Zwrot podatku – Dania i jej system podatkowy

zwrot podatku Dania

Szukasz odpowiedzi na pytania dotyczące zwrotu podatku z Danii? Trafiłeś pod właściwy adres! Z myślą o Tobie i osobach, które znajdują się w podobnej sytuacji, przygotowaliśmy małe kompendium wiedzy, dzięki któremu duński system podatkowy nie będzie miał przed Tobą żadnych tajemnic. Usiądź wygodnie i przygotuj się na dobre wiadomości.

Rozliczenie duńskiego podatku – podstawowe informacje

Pamiętaj, że każdy pracownik legalnie zatrudniony na terenie Danii ma obowiązek rozliczenia podatkowego z właściwym dla jego miejsca zamieszkania urzędem skarbowym. Osoby, które uchylają się od odpowiedzialności odprowadzania składek lub nie przestrzegają obowiązku corocznego rozliczenia, mogą spodziewać się wysokich kar finansowych, wynoszących nawet 2500 koron. Termin złożenia właściwej dokumentacji upływa 1 maja lub 1 lipca i jest uzależniony od informacji, która została zamieszczona na dostarczonym Ci formularzu. Mamy jednak dobrą wiadomość dla zapominalskich i spóźnialskich! Jeżeli chcesz ubiegać się o wsteczny zwrot podatku z Danii, to kraj ten daje Ci taką możliwość. Duński system podatkowy umożliwia rozliczanie aż do 3 lat i 4 miesięcy wstecz.

Decyzję o przyznaniu ulg otrzymasz w ciągu kilku miesięcy od momentu złożenia prawidłowo wypełnionej deklaracji, do której została dołączona właściwa dokumentacja. Pełny zwrot podatku z Danii możliwy jest w sytuacji, gdy Twój całkowity dochód nie przekracza kwoty: 42.900 koron.

Zwrot podatku Dania – niezbędne dokumenty

Aby złożyć rozliczenie podatkowe w Danii, a tym samym móc wnioskować o uzyskanie zwrotu nadpłaconych składek, konieczne jest posiadanie poniższych dokumentów:

 • Arsopgorelse, czyli wstępnego rozliczenia za obowiązujący rok podatkowy, które wystawia SKAT,
 • kopia kontraktu będącego dowodem legalnego zatrudnienia na terenie Danii,
 • kod Tastselv lub kody Nemid wraz z hasłem, które umożliwia do nich dostęp,
 • paski wypłat, które otrzymywałeś wraz z pieniędzmi od swojego pracodawcy.

Zwrot podatku Dania a rozliczenie ze współmałżonkiem

Duński system podatkowy pozwala na rozliczenie samodzielne lub ze współmałżonkiem. Należy pamiętać, że w przypadku wyboru drugiej możliwości, konieczne będzie przygotowanie dodatkowej dokumentacji (oprócz tej, która została wymieniona powyżej). W tej sytuacji należy dostarczyć:

 • akt małżeński (formularz unijny bądź przekład wykonany przez tłumacza przysięgłego języka angielskiego lub duńskiego),
 • zaświadczenie o przychodach uzyskanych na terenie krajów Unii Europejskiej, w tym Polski, czyli UE/EOG. Uzyskasz je we właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym,
 • zaświadczenie potwierdzające wspólny adres zameldowania (przekład wykonany przez tłumacza przysięgłego języka angielskiego lub duńskiego).

Dokonanie rozliczenia ze współmałżonkiem zalecane jest w sytuacji, gdy jego dochód jest niski lub posiada status bezrobotnego.

Ulgi podatkowe w Danii

Jak wiele państw europejskich, Dania umożliwia Ci skorzystanie z wielu ulg, wśród których znajdują się między innymi:

 • ulga dla osób niepełnosprawnych,
 • alimenty na dzieci,
 • koszty zakwaterowania i dojazdu z Danii do Polski i z powrotem,
 • odsetki od kredytów mieszkaniowych i konsumenckich.

Ubiegając się o przyznanie ulgi, nie ma konieczności przedstawienia stosownych faktur lub rachunków, jednak pamiętaj, że duński urząd skarbowy może sprawdzić zasadność przyznania ulg w ciągu następnych 7 lat, prosząc Cię o przedstawienie stosownych dokumentów.

Duński system podatkowy posiada wiele tzw. kruczków prawnych, które mogą skutecznie uniemożliwić Ci uzyskanie zwrotu podatku z Danii. W celu zapewnienia sobie jego uzyskania, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy nieustannie śledzą wszelkie zmiany zachodzące w prawie danego kraju. Jeśli chcesz odzyskać należne Ci pieniądze, zaufaj firmie EU Service, która na swoim koncie posiada tysiące zwrotów podatku przyznanych Twoim rodaków. Odwiedź stronę firmy, aby poznać szczegóły oferty.

Szukaj

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą!
To nic nie kosztuje i do niczego nie obowiązuje!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazywanych w formularzu na rzecz Administratora Serwisu www.zwrotpodatku.eu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO), w celu otrzymania zindywidualizowanej odpowiedzi na zapytanie.
Informujemy, iż zgodnie z RODO, po udzieleniu odpowiedzi na zapytanie, dane zostaną usunięte przez Administratora Serwisu (chyba, że nastąpi kontynuacja współpracy).

Kalkulacje

Dokumenty

Newsletter

Zapisz się do newslettera