się faktycznie należy.

Czas oczekiwania na dodatek do ubezpieczenia jest to okres od 8 do 14 tygodni, ale może się przedłużyć, jeżeli urząd podejmie decyzję o dokładnej weryfikacji wniosku, czy okresu ubezpieczenia. Reasumując, podstawą do otrzymania dodatku do ubezpieczenia, jest przedstawienie  holenderskiej polisy ubezpieczeniowej i dowodu na opłacania składek ubezpieczeniowych na terenie Holandii (tą informację o opłacaniu składek można znaleźć na pasku płac tzw.loon/salarisspecificatie). Kopia karty z ubezpieczalni nie jest wystarczającym dokumentem dla urzędu skarbowego.

Jaką kwotę można otrzymać za rok 2020?

Indywidualnie (bez partnera fiskalnego)

Dochód do € 21 000 od € 21 000 do € 30 481 od € 30 481
Miesięcznie € 104 od € 104 do € 7 0
Rocznie € 1248 od € 1248 do € 12 0

Z partnerem fiskalnym

Dochód do € 21 000 od € 21 000 do € 38 945 od € 38 945
Miesięcznie € 199 od € 199 do € 12 0
Rocznie € 2388 od € 2388 do € 144 0

Im niższe dochody, tym wyższa kwota dodatku zorgtoeslag.

Jeżeli Twój partner który przebywa w Polsce i nie jest ubezpieczony w Holandii, otrzymasz połowę kwoty z należnego Ci dofinansowania z partnerem fiskalnym.

Możemy się spodziewać opóźnień jeśli chodzi decyzje Zorgtoeslag na rok 2020 i co za tym idzie wypłaty tych świadczeń. Jeśli wysłane dane są kompletne, pierwsza kwota miesięczna zostanie przelana na twoje konto bankowe wraz z otrzymaniem decyzji (około dwudziestego każdego miesiąca). Jeśli wysłany formularz jest niekompletny, otrzymasz pismo z prośbą o uzupełnienie. Brakujące dane musisz wtedy wysłać w ciągu 5 tygodni.

Jeśli zaszły jakieś zmiany w twoim życiu (adres zamieszkania, zmiana sytuacji osobistej, jak np. wyprowadzenie się jednego ze współmieszkańców czy zmiana dochodów), również musisz te informacje przekazać urzędowi podatkowemu. Zmiany można przekazać wypełniając ten sam formularz, za pomocą którego ubiegałeś się o dofinansowanie do dodatku zdrowotnego.

Nie zgadzają się dane. Co można zrobić?

Urząd skarbowy określił Państwa dochód rzeczywisty za rok 2020. Jeśli nie złożyli Państwo deklaracji o wysokości podatku dochodowego, urząd skarbowy skorzystał z danych przekazanych przez pracodawcę. Jeśli jednak złożyli Państwo deklarację za rok 2020, urząd skarbowy określił Państwa dochód na jej podstawie.

Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania, czy potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień wystarczy wypełnić formularz zamieszczony obok, a my oddzwonimy. Pomożemy Ci w wypełnieniu wszelkich formalności i postaramy się niezwłocznie odpowiedzieć na Twoje pytania.

Możesz uzyskać więcej pieniędzy! Sprawdź inne nasze usługi:

Więcej informacij na FAQ

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

ZAMÓW ROZMOWĘ

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

+48 77 483 85 06