Nie pozwól, aby przepadł Twój podatek z Anglii

podatek z Anglii
Wielka Brytania od wielu lat cieszy się popularnością wśród pracowników, którzy marzą o wyższych zarobkach i wyjeździe z Polski. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na emigrację do UK i możesz pochwalić się historią legalnego zatrudnienia, to od Twojego cotygodniowego wynagrodzenia pobierano podatek dochodowy. Nie wiesz jak odzyskać podatek z Anglii? My podpowiemy Ci, jak możesz go odzyskać. Odkryj, co musisz zrobić, aby móc ubiegać się o zwrot z Anglii!

Podatek z Anglii – czy pracownicy muszą się rozliczać?

W teorii dokonanie rozliczenia nie jest obowiązkowe, ponieważ w większości przypadków jest za to odpowiedzialny pracodawca. Zasada ta dotyczy osób zatrudnionych i pracowników kontraktowych. Jednak jeśli nie skorzystasz z tej możliwości, to przepadnie Twój podatek z Anglii – złożenie zeznania w lokalnym urzędzie skarbowym jest jedynym sposobem na odzyskanie nadpłaconych składek. Możesz zrobić to po zakończeniu roku podatkowego, czyli 5 kwietnia każdego roku. Osoby, które przed tą datą wyjadą z Wielkiej Brytanii, mogą rozliczyć się wcześniej, jednak trzeba mieć całkowitą pewność, że w danym roku podatkowym nie zdecydujesz się już na powrót do tego kraju. Co więcej, nie musisz przebywać na terenie UK, aby odzyskać swój podatek z Anglii.

Zwrot z Anglii – kto może się o niego ubiegać i ile wynosi?

O zwrot z Anglii może ubiegać się każdy pracownik, który posiada historię legalnego zatrudnienia, a od jego wypłat potrącano zaliczkę na poczet podatku dochodowego. Wypłata pieniędzy następuje tylko wtedy, gdy suma odprowadzonej przez dany rok kwoty jest wyższa, niż powinna. Na całkowity zwrot nadpłaconej zaliczki mogą liczyć osoby, których zarobki nie przekroczyły określonej przez rząd kwoty wolnej od podatku.

Zwrot podatku z Anglii przysługuje także pracownikom z branży budownictwa zatrudnionym na podstawie karty CIS 25 oraz osobom, które pracowały w kilku miejscach jednocześnie (nawet jeśli któreś zatrudnienie obejmowało tylko pół etatu), o ile spełniają powyższe warunki.

Najważniejsze terminy

Jak już wiesz – o odzyskanie podatku z Anglii możesz ubiegać się po 5 kwietnia lub w chwili, gdy jesteś pewien, że w danym roku nie zdecydujesz się już na podjęcie nowej pracy. Poprawnie wypełniony formularz wraz z niezbędną dokumentacją należy dostarczyć do lokalnego urzędu skarbowego najpóźniej do 31 października w przypadku rozliczenia self-employment. Jeśli w danym roku przegapiłeś ostateczny termin składania zeznania, możesz zrobić to w ciągu 5 lat. Decyzja w sprawie zwrotu z Anglii jest zazwyczaj wydawana w ciągu kilku tygodni.

Dokumenty niezbędne do dokonania rozliczenia podatku z Anglii

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę dokumentów, na podstawie których możesz ubiegać się o zwrot podatku z Anglii. Potrzebne będą:

  • P45, czyli dokument otrzymywany po zakończeniu zatrudnienia,
  • P60 – rozliczenie całego roku podatkowego,
  • Payslipy, inaczej zwane także paskami wypłat, które otrzymujesz wraz z cotygodniową wypłatą. Możesz rozliczyć się na ich podstawie tylko wtedy, gdy nie masz innych dokumentów z tej listy,
  • Statement of Earnings wystawiany przez pracodawcę na firmowym papierze.

Odzyskaj podatek z Anglii z EU Service

W EU Service odzyskamy Twój podatek z Anglii za Ciebie. Aby skorzystać z naszych usług, nie musisz nawet wychodzić z domu – wystarczy, że wypełnisz przygotowany formularz dostępny na naszej stronie internetowej, a w ciągu maksymalnie 48h skontaktuje się z Tobą jeden z naszych doradców. Pomożemy Ci w zebraniu niezbędnych dokumentów i wypełnieniu odpowiednich formularzy oraz wystąpimy do brytyjskiego urzędu skarbowego w Twoim imieniu. Nie pobieramy opłat z góry. Skontaktuj się z nami już dziś i zagwarantuj sobie należny zwrot z Anglii!

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

ZAMÓW ROZMOWĘ

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

+48 77 483 85 06