W jakich zawodach najłatwiej znaleźć pracę w Holandii?

praca w holandii

Praca w Holandii – gdzie najłatwiej znaleźć zatrudnienie?

Podjęcie decyzji o emigracji ze względów ekonomicznych nie jest proste. Warto dobrze przemyśleć wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania. Ustalić plan działania oraz mieć na początek oszczędności umożliwiające bezstresowy „start” w nowym miejscu. Wszyscy, którzy rozważają wyjazd zarobkowy do Holandii, powinni wcześniej zorientować się, jakie zawody są opłacalne. Także, w jakich branżach panuje największe zapotrzebowanie na zagranicznych pracowników?

Jak wygląda rynek pracy w Holandii?

Kilkanaście lat temu Holandia otworzyła swój rynek pracy dla obywateli innych państw, należących do Unii Europejskiej, w tym dla Polaków. Chętnie przyjeżdżają tu zarówno w charakterze pracowników sezonowych, jak i stałych. Odsetek osób bezrobotnych wynosi tylko około 5%. Holenderski rynek pracy jest łaskawy nawet dla tych, którzy nie znają ani języka niderlandzkiego ani angielskiego (którym biegle posługuje się ponad 90% Holendrów). Wielu potencjalnych, polskich emigrantów zastanawia się, w których sektorach najłatwiej można dostać pracę.

Praca na produkcji

Najwięcej ofert pracy „od zaraz” dotyczy obszaru produkcji. Pakowacz, magazynier czy pracownik obsługujący taśmę to stanowiska, na które wciąż brakuje wystarczającej liczby chętnych osób. Posady te nie są może wysoko płatne (zwykle oscylują w granicach płacy minimalnej, która od stycznia 2019 roku wynosi nieco ponad 1615 euro), ale też nie wymagają żadnych szczególnych umiejętności.

Praca w rolnictwie i ogrodnictwie

Holenderscy pracodawcy co roku w sezonie letnim poszukują pracowników do pracy w rolnictwie i ogrodnictwie (na przykład przy sadzonkach warzyw i owoców czy pielęgnacji kwiatów ozdobnych). Zwykle przy tego typu stanowiskach nie jest wymagana znajomość języka obcego. Dzięki temu, tego rodzaju zajęcia mogą wykonywać także starsze osoby oraz te bez wykształcenia. Jednak praca w szklarniach, sadach i na polach uprawnych to nie wszystko. Na jakie stanowiska jeszcze możemy aplikować, myśląc o emigracji?

Praca w budownictwie

Budowlańcy są naprawdę wysoko cenionymi pracownikami w Holandii. Doświadczony murarz, cieśla, malarz, tynkarz, pomocnik budowlany czy betoniarz może liczyć na błyskawiczne zatrudnienie i zarobki na zadowalającym poziomie. Wykwalifikowani robotnicy mogą wręcz przebierać w pojawiających się ofertach pracy i negocjować stawki z potencjalnym pracodawcą.

Praca w turystyce i gastronomii

Nie znając języka niderlandzkiego, od zaraz można też znaleźć pracę w holenderskim hotelu lub restauracji, oczywiście na najniższych stanowiskach, jako pokojówka lub pomoc kuchenna – wystarczy tylko opanować język angielski w stopniu komunikatywnym. Turystyczną mekką Holandii jest bez wątpienia Amsterdam, jeśli więc chcemy pracować na wspomnianych stanowiskach, warto wyemigrować do stolicy królestwa tulipanów.

Praca w branży metalurgicznej

Agencje pośrednictwa pracy poszukują stale wykwalifikowanych spawaczy, piaskarzy, mechaników, ślusarzy lakierników, czy operatorów maszyn CNC. Mając jeden z tych fachów w ręku, z pewnością nie grozi nam bezrobocie tuż po przyjeździe do Holandii.

Wielu Polaków, którzy pracują sezonowo bądź na stałe w Holandii, zastanawia się, kto może ubiegać się o liczne dodatki i ulgi podatkowe? Holandia ma dosyć jasno uporządkowane przepisy w zakresie prawa podatkowego, jednak część osób, zwłaszcza tych, które rozliczają się z tutejszym fiskusem po raz pierwszy, nie wie do końca, jakie ulgi im przysługują. Dlatego warto zgłosić się do profesjonalnej firmy świadczącej tego typu usługi i poprosić o pomoc doświadczonych specjalistów. Zajrzyjcie też tutaj: https://zwrotpodatku.eu/kraj/holandia/, by poznać najnowsze oferty pracy w Holandii.

EU Service Centralna

Plac Wolności 2, lokal 4

47-220 Kędzierzyn-Koźle

W celu złożenia dokumentów lub w bieżących sprawach prosimy o kontakt:

kom: 512 355 064

kom: 519 568 936

tel: 77 483 85 06

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
pon.- pt.: 08:00 – 17:00

 

EU Service Wrocław od 20.02.2024.

City Space Aquarius Business House

Swobodna 1

50-088 Wrocław

Wizyta w City Space Aquarius we Wrocławiu prosimy ustalać telefonicznie pod

nr. kom: 519 568 936

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
wtorek i środa: 10:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

 

EU Service Szczecinek

Bohaterów Warszawy 31 – 35

78-400 Szczecinek

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

EU Service Biała Podlaska

Gestia Biuro Rachunkowe

Ul. Warszawska 13/14

21-500 Biała Podlaska

 

EU Service Głogówek

Ewa Szała Biuro Rachunkowe

Zamkowa 18

48-250 Głogówek

 

EU Service Nysa

Julka Biuro Rachunkowo

Edmunda Jana Osmańczyka 2

48-304 Nysa

EU Service Radom

Aspekt Biuro Rachunkowe

Ul. Bóżniczna 3

26-610 Radom

 

EU Service Rybnik

PROFIT SC Biuro Rachunkowe

Plac Kopernika 3

44-200 Rybnik

 

EU Service Wodzisław Śląski

Kuhn Biuro Rachunkowe

Rynek 1

44-300 Wodzisław Śląski

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

    ZAMÓW ROZMOWĘ


    Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
    w godzinach od 8:00 do 16:00

    +48 77 483 85 06