Czy warto wyjechać do Anglii za pracą?

praca w anglii

Praca w Anglii

Anglia to kraj, w którym jest mnóstwo rodzajów herbaty, zabytków i pięknych krajobrazów. Mimo kapryśnej pogody, co roku przyciąga kolejne tysiące Polaków – według różnych danych przebywa ich tam ponad 2,3 mln. Dlaczego państwo to cieszy się tak ogromną popularnością wśród naszych rodaków? Czy naprawdę warto wyjechać do Anglii za pracą? Czy praca w Anglii to spełnienie marzeń? Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Korzyści z pracy w Anglii

Emigracja ze względów ekonomicznych wiąże się zwykle z wyjazdem z Polski na co najmniej kilka miesięcy, a nawet lat. W zależności od sytuacji osobistej jedziemy samotnie, ze znajomymi lub całą rodziną (samodzielnie – na własną rękę lub też za pośrednictwem agencji pracy). Jakie podstawowe zalety  ma praca w Anglii?

Wysokość pensji

Minimalne wynagrodzenie w Anglii (The National Minimum Wage; NMW) jest na tyle wysokie (od kwietnia 2019 to ponad 8.20 £ za h pracy), że pozwala dorosłej osobie na godne życie i samodzielne utrzymanie się, bez zbędnych wyrzeczeń na co dzień. Płaca minimalna jest zmieniana dwa razy w roku (kwiecień i październik). Pracując w tym kraju nawet na najniższym stanowisku, w krótkim czasie możemy kupić sobie używany, kilkuletni samochód, wynająć małe mieszkanie, stołować się na mieście i co roku jeździć na zagraniczne wczasy (lub też oszczędzać zarobione środki pieniężne i wciąż żyć na zadowalającym poziomie).

Łatwość w znalezieniu pracy

Praca jest dosłownie na wyciągnięcie ręki – jeśli tylko mamy chęci i zapał (niekoniecznie duże doświadczenie), ktoś z pewnością nas zatrudni. Ze względu na obecność w Anglii przedstawicieli narodowości z różnych zakątków świata – panuje tu ogromna tolerancja dla odmiennych kultur, ras, religii, poglądów, wyglądu czy wieku. Znając podstawy angielskiego, możemy znaleźć pracę w sklepie, magazynie, restauracji, kawiarni czy każdym innym miejscu (nikogo nie dziwi tutaj kelnerka w średnim wieku, co w Polsce jest raczej rzadkością). Angielscy pracodawcy mają dobre zdanie o polskich pracownikach – nie migamy się od zajęć, jesteśmy punktualni, pracowici i skorzy do pomocy.

Wysoka kultura pracy

W Anglii pracownicy są szanowani i nie zwalnia się ich z byle powodu. Jeśli angielski pracodawca zauważy, że jesteśmy ambitni i zaangażowani, możemy szybko awansować na wyższe stanowisko – pracowitość i wytrwałość są tu nagradzane i cenione. Między szefem a podwładnymi panuje znacznie luźniejsza atmosfera (większość traktuje się nawzajem na równi, bez wywyższania) niż ma to miejsce w polskich firmach. Nie ma tu miejsca na wyzysk – maksymalny czas pracy w skali tygodnia to 48h (standardowy tydzień pracy wynosi 39h).

Tanie połączenia lotnicze

Samolot to najwygodniejszy i najszybszy środek transportu. Standardowy czas lotu z Polski do Anglii to 2,5h. Bilety nie są drogie – natrafiając na okazję lub rezerwując podróż z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy zapłacić za lot klasą ekonomiczną w obie strony zaledwie kilkadziesiąt złotych. Właśnie dlatego warto na bieżąco obserwować strony internetowe przewoźników, by nie przegapić promocji.

Pracowałeś jakiś czas w UK, nie wiesz, jak prawidłowo wypełnić deklarację podatkową i uzyskać zwrot podatku? Nasza firma od lat pomaga Polakom, wracającym z emigracji w rozliczeniu z urzędem skarbowym. Zatrudniani przez nas specjaliści doskonale wiedzą, na jakich zasadach obliczane są podatki w Anglii, dzięki czemu możemy otrzymać najwyższe świadczenia dodatkowe i skorzystać z ulg podatkowych przy rozliczeniu rocznym. Zadzwoń do naszego biura już dziś i poznaj wszystkie szczegóły.

EU Service Centralna

Plac Wolności 2, lokal 4

47-220 Kędzierzyn-Koźle

W celu złożenia dokumentów lub w bieżących sprawach prosimy o kontakt:

kom: 512 355 064

kom: 519 568 936

tel: 77 483 85 06

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
pon.- pt.: 08:00 – 16:00

EU Service Wrocław

City Space Aquarius Business House

Swobodna 1

50-088 Wrocław

Wizyta w City Space Aquarius we Wrocławiu prosimy ustalać telefonicznie pod

nr. kom: 519 568 936

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
wtorek i środa: 10:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

 

EU Service Szczecinek

Bohaterów Warszawy 31 – 35

78-400 Szczecinek

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

EU Service Biała Podlaska

Gestia Biuro Rachunkowe

Ul. Warszawska 13/14

21-500 Biała Podlaska

 

EU Service Głogówek

Ewa Szała Biuro Rachunkowe

Zamkowa 18

48-250 Głogówek

 

EU Service Nysa

Julka Biuro Rachunkowo

Edmunda Jana Osmańczyka 2

48-304 Nysa

EU Service Radom

Aspekt Biuro Rachunkowe

Ul. Bóżniczna 3

26-610 Radom

 

EU Service Rybnik

PROFIT SC Biuro Rachunkowe

Plac Kopernika 3

44-200 Rybnik

 

EU Service Wodzisław Śląski

Kuhn Biuro Rachunkowe

Rynek 1

44-300 Wodzisław Śląski

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

    ZAMÓW ROZMOWĘ


    Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
    w godzinach od 8:00 do 16:00

    +48 77 483 85 06