Zwrot podatku PIT a praca za granicą

Praca za granicą a wysokość zwrotu podatku PIT

Praca za granicą a wysokość zwrotu podatku PIT

Zdecydowałeś się na wyjazd za granicę i podjęcie tam legalnego zatrudnienia? Emigracja zarobkowa wcale nie zwalnia Cię z obowiązku złożenia deklaracji w polskim Urzędem Skarbowym. Musisz wykazać dochody osiągnięte również na terenie innych krajów. Odkryj szczegóły rozliczenia z fiskusem i dowiedz się, jak praca za granicą wpływa na obliczenie zwrotu podatku PIT.

Rzeczy, o których powinieneś pamiętać podczas zwrotu podatku PIT

Przede wszystkim na samym początku należy przypomnieć, że dokonanie rozliczenia w zagranicznym kraju, w którym osiągasz regularne dochody, nie zwalnia Cię z obowiązku złożenia deklaracji w polskim Urzędzie Skarbowym. Każdy obywatel po zakończeniu roku podatkowego powinien wypełnić odpowiednie formularze. Następnie dostarczyć je do właściwego dla miejsca zamieszkania fiskusa lub przesłać drogą internetową. Niedopełnienie tego obowiązku nie tylko uniemożliwi Ci zwrot podatku PIT, lecz także może skończyć się nieprzyjemnościami ze strony urzędników. W trakcie dokonywania rozliczenia powinieneś wykazać wszystkie osiągnięte w danym roku przychody – zarówno w Polsce, jak i na terenie innych państw. Dotyczy to również dochodów, które nie podlegają opodatkowaniu, czyli z Austrii, Belgii, Czech i Niemiec.

Choć konieczność złożenia w polskim Urzędzie Skarbowym zeznania dla niektórych może być przykrym obowiązkiem, to właśnie ono umożliwia Ci ubieganie się o zwrot podatku PIT. Możliwość wypłaty nadpłaconych składek przysługuje każdemu legalnie zatrudnionemu pracownikowi, od którego wynagrodzenia regularnie potrącano odpowiednie zaliczki. Jeśli pobrana kwota jest zbyt wysoka, to przysługuje Ci prawo do jej odzyskania. Pamiętaj, że musisz dostarczyć deklarację do fiskusa najpóźniej do 30 kwietnia. W przypadku osób, które dokonują rozliczenia na podstawie deklaracji PIT 36/ZG, termin rozliczenia upływa dopiero 2 maja.

Zwrot podatku PIT a zagraniczne dochody

Jak wspomnieliśmy na samym początku – w przypadku pracy za granicą spoczywa na Tobie obowiązek złożenia deklaracji zarówno w kraju, w którym osiągasz regularne dochody, jak i w Polsce. O ile rozliczenie przychodów uzyskanych na terenie Austrii, Belgii, Czech i Niemiec nie powinno sprawiać kłopotu, to podatnicy, którzy zdecydowali się na legalne zatrudnienie w Holandii, mogą mieć problem. Miejscowy urząd skarbowy, czyli Belastingdienst, wymaga od mieszkańców dostarczenia odpowiedniego zaświadczenia potwierdzającego wysokość rocznych dochodów. Dzięki niemu możesz również ubiegać się o  zwrot podatku i przyznanie dodatkowych ulg. PIT 36/ZG, bo to o nim oczywiście mowa, to potwierdzona pieczęcią urzędnika deklaracja, którą otrzymujesz w polskim fiskusie. Składa się z dwóch dokumentów – PIT 36, wykazującego przychody osiągnięte na terenie Polski, oraz załącznika ZG, w którym musisz przedstawić zagraniczne przychody.

Uzyskaj zwrot podatku PIT z EU Service

Pracowałeś za granicą i nie wiesz, jakie formularze powinieneś wypełnić, aby nie tylko poprawnie rozliczyć się z polskim Urzędem Skarbowym, lecz także zagwarantować sobie zwrot podatku? Formularz PIT nie ma żadnych tajemnic przed specjalistami z EU Service. W naszym zespole nie brakuje profesjonalistów, którzy każdego dnia pomagają klientom w składaniu deklaracji i ubieganiu się o odzyskanie nadpłaconych składek. Jednym z najważniejszych formularzy jest deklaracja PIT 36/ZG, w której podatnik wykazuje wysokość dochodów osiągniętych za granicą. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie dokumenty niezbędne do jego wypełnienia. Umieściliśmy je w zakładce „Rozliczenie PIT 36/ZG”, w której czekają na Ciebie formularze gotowe do pobrania. Masz pytania na temat zwrotu podatku PIT? Nieustannie pozostajemy do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

EU Service Centralna

Plac Wolności 2, lokal 4

47-220 Kędzierzyn-Koźle

W celu złożenia dokumentów lub w bieżących sprawach prosimy o kontakt:

kom: 512 355 064

kom: 519 568 936

tel: 77 483 85 06

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
pon.- pt.: 08:00 – 16:00

EU Service Wrocław

City Space Aquarius Business House

Swobodna 1

50-088 Wrocław

Wizyta w City Space Aquarius we Wrocławiu prosimy ustalać telefonicznie pod

nr. kom: 519 568 936

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
wtorek i środa: 10:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

 

EU Service Szczecinek

Bohaterów Warszawy 31 – 35

78-400 Szczecinek

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

EU Service Biała Podlaska

Gestia Biuro Rachunkowe

Ul. Warszawska 13/14

21-500 Biała Podlaska

 

EU Service Głogówek

Ewa Szała Biuro Rachunkowe

Zamkowa 18

48-250 Głogówek

 

EU Service Nysa

Julka Biuro Rachunkowo

Edmunda Jana Osmańczyka 2

48-304 Nysa

EU Service Radom

Aspekt Biuro Rachunkowe

Ul. Bóżniczna 3

26-610 Radom

 

EU Service Rybnik

PROFIT SC Biuro Rachunkowe

Plac Kopernika 3

44-200 Rybnik

 

EU Service Wodzisław Śląski

Kuhn Biuro Rachunkowe

Rynek 1

44-300 Wodzisław Śląski

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

    ZAMÓW ROZMOWĘ


    Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
    w godzinach od 8:00 do 16:00

    +48 77 483 85 06