Chcesz uzyskać zwrot podatku z Austrii? Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać

Zwrot podatku z Austrii

Zwrot podatku z Austrii

Należysz do grona osób, które po wyjeździe do Austrii zdecydowały się na legalną pracę? W takim razie mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Możesz ubiegać się o odzyskanie nadpłaconych składek, w tym tych pobranych na poczet zaliczki na podatek dochodowy. Tamtejsze prawo jest bardzo zbliżone do przepisów obowiązujących w Polsce. Warto jednak poznać szczegóły rozliczenia z miejscowym urzędem skarbowym, aby zagwarantować sobie jak najwyższy zwrot podatku z Austrii. Przygotowaliśmy dla Ciebie wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym odzyskasz należne Ci pieniądze.

Zwrot podatku z Austrii – szczegóły rozliczenia z miejscowym fiskusem

Obowiązek rozliczenia się w austriackim urzędem skarbowym spoczywa na wszystkich pracownikach. Tych, którzy zostali wezwani do złożenia odpowiednich dokumentów, są zameldowani na terenie kraju lub przepracowali tam przynajmniej 180 dni. Co za tym idzie – zwolnione z niego są między innymi osoby, których okres zatrudnienia trwał krócej niż 6 miesięcy. Należy pamiętać, że to właśnie dostarczenie do lokalnego fiskusa właściwego zeznania umożliwia staranie się o zwrot podatku z Austrii. Jego średnia wysokość wynosi aż 700 euro, dlatego też nie warto rezygnować z możliwości uzyskania nadpłaconych składek. W przypadku pracowników, których dochody nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku, czyli 11 000 euro, istnieje szansa odzyskania całej kwoty pobranej w danym roku.

Należy pamiętać, że zwrot podatku z Austrii dla osób, które przepracowały tam ponad 6 miesięcy, możliwy jest tylko wtedy, gdy przychody osiągnięte na terenie tego kraju wynoszą przynajmniej 90% wszystkich dochodów uzyskanych w ciągu całego roku, a comiesięczna zaliczka odprowadzona na jego poczet okazała się wyższa od należnego podatku.

Status rezydenta

Poszukując informacji na temat zwrotu podatku z Austrii, z pewnością chociaż raz natkniesz się na termin „rezydent”, mający ogromny wpływ na sposób rozliczenia z miejscowym urzędem skarbowym. Kogo on dotyczy? Tak nazywa się pracowników, którzy pracowali lub przebywali na terenie tego kraju przez przynajmniej 6 miesięcy w danym roku, a tym samym podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Każda inna osoba jest traktowana jako nierezydent.

Dokumenty potrzebne do uzyskania zwrotu podatku z Austrii

Aby móc ubiegać się o zwrot podatku z Austrii, niezbędne jest posiadanie poniższych dokumentów:

 • oryginału karty podatkowej Lohnzettel, czyli formularza L16 wydawanego przez pracodawcę, lub potwierdzenia zatrudnienia,
 • kopii zameldowania i wymeldowania z Austrii,
 • kopii dowodu osobistego.

Należy pamiętać, że składając deklarację Eikommnensteuererklärung w danym urzędzie skarbowym po zakończeniu roku podatkowego, trzeba dołączyć do niej zaświadczenie o przychodach osiągniętych na terenie Polski. Decyzje są wydawane w ciągu kilku miesięcy od dostarczenia zeznania. W przypadku przyznania zwrotu podatku z Austrii należna suma jest przekazywana pracownikom w formie czeku lub zostaje przelana na wskazane konto bankowe.

Co ważne, wszyscy pracownicy, którzy w ciągu ostatnich 5 lat pracowali na terenie Austrii, mogą ubiegać się o wsteczny zwrot podatku. Tak więc osoby posiadające dokumenty potwierdzające zatrudnienie z 2013 roku, mogą starać się o należne im pieniądze do końca roku 2018.

Zwrot podatku z Austrii z EU Service

Z pomocą EU Service uzyskasz należny Ci zwrot podatku z Austrii! Na naszej stronie internetowej znajdziesz formularz, po którego wypełnieniu skontaktuje się z Tobą jeden z naszych profesjonalistów. W trakcie rozmowy przedstawimy Ci szczegóły współpracy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy!

EU Service Centralna

Plac Wolności 2, lokal 4

47-220 Kędzierzyn-Koźle

W celu złożenia dokumentów lub w bieżących sprawach prosimy o kontakt:

kom: 512 355 064

kom: 519 568 936

tel: 77 483 85 06

e-mail: info@zwrotpodatku.eu

e-mail: kedzierzyn@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
pon.- pt.: 08:00 – 16:00

EU Service Wrocław

City Space Aquarius Business House

Swobodna 1

50-088 Wrocław

Wizyta w City Space Aquarius we Wrocławiu prosimy ustalać telefonicznie pod

nr. kom: 519 568 936

e-mail: wroclaw@zwrotpodatku.eu

Godziny otwarcia:
wtorek i środa: 10:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

 

EU Service Szczecinek

Bohaterów Warszawy 31 – 35

78-400 Szczecinek

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 08:00 – 16:00

W bieżących sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

77 483 85 06 lub 512 355 064.

EU Service Biała Podlaska

Gestia Biuro Rachunkowe

Ul. Warszawska 13/14

21-500 Biała Podlaska

 

EU Service Głogówek

Ewa Szała Biuro Rachunkowe

Zamkowa 18

48-250 Głogówek

 

EU Service Nysa

Julka Biuro Rachunkowo

Edmunda Jana Osmańczyka 2

48-304 Nysa

EU Service Radom

Aspekt Biuro Rachunkowe

Ul. Bóżniczna 3

26-610 Radom

 

EU Service Rybnik

PROFIT SC Biuro Rachunkowe

Plac Kopernika 3

44-200 Rybnik

 

EU Service Wodzisław Śląski

Kuhn Biuro Rachunkowe

Rynek 1

44-300 Wodzisław Śląski

Szukaj Kalkulacje Dokumenty

Szukaj

Kalkulacje

Dokumenty

  ZAMÓW ROZMOWĘ


  Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
  w godzinach od 8:00 do 16:00

  +48 77 483 85 06