Zwrot podatku z Danii z EU Service!

zwrot podatku z Danii
Jedną z częstych destynacji zarobkowych naszych rodaków jest Dania. W trakcie wyjazdu należy jednak pamiętać, że oprócz przywilejów, jakimi są np. wyższe niż w Polsce zarobki, spoczywają na Tobie również i obowiązki. Wśród nich znajduje się konieczność dokonywania corocznego rozliczenia z urzędem skarbowym, czy też płacenie obowiązkowych składek. I choć złożenie deklaracji z pewnością nie należy do rzeczy przyjemnych, to mamy bardzo dobrą wiadomość – jej prawidłowe wypełnienie może zagwarantować Ci zwrot podatku z Danii! Jak możesz go uzyskać? Kiedy należy się o niego ubiegać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w specjalnie przygotowanym poradniku. Życzymy udanej lektury!

Rozliczenie podatkowe w Danii

Dania nakłada na każdego mieszkańca obowiązek dokonania corocznego rozliczenia z urzędem skarbowym. W przypadku jego niedopełnienia narażasz się na wysokie kary finansowe, wynoszące nawet do 2500 koron. Deklarację możesz dostarczyć do stosownej placówki do 1 maja lub 1 lipca, a termin ten jest uzależniony od informacji, które zostały zawarte w otrzymanym przez Ciebie wstępnym rozliczeniu, czyli Arsopgorelse. Co ciekawe, o zwrot podatku z Danii możesz ubiegać się nawet do 40 miesięcy wstecz! Okres ten obowiązuje również w przypadku chęci złożenia odwołania lub korekty.

Złożenie deklaracji podatkowej wiąże się także z możliwością uzyskania szeregu ulg. Duńskim pracownikom przysługuje np. zwrot kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia, ulga dla niepełnosprawnych czy też zwrot odsetek od zaciągniętych kredytów. Choć nie masz obowiązku przedstawienia urzędnikowi dokumentów, będących dowodem poniesionych kosztów, to urząd w każdej chwili przez okres 7 lat może skontaktować się z Tobą w celu sprawdzenia zasadności przyznania ulg.

Dokumenty niezbędne do uzyskania zwrotu podatku z Danii

Podobnie jak i w Polsce, tak i w Danii potrzebujesz stosownych formularzy, aby nie tylko dokonać rozliczenia z urzędem skarbowym, lecz także ubiegać się o zwrot podatku. Jakie w takim razie dokumenty okazują się niezbędne?

 • kopia kontraktu z duńskim pracodawcą,
 • paski wypłat, które otrzymujesz wraz w wypłacanym wynagrodzeniem,
 • kod Tastselv (specjalnie wygenerowany kod, który możesz zamówić na stronie duńskiego urzędu skarbowego) lub kody NemID (osobisty identyfikator) z hasłem,
 • Arsopgorelse, czyli wstępne rozliczenie podatkowe, które zostaje wysłane Ci przez duński urząd skarbowy.

Chciałbyś rozliczyć się ze współmałżonkiem i razem ubiegać się o zwrot podatku z Danii? To również jest możliwe! W tym przypadku potrzebujesz:

 • akt małżeństwa,
 • zaświadczenie o dochodach EU/EOG, które wystawia urzędnik w polskim Urzędzie Skarbowym. Dokument ten jest potwierdzeniem wszystkim dochodów osiągniętych przez pracownika za granicą (wykazane w zaświadczeniu przychody nie ograniczają się tylko do Danii. Obejmują one wszystkie państwa na całym świecie),
 • dokument, w którym zostaje potwierdzone Wasze wspólne zameldowanie.

Należy pamiętać, że zarówno akt małżeństwa, jak i dokument potwierdzający wspólny adres zameldowania muszą zostać przetłumaczone na język angielski lub duński przez tłumacza przysięgłego. Możesz także dostarczyć je na specjalnie przygotowanym formularzu unijnym.

Uzyskaj zwrot podatku z Danii z pomocą specjalistów

EU Service, jako firma działająca na rynku od 15 lat, może zaproponować Ci profesjonalne doradztwo w zakresie zwrotu podatku nie tylko z Danii, ale i innych krajów europejskich, np. Niemiec, Holandii czy też Anglii. Pomogliśmy już setkom Polaków w odzyskaniu należnych im pieniędzy, a Ty już dziś możesz dołączyć do ich grona. Wystarczy, że wypełnisz dostępny na naszej stronie formularz, a w ciągu 48h skontaktuje się z Tobą jeden z naszych profesjonalnych konsultantów i przedstawi szczegóły oferty. Przygotujemy za Ciebie wnioski oraz będziemy sprawować nadzór nad całym procesem zwrotu podatku z Danii. Zapraszamy do kontaktu! Z EU Service zapewnisz sobie gwarantowany zwrot nadpłaconych składek.

EU Service Centralna

Plac Wolności 2, lokal 4

47-220 Kędzierzyn-Koźle

W celu złożenia dokumentów lub w bieżących sprawach prosimy o kontakt:

kom: 512 355 064

kom: 519 568 936

tel: 77 483 85 06

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
pon.- pt.: 08:00 – 16:00

sobota: 09:00 – 13:00

EU Service Wrocław

City Space Aquarius Business House

Swobodna 1

50-088 Wrocław

Wizyta w City Space Aquarius we Wrocławiu prosimy ustalać telefonicznie pod

nr. kom: 519 568 936

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
wtorek i środa: 10:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

 

EU Service Szczecinek

Bohaterów Warszawy 31 – 35

78-400 Szczecinek

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

EU Service Biała Podlaska

Gestia Biuro Rachunkowe

Ul. Warszawska 13/14

21-500 Biała Podlaska

 

EU Service Głogówek

Ewa Szała Biuro Rachunkowe

Zamkowa 18

48-250 Głogówek

 

EU Service Nysa

Julka Biuro Rachunkowo

Edmunda Jana Osmańczyka 2

48-304 Nysa

EU Service Radom

Aspekt Biuro Rachunkowe

Ul. Bóżniczna 3

26-610 Radom

 

EU Service Rybnik

PROFIT SC Biuro Rachunkowe

Plac Kopernika 3

44-200 Rybnik

 

EU Service Wodzisław Śląski

Kuhn Biuro Rachunkowe

Rynek 1

44-300 Wodzisław Śląski

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

  ZAMÓW ROZMOWĘ


  Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

  +48 77 483 85 06