Zwrot podatku PIT – rozlicz się z polskim Urzędem Skarbowym

Osoby, które zdecydowały się na wyjazd za granicę i podjęcie legalnego zatrudnienia na terenie jednego z krajów europejskich, powinny pamiętać, że w większości przypadków nie zwalnia ich to  z obowiązku dokonywania corocznego rozliczenia z polskim Urzędem Skarbowym. Uchylenie się od tego obowiązku i nie udokumentowanie dochodów uzyskanych za granicą, może skutkować nałożeniem na Ciebie wysokiej kary pieniężnej oraz problemami z polskim fiskusem. Martwisz się, że zbędna biurokracja okaże się wyłącznie stratą czasu? Niekoniecznie! Złożenie zeznania umożliwi Ci staranie się o zwrot podatku PIT, oznaczający dodatkowy zastrzyk gotówki. Poznaj szczegóły dokonywania rozliczenia!

zwrot podatku pit

Zwrot podatku PIT – podstawowe informacje

Choć dla niektórych osób fakt, że pomimo rozliczania się z urzędem skarbowym na terenie obecnie zamieszkiwanego państwa, pojawia się także konieczność złożenia stosownej deklaracji w polskim fiskusie, może okazać się zaskoczeniem, to nasze prawo nie pozostawia wątpliwości. Brak udokumentowania przychodów osiąganych za granicą, może skutkować nieprzyjemnościami ze strony Urzędu Skarbowego. Co ciekawe, dochody z niektórych krajów nie podlegają opodatkowaniu. Mowa o przychodach, które zostały osiągnięte na terenie Niemczech, Austrii, Belgii lub Czech. Fakt, że nie są one opodatkowane, nie oznacza jednak, że nie masz obowiązku zgłoszenia ich w swoim zeznaniu rocznym!

Przejdźmy jednak do konkretów! Dowiedzmy się, jak możesz starać się o zwrot podatku PIT. Przede wszystkim warto pamiętać, że obowiązek składania corocznego rozliczenia podatkowego spoczywa na każdym obywatelu Polski. Bez względu na miejsce jego zamieszkania czy miejsca osiągania dochodów. Te same zasady dotyczą możliwości uzyskania zwrotu podatku PIT – wystarczy, że jesteś legalnie zatrudniony i odprowadzasz odpowiednie składki, a możesz ubiegać się o wypłatę nadpłaconej kwoty. Aby móc to zrobić, konieczne jest wypełnienie odpowiedniego formularza – PIT 36 wraz z załącznikiem ZG.

Zwrot podatku PIT a rozliczenia podatkowe na terenie innych krajów europejskich

Choć dokonanie rozliczenia podatkowego na terenie Polski i wybranego przez Ciebie kraju europejskiego nie są ze sobą powiązane. To sytuacja odrobinę komplikuje się w przypadku Holandii. Jak się okazuje – rozliczenie na korzystnych warunkach na holenderskim terytorium i uzyskanie odpowiednich ulg podatkowych, wymaga od Ciebie przedstawienia w Belastingdienst (holenderski urząd skarbowy) właściwego zaświadczenia, które potwierdza uzyskane przez Ciebie w danym roku podatkowym dochody. Jak je uzyskać? Do tego konieczna jest deklaracja PIT 36/ZG, która jednocześnie umożliwia Ci staranie się o zwrot podatku za PIT złożony na terenie Polski. Jak poprawnie wypełnić formularz? PIT 36 służy do przedstawienia dochodów osiągniętych na terenie Polski (nawet jeśli wynoszą one 0 zł), a załącznik ZG do udokumentowania zagranicznych przychodów, czyli w tym przypadku tych, które osiągnąłeś na terenie Holandii.

Zwrot podatku PIT z firmą EU Service

Procedury ubiegania się o zwrot podatku PIT wydają Ci się zbyt skomplikowane? Spokojnie, z firmą EU Service dokonanie właściwego rozliczenia nie stanowi najmniejszego problemu. Zespół naszych wykwalifikowanych profesjonalistów specjalizuje się w tego typu działaniach, dlatego też wybierając naszą firmę, masz pewność, że uzyskasz najwyższy możliwy zwrot podatku PIT. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, udaj się do zakładki „Rozliczenie PIT 36/ZG” i pobierz udostępnione przez nas dokumenty. Wypełnij je, a następnie odeślij je mailowo lub drogą pocztową. Masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości? Nasz zespół pozostaje do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami już dziś i zagwarantuj sobie zwrot podatku PIT. Zapraszamy!

EU Service Centralna

Plac Wolności 2, lokal 4

47-220 Kędzierzyn-Koźle

W celu złożenia dokumentów lub w bieżących sprawach prosimy o kontakt:

kom: 512 355 064

kom: 519 568 936

tel: 77 483 85 06

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
pon.- pt.: 08:00 – 17:00

sobota: 09:00 – 13:00

Wielki Piątek od 08:00 – 13:00

Wielka Sobota biuro zamknięte

 

EU Service Wrocław

City Space Aquarius Business House

Swobodna 1

50-088 Wrocław

Wizyta w City Space Aquarius we Wrocławiu prosimy ustalać telefonicznie pod

nr. kom: 519 568 936

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
wtorek i środa: 10:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

 

EU Service Szczecinek

Bohaterów Warszawy 31 – 35

78-400 Szczecinek

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

EU Service Biała Podlaska

Gestia Biuro Rachunkowe

Ul. Warszawska 13/14

21-500 Biała Podlaska

 

EU Service Głogówek

Ewa Szała Biuro Rachunkowe

Zamkowa 18

48-250 Głogówek

 

EU Service Nysa

Julka Biuro Rachunkowo

Edmunda Jana Osmańczyka 2

48-304 Nysa

EU Service Radom

Aspekt Biuro Rachunkowe

Ul. Bóżniczna 3

26-610 Radom

 

EU Service Rybnik

PROFIT SC Biuro Rachunkowe

Plac Kopernika 3

44-200 Rybnik

 

EU Service Wodzisław Śląski

Kuhn Biuro Rachunkowe

Rynek 1

44-300 Wodzisław Śląski

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

    ZAMÓW ROZMOWĘ


    Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
    w godzinach od 8:00 do 16:00

    +48 77 483 85 06