Uzyskaj zwrot podatku z Norwegii z EU Service

Uzyskaj zwrot podatku z Norwegii

Uzyskaj zwrot podatku z Norwegii

Czy wiedziałeś, że każdy legalny pracownik może ubiegać się o zwrot podatku z Norwegii? Z nami to niezwykle proste! Poznaj najważniejsze informacje na temat samego rozliczenia i dowiedz się, kiedy przysługuje Ci zwrot podatku z Norwegii.

Deklaracja podatkowa a zwrot podatku z Norwegii

Ubieganie się o zwrot podatku z Norwegii możliwe jest wyłącznie w momencie dokonywania rozliczenia za dany rok podatkowy. Złożenie deklaracji w miejscowym urzędzie skarbowym nie jest obowiązkowe. Jednak rezygnując z tej możliwości, tracisz również szansę odzyskania należnych Ci pieniędzy. Jeśli nie dostarczysz w określonym terminie stosownej dokumentacji, wtedy rozliczenia dokonuje automatycznie urzędnik. Nie uwzględniając przysługujących Ci ulg i odpisów. Sytuacja komplikuje się w sytuacji, gdy w przesłanym do Ciebie wstępnym zeznaniu podatkowym, czyli Skattemelding/Tax Return, pojawiły się jakiekolwiek błędy lub brakuje istotnych informacji. Jeśli nie złożysz odpowiedniej korekty, to nie tylko uzyskasz o wiele niższy zwrot podatku z Norwegii, ale także narazisz się na obciążenie dodatkową karą pieniężną, która może wynieść nawet 30% podatku.

Dokumenty potrzebne do uzyskania zwrotu podatku z Norwegii

Aby móc dokonać rozliczenia i ubiegać się o zwrot podatku z Norwegii, niezbędne jest posiadanie ustawowo określonych dokumentów. Wśród nich znalazły się:

 • kody PIN do systemu Altinn/MinID, czyli do profilu podatnika na stronie norweskiego urzędu skarbowego. Kody umożliwiają złożenie deklaracji przez internet i szybsze otrzymanie ewentualnej nadpłaty;
 • roczne zestawienie za dany rok podatkowy, w którym zawarto dokładne informacje na temat wysokości zarobków i kwoty pobranej na poczet zaliczki podatkowej;
 • Skattemelding/Tax Return, czyli wstępne rozliczenie podatkowe przygotowywane i wysyłane przez norweski urząd skarbowy do każdego mieszkańca.

Pamiętaj także, że w przypadku chęci ubiegania się o przyznanie dodatkowych zniżek i ulg, jesteś zobowiązany do dostarczenia stosownej dokumentacji potwierdzającej poniesione koszty.

Zwrot podatku z Norwegii a odpisy na dzieci

W trakcie ubiegania się o zwrot podatku z Norwegii możesz także wnioskować o przyznanie Ci odpisów na dzieci do 12 roku życia. Ulga obejmuje koszty poniesione na żłobek, przedszkole, zatrudnienie opiekunki oraz dodatkowe zajęcia sportowe. Norwegia umożliwia odliczanie tego typu wydatków do maksymalnie 25 000 koron za pierwsze dziecko i 15 000 za każde kolejne. W przypadku dzieci niepełnosprawnych odpisy przysługują nawet po przekroczeniu 12 roku życia, jednak konieczne jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego.

Kiedy następuje zwrot podatku – Norwegia

Poprawnie wypełniona deklaracja musi zostać dostarczona do urzędu skarbowego do końca kwietnia w przypadku rozliczenia tradycyjnego lub do końca maja w przypadku składania jej przez internet. Pierwsze decyzje wydawane są już pod koniec czerwca, a ostatnia pula przypada na 15 października. Kiedy w takim razie następuje zwrot podatku z Norwegii? Po otrzymaniu przez Ciebie decyzji urząd wypłaci pieniądze w ciągu około 6 tygodni. Niestety wcześniejsze złożenie zeznania nie gwarantuje szybszego odzyskania pieniędzy, jednak w pierwszej kolejności wydawane są decyzje podatkowe dla osób, które dokonały rozliczenia drogą elektroniczną.

Skorzystaj z naszej oferty i zapewnij sobie zwrot podatku z Norwegii

W ciągu naszej wieloletniej działalności udało nam się uzyskać zwrot podatku z Norwegii dla setek Polaków. Profesjonaliści z EU Service nieustannie monitorują zmiany zachodzące w przepisach podatkowych, dokonują rozliczeń w imieniu naszych klientów i reprezentują ich przed miejscowym urzędem skarbowym. Skontaktuj się z nami, a my z radością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, w tym również poinformujemy Cię, kiedy następuje zwrot podatku. Norwegia i jej system podatkowy nie mają przed nami tajemnic, zapraszamy!

 

EU Service Centralna

Plac Wolności 2, lokal 4

47-220 Kędzierzyn-Koźle

W celu złożenia dokumentów lub w bieżących sprawach prosimy o kontakt:

kom: 512 355 064

kom: 519 568 936

tel: 77 483 85 06

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
pon.- pt.: 08:00 – 16:00

EU Service Wrocław

City Space Aquarius Business House

Swobodna 1

50-088 Wrocław

Wizyta w City Space Aquarius we Wrocławiu prosimy ustalać telefonicznie pod

nr. kom: 519 568 936

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
wtorek i środa: 10:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

 

EU Service Szczecinek

Bohaterów Warszawy 31 – 35

78-400 Szczecinek

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

EU Service Biała Podlaska

Gestia Biuro Rachunkowe

Ul. Warszawska 13/14

21-500 Biała Podlaska

 

EU Service Głogówek

Ewa Szała Biuro Rachunkowe

Zamkowa 18

48-250 Głogówek

 

EU Service Nysa

Julka Biuro Rachunkowo

Edmunda Jana Osmańczyka 2

48-304 Nysa

EU Service Radom

Aspekt Biuro Rachunkowe

Ul. Bóżniczna 3

26-610 Radom

 

EU Service Rybnik

PROFIT SC Biuro Rachunkowe

Plac Kopernika 3

44-200 Rybnik

 

EU Service Wodzisław Śląski

Kuhn Biuro Rachunkowe

Rynek 1

44-300 Wodzisław Śląski

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

  ZAMÓW ROZMOWĘ


  Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

  +48 77 483 85 06